X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Молода Гвардія

Завантажити презентацію

Молода Гвардія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

До 70 - річчя з дня створення підпільної молодіжної організації „Молода Гвардія” Мужності не буває забуття “ Молода Гвардія “ Никогда не состаритесь вы. Вашей жизни века – не преграда. Вы, мальчишки, с душой, как гранит, Вы, девчонки, с сердцами из стали, Ваши лица не память хранит – Вы давно частью душ наших стали ! Первомайська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 1 класна газета учнів 8 – А класу

Слайд 2

Соколов- Скаля П. «Краснодонці»

Слайд 3

Коротка історична довідка Історія молодіжного опору у період гітлерівської окупації шахтарського міста Краснодону майже одразу породила таку кількість суперечливих думок, чуток, легенд та офіційних міфів, що й досі залишається вкритою «білими плямами». «Молода гвардія» — підпільна антифашистська організація молоді. Діяла в роки Вітчизняної війни, переважно у місті Краснодоні Луганської (Ворошиловградської) області. Організація була створена невдовзі після початку нацистського окупаційного режиму Краснодону (окупація почалася 20 липня 1942 року), налічувала близько 100 чоловік, юнаків та дівчат, школярів восьмих - дев'ятих класів, військових, що залишилися в місті. Підпільники почали працювати в серпні 1942 року. Згодом ними було встановлено зв'язок з молодіжними підпільними організаціями Краснодона. У вересні 1942 року до них вступають бійці Червоної Армії, що залишилися в Краснодоні - солдати Євген Мошков, Іван Туркенич, Василь Гуков, матроси Дмитро Огурцов, Микола Жуков, Василь Ткачов. Наприкінці вересня 1942 року молодіжні підпільні групи об'єдналися в «Молоду гвардію», назву запропонував Сергій Тюленін.

Слайд 4

Командиром організації став Іван Туркенич, а комісаром - Віктор Третьякевич. Членами штабу були Георгій Арутюнянц - відповідальний за інформацію, Іван Земнухов - начальник штабу, Олег Кошовий - відповідальний за безпеку, Василь Левашов - командир центральної групи, Сергій Тюленін - командир бойової групи. Пізніше у штаб ввели Уляну Громову і Любов Шевцову. «Молода гвардія» випустила і поширила понад п'ять тисяч листівок, її члени брали участь нарівні з дорослими підпільниками у проведенні диверсій в електромеханічних майстернях, в підпалі будинку нацистської біржі праці. Пожежа знищила списки молоді, яку мали гнати до Германії на примусові роботи. Молодогвардійці готувалися влаштувати озброєне повстання в Краснодоні, щоб розбити німецький гарнізон і приєднатися до наступаючих частин Радянської Армії. Проте незадовго до планованого повстання, організацію було розкрито. З 1 до 15 січня заарештували більше 70 чоловік, яких було розстріляно у період з 15 по 31 січня 1943 року. 9 лютого в Гремучому лісі поблизу міста Ровеньки розстріляли Олега Кошового, Любов Шевцову, Семена Остапенка, Дмитра Огурцова, Віктора Суботіна.

Слайд 5

14 лютого 1943 року місто Краснодон було звільнене Червоною Армією. Живими з молодогвардійців залишилися: Валерія Борц, Георгій Арутюнянц, Ніна Іванцова, Ольга Іванцова, Василь Левашов, Анатолій Лопухів, Михайло Шевченка, Радій Юркін, Іван Туркенич, Степан Сазонов та ін. Учасники «Молодої гварді » , що уникли арештів, Москва, 1949 рік. 1-й ряд, зліва направо- Радій Юркін -1-ий, Георгій Арутюнянц - 3-ій, Ольга Іванцова - 5-а.

Слайд 6

клятва молодогвардійців листівка, написана підпільниками від руки Матеріали про молодогвардійське підпілля із архівів МСМБ „Молода гвардія”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література