X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація "Експресіонізм"

Завантажити презентацію

Презентація "Експресіонізм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Експресіонізм у мистецтві «Мистецтво – не краса, а експресія – сила духовного виразу свого Я». Експресіоні зм (від франц. expression - вираження, виразність) — літературно-мистецький потік авангардизму, що сформувався в Німеччині на початку ХХ століття. Мав своїх прихильників в Франції, Австрії, Польщі, німецькомовній Швейцарії.

Слайд 2

Ознаки стилю: Нервова емоційність та ірраціональність. Символ. Гіпербола, гротеск (крикливі художні засоби). Фрагментарність та плакатність письма, позбавленого прикрас. Тяжіння до абстракцій. Різноманітні ефекти. Естетизація потворного. Нагромадження всіляких жахів. Поєднання протилежних явищ. Е. мали на меті подати своє бачення становища і призначення живого і неживого у світі, їх взаємозалежність.

Слайд 3

Представники Художники: Едвард Мунк, Вінсент Ван Гог, Поль Сезанн, Поль Гоген, Анрі Матіс. Театр : Г.Кайзер, Е Толлер, Е.Баргах, ранній Брехт. Композитори: Ріхард Штраус. Письменники: Стефан Ґеорге, Франц Кафка, В.Стефаник, Т.Осьмачка, М.Куліш, О.Довженко, Л.Курбас.

Слайд 4

У своїх головних проявах експресіоністичний живопис ліричний та драматичний. Предметом зображення в ньому стають людські почуття в момент найвищої напруги, особливо ті, що пов’язані з болем та стражданням. Це живопис печалі, нещастя та страху, що пригнічують людство, і важливе значення надається грі, в якій увагу глядача зосереджено на тому, що зображують дійові особи. Чисті пейзажі також можуть бути означені як «експресіоністичні», якщо вони, із урахуванням манери та способу їх виконання, виражають людські почуття та емоції. Експресіонізм у творах живопису

Слайд 5

Вінсент Ван Гог «Соняшники» Едвард Мунк «Крик» Поль Сезанн «Натюрморт з черепом»

Слайд 6

В архітектурі (Р. Штейнер, Е. Мендельзон, Х. Пельциг, Б. Таут та ін) експресіонізм багато в чому продовжував традиції «модерну», пропагуючи застосування нових конструкцій і матеріалів, його майстри прагнули до створення органічно обумовлених, як би зростають з грунту форм. «Вежа Ейнштейна» в Потсдамі, Німеччина — астрономічна обсерваторія в науковому парку «Альберт Ейнштейн». Приклад еспресіонізму в архітектурі. Архітектор — Еріх Мендельсон.

Слайд 7

Експресіонізм у літературі Визначальні риси експресіонізму: - зацікавленість глибинними психічними процесами; - заперечення як позитивізму, так і раціоналізму; - оновлення формально-стилістичних засобів, художньої образності та виразності, часом непоєднуваних між собою, як глибокий ліризм і всеохоплюючий пафос; - суб'єктивізм і зацікавленість громадянською темою.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література