X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Том Сойер

Завантажити презентацію

Том Сойер

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Творчість Марка Твена і “Пригоди Тома Сойєра”

Слайд 2

Марк Твен народився в США (штат Міссурі) 30 листопада 1835 року. Коли хлопчикові було 12 років, його батько помер, тому сім'я жила у злиднях. Будучи ще зовсім дитиною, Марк Твен пішов працювати у друкарню. В цей же час він почав писати вірші. У 18 років він вирішив тимчасово присвятити себе подорожам, самоосвіті, вивченням кращих літературних творів усіх часів. (Семюель Ленгхорн Клеменс) Марк Твен

Слайд 3

Одного разу Марк був прийнятий лоцманом на судно, яке плавало по Міссісіпі. Це була його заповітна мрія, але радість тривала недовго, оскільки розпочалася громадянська війна і юнак був направлений на службу в загін конфедератів. Однак після розпаду загону Марк Твен дезертирував. У 1861 році Твен разом зі своїм братом поїхав на Далекий Захід, щоб працювати на рудниках. Він не знайшов там великого багатства, але зате виявив власні здібності до письменництва. Там же він придумав свій псевдонім, під яким сьогодні знаємо письменника і ми. «Mark TWAIN» дослівно означає «достатній рівень води для судна». Марк Твен черпав свої сюжети з життя, і це дуже притягувало читачів. До цих пір залишаються  и для мільйонів дітей та дорослих «Пригоди Тома Сойєра», «Пригоди Гекльберрі Фінна», «Принц та жебрак» та інші твори автора. Помер Марк Твен 21 квітня 1910 року.

Слайд 4

“Пригоди Тома Сойєра” — популярний роман 1876 року, написаний  Марком Твеном, про пригоди хлопчика на ім'я Том Сойєр з містечка «Санкт-Петербург».

Слайд 5

Том Сойєр- енергійний, дотепний, підприємливий хлопчик дванадцятирічного віку, сирота, якого виховує тітка Поллі. Тітка Поллі - манірна і сувора жінка, яка вважає, що її християнський обов'язок - карати дитину для його ж блага: "... Бо сказано в Писанні, що хто шкодує різок - той псує дитину".

Слайд 6

В романі описуються різноманітні пригоди Тома і його друзів на протязі декількох місяців. В ході цих пригод він встигає стати свідком вбивства і викрити вбивцю, “побратися” з дівчинкою-однокласницею, втекти з дому й пожити на безлюдному острові, бути присутнім на власних похоронах, заблукати в печері і благополучно вибратися з неї, а також знайти дорогоцінний скарб.

Слайд 7

У повісті присутня і романтика. Це стосунки Тома і Беккі,. Том доглядає за нею за всіма правилами, хоча незнання анатомії підводить його, і квітку, яку кинула йому дівчинка, він притискає до серця.

Слайд 8

Том — гарний, дуже добрий, веселий і дотепний хлопчик. Він кмітливий, романтичний, із бурною фантазією, яка штовхає його на пошуки пригод. Взагалі-то найбільше Тома виховує його друг Гек і ті люди, з якими він зустрічається під час своїх пригод. Співчуття, правдолюбства, добра, справедливості він навчається поза школою і родиною.

Слайд 9

Друг Тома Син бездомного п'яниці Гек росте безпритульником і обірванцем. Він ночує в порожній діжці з-під цукру, палить трубку, не ходить до школи, ледарює, і таке життя йому подобається. Дітям не дозволяють дружити з Геком, але Том Сойєр порушує заборону. Після багатьох пригод Том і Гек виявляються володарями скарбу. Несподіване багатство перевертає життя Гека - його бере на виховання вдова Дуглас. Однак, дізнавшись про несподіване багатство Гека, в місто повертається його батько. Папаша Фінн викрадає Гека, замикає його в хатині за містом і починає судову тяганину з вдовою за право опікунства. Втомившись від побоїв батька, Гек інсценує своє вбивство і тікає. Починається його знаменита подорож на плоту по Міссісіпі в компанії побіжного негра Джима, авантюристів Короля і Герцога. Під час дії другого роману Гекові приблизно 13-14 років

Слайд 10

Беккі - єдина дочка судді Тетчера. Вона носить довгі золотаве волосся, заплетене в косу. У романі перші романтичні почуття дівчинка відчуває до Тома Сойєра. Том закохується в неї в той момент, коли бачить у перший раз. Він відразу залишає свою колишню «наречену» - Емі Лоуренс. На знак своєї любові Беккі дарує Тому братки. Але коли Беккі випадково, від проговорившогося Тома, дізнається, що у нього вже була подружка Емі, вона серйозно ображається. Тому, щоб заспокоїти дівчинку, дарує їй свою головну коштовність - мідну шишечку від тега, але Беккі не приймає подарунка. Тим не менш Том і Беккі миряться після того, як Том урятував Беккі від розправи за розірвану книгу вчителя. Ключовою сценою книги є оповідання про те, як Том і Беккі заблукали у печері. Подружка Тома

Слайд 11

Прочитавши книгу я дізналась про хлопчика Тома Сойєра ,про його друга Гека і подружку Беккі. Мені сподобався епізод, як Том любив фарбувати паркани. А також те, що побачивши дівчинку Беккі, він полюбив її з першого погляду .

Слайд 12

Презентацію підготувала учениця 5 класу Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Стефанишин Діана Бучач - 2012 – 2013 н.р.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література