X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Арітектурні стилі ХХст

Завантажити презентацію

Арітектурні стилі ХХст

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Архітектурні стилі ХХ століття Презентація Кузнєцової Ольги, 11-Б

Слайд 2

Функціоналізм «Форма має віповідати функціям» – лозунг функціоналізму. Стиль зародився на початку ХХ століття і став основою усіх сучасних напрямків. Головним принципом вважалаясь відповідність будівлі її безпосереднім функціям. Саме призначенням визначалися форма та матеріал. Таким чином найчастіше застосовувався залізобетон.

Слайд 3

Баухаус Найвиразнішим проявом функціоналізму є будівля «Байхаус», спроектована архітектором Вальтером Гропіусом.

Слайд 4

Модернізм Принципи сучасної архітектури, сформовані архітектором Ле Корбюзьє, лежать в основі модернізму: Колони-опори Дахи-сади Вільне планування Розташування вікон уздовж фасаду Легкий фасад

Слайд 5

Наступним представником стилю є Ріхард Нойтре.

Слайд 6

Футурізм Футурізм – це не стиль, це вільне, розкуте ставлення до архітектури. Цей напрямок був започаткован італийськым поетом, що написав його маніфест у 1909 році.

Слайд 7

Експресіонізм Цей архітектурний рух зародився в Європі на початку ХХ століття. Для нього було характернеим використання найновіших технологій та матеріалів, зокрема сталевих конструкцій та скла. Характерним зразком стилю визнана Башня Ейнштейна архітектора Ерліха Мендельсона.

Слайд 8

Ар-деко Від французького “art deco” – декоративне мистецтво. Характерні риси: розкіш, коштовні сучасні матеріали для оформлення будівель на інтер’єрів, звертання до національних орнаментів та візерунків. Стиль зародився в Парижі, звідки перейшов до Європи та Америки.

Слайд 9

Конструктивізм Напрям виник у 20ті-30ті роки та був особливо популярним в СРСР. Характерними рисами були чіткі геометричні форми та пропорції, лаконічність. В цьому стилі збудовано більшість радянських фабрик, палаців праці, міських клубів того періоду.

Слайд 10

Інтернаціональний У 30х роках зароджується інтернаціональний стиль. Його митці проголошують, що будівля своїм виглядом має відображувати функції матеріалів, з яких виготовлена. Найчастіше ними були бетон, залізо та скло. Прикладом є роботи Філіпа Джонсона.

Слайд 11

Постконструктивізм Цей стиль став перехідним від авангардизму до сталінського ампіра. Будівлі збагачувалися елементами декору – колони, карнізи найпростіших форм, пілястри, балясини. Їх називають “пролетарською класикою”. Найвиразнішим прикладом став дім на Яузькому бульварі.

Слайд 12

Фашистська Нацистська Сталінська

Слайд 13

Бруталізм Напрям зародився на основі праці Ле Корбюзьє. Термін походить від французького “beton brut” – “необроблений бетон”. Митці бруталізму не використовували ні фарби, ні штукатурки, ні облицювання бетону. Популярності стиль набув в Англії та СРСР.

Слайд 14

Органічна архітектура Майже паралельно розвивається інший, зовні схожий стиль – органічна архітектура, визначним архітектором якого став Френк Лойд Райт.

Слайд 15

Хай-тек В 70ті роки зароджується хай-тек та набуває популярності вже у 80ті. Вважається, що стиль був започаткован Річардом Роджерсом будівлею Національного центру мистецства та культури імені Жоржа Помпіду в Парижі.

Слайд 16

Постмодернізм У 50х роках зароджується постмоденізм. За основу береться уявлення, що будівля має відповідати перш за все еститечним, а не фізичим вимогам.

Слайд 17

Розробником теорії постмодернізму вважають Чарльза Дженкса. Його книга «Мова архітектура постмодернізму» характеризує цей стиль як «подвійне кодування». Тобто поєднання модерністських ідей з традиційними конструкціями.

Слайд 18

Чарльз Дженкс та Меггі Чесвік: «Сад космічних роздумів»

Слайд 19

Ще одним яскравим представником напряму став Річард Меєр, характерною ознакою якого стало вживання білого кольору, а також Стівен Холл. «Центр океану та прибію» Музей «Вівтарю світу»

Слайд 20

Деконструктивізм Стиль зародився у 80ті роки, а його ідеологія бере початок в працях Жака Деррида, французького фіолософа. Ця архітектура ніби вступає у конфлікт сама з собою, адже для неї характерні зламані форми та візуальна ускладненність.

Слайд 21

Блобітектура Термін походить від англійського “blob” – “капля”. Він був вигадан Грегом Ліном у 1995 році. При проектуванні таких будівель використовують виключно компьютерні технології, а в будівництві застосовуют найсучасніщі матеріали.

Слайд 22

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Архітектура