X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Оскар Уайльд «Портрет Доріана Грея»"

Завантажити презентацію

"Оскар Уайльд «Портрет Доріана Грея»"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оскар Уайльд «Портрет Доріана Грея»

Слайд 2

Роман «Портрет Доріана Грея мав реальне підґрунтя. Уайльд, зустрівши одного разу у майстерні свого друга – художника Безіла Уорда надзвичайно красивого натурщика, вигукнув: «Який жаль, що і йому не минути старості зі всією її потворністю!». На це Безіл відповів, що готовий малювати кожного року портрет, щоб закони природи – старіння людини відбивались на портреті, а не на зовнішності красеня-натурщика.

Слайд 3

Написання роману Роман написано за 3 тижні на замовлення американського журналу «Лліппінкотс Манслі Мегезін»; вперше надруковано в тому ж журналі в 1890 р.; для окремого видання додав 6 нових розділів і передмову (25 афоризмів) окреме видання у квітні 1891р.

Слайд 4

Анкета роману Жанр - інтелектуальний роман. Літературний напрямок – синтез романтизму, реалізму, імпресіонізму, естетизму. Тема – історія життя і смерті молодого красеня Доріана Грея. Ідея – велич справжнього мистецтва. Композиція – роман складається з 20 розділів та передмови з 25 афоризмів. Елементи сюжету Експозиція - в майстерні художника Безіла Голуорда – робота на портретом Доріана Грея. Зав'язка – фатальне бажання Доріана Грея. Розвиток подій: а) кохання і смерть Сибіли Вейн; б) портрет – дзеркало душі Грея; в) втілення ідей гедонізму лорда Генрі у власному житті Доріана Грея ; г) духовна деградація; д) вбивство Безіла; е) смерть Джеймса Вейна; є) лицемірство по відношенню до Гетті. Кульмінація – замах на портрет. Розв'язка – смерть Доріана Грея.

Слайд 5

Проблеми роману Співвідношення краси зовнішньої і внутрішньої; мораль і мистецтво; взаємини життя і мистецтва. Конфлікт роману Між мистецтвом і мораллю; між красою і мораллю.