X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Архітектура світу. Культова арабо-мусульманська архітектура. Мавританський стиль

Завантажити презентацію

Архітектура світу. Культова арабо-мусульманська архітектура. Мавританський стиль

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Архітектура світу. Культова арабо-мусульманська архітектура. Мавританський стиль Урок № 1.1

Слайд 2

Як називається культова архітектурна споруда місце поклоніння мусульман?

Слайд 3

Що таке мінарет?

Слайд 4

Мінарети зазвичай прикрашає візерункова цегельна кладка, різьблення по каменю, ажурні ґрати балконів. Що міститься нагорі купола мечеті або мінарету?

Слайд 5

П'ятикутна зірка символізує пʼять обовʼязкових ритуалів ісламської віри: 1) Сповідування віри: Бог Аллах, посланець – Мухаммед. 2) Щоденний 5-разовий намаз (молитва). 3) Дотримання посту в Рамадан (30 днів) – не можна їсти до настання темряви. 4) Закят – виплачування раз на рік обов'язкової милостині. 5) Хадж – паломництво в Мекку, яке повинен здійснити кожний правовірний мусульманин. Півмісяць нагадує про місячний календар, за яким обчислюються мусульманські свята.

Слайд 6

У мусульман чотири основних релігійних свята: 1) Ураза-байрам – свято завершення посту. 2) Курбан-Байрам – день жертвоприносин. 3) Мірадж – піднесення на престол Аллаха. 4) Мамлют – день народження Мухаммеда. День відпочинку мусульман – п'ятниця. Найважливіший обовʼязок джихад (боротьба за віру).

Слайд 7

Вежа мінарету може бути чотиригранною, круглою, навіть спіралеподібною.

Слайд 8

Архітектурні особливості мечеті залежать від її призначення. Соборна мечеть (джамі) для колективних молінь опівдні у пʼятницю.

Слайд 9

Як називається священна ніша в мечеті?

Слайд 10

Міхраб – священна ніша Міхраб Міхраб – ніша, перекрита аркою, стрілчасте навершя міхраба символізує звʼязок із небом, із верхньої точки міхраба до центру ніші звисає лампа. Це символізує слова Корану (головної книги мусульман): «Аллах – світло небес і землі. Його світло ніби ніша; у ній світильник; світильник у склі; скло ніби перлинна зірка».

Слайд 11

Колонна мечеть ще один тип мечеті мусульманського світу. У центрі колонної мечеті розміщений відкритий квадратний або прямокутний двір, обнесений галереєю з арками.

Слайд 12

Слайд 13

Медресе виконує функцію школи. Медресе Тут віряни вивчають арабську мову, Коран. Двір оточений приміщеннями для учнів, із чотирьох боків містяться айвани (склепінні зали, відкриті у двір), по кутах розташовані вежі – мінарети.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Куббатсассахра (купол Скелі) в Єрусалимі, 687 691 рр. – одна зі святинь мусульман, розташована на священній горі, на якій Авраам готовий був принести в жертву сина.

Слайд 18

Гурʼємир – усипальниця Тимуридів (Середня Азія)

Слайд 19

Тадж-Махал в Агрі (мистецтво мусульманської Індії), був створений за часів Шах-Джахана як усипальниця його коханої дружини в ХVII столітті.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Мавританський стиль. У VII VIII ст. територія, на якій зараз розташовані країни Лівія, Алжир, Туніс, Марокко (тоді ця територія називалася Магриб) і Південна Іспанія, увійшла до складу халіфату.

Слайд 23

У Магрибі й Іспанії арабська архітектура збагатилася нововведеннями. Застосовувалися різноманітні декоративні форми арок: арки фігурні, багатопелюсткові, з фестонами. Ці тенденції мальовничості в архітектурі одержали назву мавританського стилю.

Слайд 24

Слайд 25

Столицею мавританської Іспанії стала Кордова. Колонна мечеть Кордови, 785 р.

Слайд 26

Колонна мечеть Кордови налічує 800 колон, арки утворюють складну перехресну композицію і яскраво розфарбовані, простір мечеті висвітлюється сотнями висячих срібних лампад.

Слайд 27

Ще одна відома архітектурна памʼятка – Альгамбра в Гранаді (резиденція еміра).

Слайд 28

Це палац, у систему якого покладено два різнорівневі двори: Миртовий дворик і дворик із фонтаном і фігурами 12 левів.

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Арки Альгамбри мають спільну для мусульманської архітектури особливість. Їхнє дробове ніздрювате склепіння переходить у висячі сталактити (декоративні конструкції з нависаючих один над одним обʼємів із нішеподібним вирізом).

Слайд 33

Узорчастість невідʼємна частина мусульманського мистецтва. Арабський орнамент називають арабескою.

Слайд 34

Арабеска – різновид орнаменту, що складається з геометричних фігур, завитків, рослинних пагонів, стилізованих квітів.

Слайд 35

Нескінченне плетиво орнаменту, як і сталактити в архітектурі, символізує нескінченну плинність форм світу. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура