X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Шарль П'єр Бодлер ( фр. Charles Pierre Baudelaire, 9 квітня 1821 - 31 серпня 1867 , Париж ) - поет і критик , класик французької й світової літератури.

Завантажити презентацію

Шарль П'єр Бодлер ( фр. Charles Pierre Baudelaire, 9 квітня 1821 - 31 серпня 1867 , Париж ) - поет і критик , класик французької й світової літератури.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Шарль Бодлер, малюнок Етьєна Каржа Дата народження: 9 квітня 1821 Місце народження: Париж Дата смерті: 31 серпня 1 867 (46 років) Місце смерті: Париж Громадянство: Франція Рід діяльності: прозаїк поет критик Роки творчості: 1850 - 1 867 Напрямок: символізм Жанр: елегія Підпис: Шарль П'єр Бодлер ( фр. Charles Pierre Baudelaire, 9 квітня 1821 - 31 серпня 1867 , Париж ) - поет і критик , класик французької й світової літератури. Поезією Шарль Бодлер доводив, що і у пеклі можна мріяти про вкриті снігом вершини. О. Блок

Слайд 2

Слайд 3

Українське видання Шарля Бодлера Шарль Бодлер (Baudelaire) (1821-1867) - французький поет. Учасник Революції 1848 року. Попередник французького символізму. У збірці «Квіти зла» (1857) анархічне бунтарство, туга за гармонією поєднуються з визнанням нездоланності зла, естетизацією пороків великого міста. Художньо-критичні праці (т. зв. звіти про салони, 1845 і 1846; збірник «Романтичне мистецтво », видання 1868 року).

Слайд 4

Перший з «проклятих поетів» (творчий шлях) Шарль Бодлер народився 9 квітня 1821 року, в Парижі. Шлюб своїх батьків він називав «патологічним, старечим і безглуздим», оскільки батько його був на тридцять з гаком років старше матері. Франсуа Бодлер помер в 1827 році, і через півтора року вдова вийшла заміж за майора Опіки, згодом генерала, французького посла в Іспанії і сенатора. На загальну думку, другий шлюб матері назавжди позбавив Бодлера душевної рівноваги, і його характер сформувався під впливом класичного Едіпового комплексу. Майбутній поет навчався дуже недбало і був вигнаний з ліцею Людовика Великого за дрібний проступок. У 1839 році Бодлер шокував своїх рідних заявою, що хоче присвятити себе літературі, але все ж в 1840 році вступив до Національної школи Хартій, де з'являвся лише час від часу. Куди більше Шарля приваблювала студентське життя Латинського кварталу: саме в ці роки він наробив боргів, пристрастився до наркотиків і заразився сифілісом, який через 25 років став причиною його смерті. У 1841 році вітчим сплатив його борги і відправив на два роки в Індію. Пошкоджений штормом корабель дістався до острова Маврикій, і там Бодлер переконав капітана відправити його назад до Франції. Плавання це зробило безсумнівний вплив на майбутнього поета: тропічні пейзажі, звуки, запахи послужили основою для барвистих екзотичних картин у деяких з найбільших його творінь. У квітні 1842 Шарль Бодлер досяг повноліття і вступив у володіння спадщиною, яке становило близько 75 тисяч франків і дозволило йому вести розсіяну життя світського денді. Вже до 1844 року він розтратив половину капіталу, тому родина вважала розумним встановити судову опіку над рештою грошима.

Слайд 5

Слайд 6

твори та збірки поезії: “Штучний рай» «Паризький сплін» Збірка «Квіти зла» складається з шести розділів: «Сплін та ідеал», «Паризькі картини», «Вино», «Квіти зла», «Бунт», «Смерть». Збірка «Квіти зла» стає «динамітною бомбою, яка впала на буржуазне суспільство Другої імперії». У цю жорстоку книгу, - написав Бодлер про «Квіти зла» за рік перед смертю, - я вклав усе моє серце, всю мою ніжність, усю мою віру (викручену навиворіт), усю мою ненависть».

Слайд 7

Сторінки життя У Парижі Шарль Бодлер проживав більш ніж за 40 адресами . Поет був свідком початку грандіозної перебудови Парижа бароном Османом : «Le vieux Paris n'est plus ...» (« Квіти зла », 1 857 ) Бодлер - улюблений поет співачки Мілен Фармер Майже 16 років життя Бодлер присвятив перекладу на французьку мову творів Едгара По, якого вважав своїм духовним братом. Фронтмен фінської групи HIM Вілле Вало зробив собі тату на правій руці у вигляді портрета Бодлера. «Бог дав мені життя фізичне, Бодлер дав мені життя духовне». Поет-перекладач Іван Петровцій

Слайд 8

Основні риси творчості Шарля Бодлера Пластично-живописний образ і музичність Переростання предметного образу в символічний Сугестивність Пошук модернізованої краси Пошук ідеалу Роль і місце поета в сучасному світі

Слайд 9

"прокляті" поети намагалися перебороти свій хворобливий стан, не залишали поривання до "білосніжних вершин" (за О.Блоком).

Слайд 10

“Якщо можна назвати людину приємною, то у більшій мірі це стосується Бодлера. Погляд його сповнений життям і думкою… “Теодор де Банвіль ?

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Поет, як альбатрос – володар гроз та грому, Глузує з блискавиць, жадає висоти, Та, вигнаний з небес на падолі земному Крилатий велетень не має змоги йти. Ш.Бодлер

Слайд 14

«Квіти Зла» «Бунт» (3 вірша) «Смерть» (6 віршів) «Квіти Зла» (9 віршів) «Вино» (5 віршів) «Сплін та ідеал» (84 вірші) «Паризькі картини» (18 віршів) «Квіти зла» Бодлера - аморальна книга чи «моральний урок» людству?

Слайд 15

Людина із хворобливим сприйняттям світу Особистість,здатна силою уяви змінити світ Невтомний шукач високих істин Особистість із розірваною свідомістю і душею Ліричний герой Бодлера Жага до життя мрійник самітник

Слайд 16

Провідні мотиви «Квітів Зла» Ш.Бодлера «Захват життя» і «жах життя» Боротьба Добра і Зла, Бога і Диявола, життя і смерті, тілесного і духовного Визначення сенсу буття особистості — пошук Істини, нескінченні поривання, падіння і злети Утвердження чарівної сили мистецтва, інтуїтивне наближення до Істини Творча незалежність митця від натовпу Проголошення Краси єдиною метою мистецтва Призначення поета і поезії — видобувати Красу з усього (навіть зі Зла) і зберігати її для вічності З Бодлера починається нова поезія – Біль. Пізнання добра через зло. (І. Гарін)

Слайд 17

Галерея портретів, фото Г. Курбе. Портрет Ш.Бодлера(1847) «Шарль Бодлер належить до тих поетів, які загинули тому, що були чесними і не хотіли схилятися перед ідолами, носячи в своїх серцях високі ідеали». Максим Горький.

Слайд 18

Мій раю зелений, кохання дитяче Квітки й поцілунки, забави й пісні, І скрипка, що в сутінні тужить і плаче...

Слайд 19

«Він жив між злом з любов’ю до добра» К.Бальмонт.

Слайд 20

Титульні сторінки періодики “Тільки сягаючи найглибших прірв падіння уява запалює світоч найвищих ідеалів” Шарль Бодлер

Слайд 21

Бодлер і музика На вірші Бодлера писали музику А.-В. Кантодеа, К. Дебюссі , Е. Шабрие , Г. Форе , Венсан буд "Енді , Ернест Шоссон , Альфредо Казелла , А. фон Цемлінського , А. Берг , К. Штокхаузен , Н. Рорем , Л. Андріссен , А. Соге , Кайхосров Сорабджі , С. Танєєв , А. Гречанінов , А. Крупнов , Юрій Алексєєв , Д. Тухманов , Лоран Бутонна , Мілен Фармер , Костянтин Кінчев.

Слайд 22

Сьогодні вірші Бодлера популярні і часто перевидаються. Ілюстратором одного з перевидань книги віршів « Квіти зла »став художник коміксів ДаніельХюлет (фр.Daniel Hulet) - художник графічних новел . Народився в 1945 в Брюсселі . Засновник досить специфічного напряму в коміксах або графік-новелах, дуже схожого на « Хоррор-сіті ». У своїй творчості часто звертається до західноєвропейської містики і фольклору. Його альбоми відрізняє вишуканість стилю, нагнітання атмосфери. Ілюстрував бодлеровскі « Квіти зла». Поміж Дияволом і Богом Я весь роздертий: Дві правди – два шляхи Дві сили – дві безодні: Данте і Бодлер… Марина Цвєтаєва «Чарівник» Илюстрація до видання 1900 року Даніель Хюлет.

Слайд 23

Кенотаф Бодлера на кладовищі Монпарнас Люксембурзький сад, Париж, Франція - бюст поета Шарля Бодлера П'єра Фелікс Masseau (1869-1937)

Слайд 24

Слайд 25

Ш.Бодлер. Автопортрет “З Бодлером французька нація, нарешті, вийшла за межі нації. Вона змусила світ читати себе: вона постала, як сучасна; вона запліднила численні уми” Поль Валері.

Слайд 26

Вечірній час прийшов. На кожній стебелині вже квіти куряться, немов кадильний дим; і звуки, й пахощі в повітрі голубім; меланхолійний вальс, кружіння й млості дивні. Вже квіти куряться, немов кадильний дим; ридає скрипка десь, як серце в самотині; меланхолійний вальс, кружіння й млості дивні; сумна краса небес в спокої віковім. Ридає скрипка десь, як серце в самотині, зненавидівши те, що чорним звуть нічим; сумна краса небес в спокої віковім, пірнуло сонце в кров, що застигає в сині... Зненавидівши те, що чорним звуть нічим, шукає серце втіх в минулій світлій днині. Пірнуло сонце в кров, що застигає в сині, а слід горить в мені потиром золотим. ..... (Перекладач Михайло Драй-Хмара)

Слайд 27

1. Европейская поэзия ХІХ века. — М.: Худож. лит., 1987 — С. 678—684. — (Библиотека всемирной литературы. Серия вторая. Литература ХІХ века. Том 85.) 2. Бодлер Ш. Лирика: Пер. с фр. / Сост. Е.Эткинда; Предисл. П.Антокольского; Художник В.Носков. — М.: Худож. лит., 1965. — 187 с. 3. Бодлер Ш. Поезії: Пер. з фр. / Передм. Д.С.Наливайка; Післям. І.І.Карабутенка. — К.: Дніпро, 1989. — 357 с. 4. Бодлер Ш. Стихотворения: Пер. с фр. / Сост. Е.Витковский; Коммент. Е.Витковского, Е.Баевской; Художник Е.Шиян. — Х.: Фолио, 2001. — 494 с. (Вступительная статья «Положение Бодлера» Поля Валери.) //ae-lib.org.ua/texts-c/baudelaire_poesie_ua.htm www.refine.org.ua/pageid-2573-2.html; //h.ua/story/48891/ www.gothic.com.ua/Sections/Literature/864.html //ru.wikipedia.org/wiki/Бодлер_Шарль www.lib.ru/POEZIA/BODLER; www.behigh.org/library/bodler //morganaswels.ru/beaudelaire_rus_main.html //baudelaire.litteratura.com/les_fleurs_du_mal.php //commons.wikimedia.org/wiki/Category: Charles_Baudelaire //ru.wikiquote.org/wiki/Шарль_Бодлер

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література