X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Античний стиль в архітектурі.

Завантажити презентацію

Античний стиль в архітектурі.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Античний стиль в архітектурі. Античність – сукупність проявів культури древніх греків і римлян, які з епохи Відродження прийнято вважати класичними..

Слайд 2

Одним із найвеличніших досягнень грецького зодчества були храми. Древні руїни храмів відносяться до епохи архаїки , коли замість дерева як будівельного матеріалу стали використовувати вапняк і білий мармур. Як правило, храм стояв на східчастій основі. Він був без вікон, де знаходилась статуя божества, будівлю оточували в один чи два ряди колони . У напівтемному приміщенні могли бути лише жерці , народ же бачив храм лише зовні. Мабуть тому древні греки головну увагу приділяли красі саме зовнішеього виду храму.

Слайд 3

У грецькій архітектурі панувало три стилі: доричний, іонічний, коринфський. Найдревнішим був доричний, він був простим і могутнім. А назву отримав від доричних племен, які його створили. Колони іонічного стилю були більш святковими і стрункішими. Середня частина капітелі нагадує подушку із закрученими у спіраль кутами ( волютами). В епоху еллінізму частіше всього використовували коринфські капітелі. Вони багато прикрашені рослинними мотивам, серед яких переважають зображення листя аканта.

Слайд 4

АКРОПОЛЬ в Афінах, укріплена частина древніх Афін, іде знаходились головні святині міста..

Слайд 5

Пропілеї – урочистий вхід на Акрополь (437–432 до н.е.). Побудовані архітектором Мнесиклом і знаходяться у західній частині Акрополя. Побудовані із мармуру пропілеї стоять на вершині крутого схилу до якого спочатку вела 80-метрова стежка. У середині 1 століття римляни під час правління імператора Клавдія покрили поверхню дороги сходинками.

Слайд 6

Храм Ніки Антерос ( 5 століття до н. ери )

Слайд 7

Парфенон – храм богині Афіни Парфенос (Діви) – найвеличніший пам'ятник древньогрецького мистецтва. Архітекторами були Іктін і Каллікрат.

Слайд 8

Ерехтейон – видатний пам'ятник древньогрецької архітектури, виконаний невідомим автором (421–415 и 409–406 до н.е.). Іонічний храм, який знаходиться неподалік Парфенону, присвячений Афіні, Посейдону і легендарному цареві Афін Ерехтею, який дав назву храмові.

Слайд 9

Особливістю храму є його незвичайне асиметричне планування, що враховувалась нерівністю ґрунту. З трьох сторін будівлю прикрашають портики різної форми, утому числі і знаменитий портик кариатід.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Античність (класика) у сучасній архітектурі

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура