X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Калина - символ України"

Завантажити презентацію

"Калина - символ України"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

- повторити державні та народні символи України ; - вчити учнів роботі в парах ; - поглибити знання учнів про калину; - розвивати і збагачувати мову дітей; - розвивати вміння правильно висловлювати свої думки, добираючи точні слова; - розвивати навички правильного говоріння і письма; - виховувати любов і гордість за рідну українську мову, бажання зберегти її чистоту і красу.

Слайд 4

Учитель : - Діти, які державні символи ви бачите на малюнку ? - Що вони означають ? - А які народні символи зображені ? - Так, дійсно одним із народних символів на Україні вважають калину. А як ви думаєте, чому саме ?

Слайд 5

Завдання для групи № 1 Прочитайте легенду про калину. Перекажіть її. Легенда "Як калина з'явилася...» Гуляли край села сестричка з маленьким братиком. Глянув Івасик на небо - аж чорні хмари по небі пливуть - татари на село йдуть, позвав сестрицю. Та сховала Івасика на високій вербі, а сама побігла в село, оповістити. Але наздогнали дівчину татари, стяли голову і кинули в лісі край болота, то де краплини крові впали – виріс гарний кущ. І навесні нагадував він дівчину – білим цвітом, і восени, - кетягами ягід червоних, як серце дівоче гаряче. Нарекли люди той кущ калиною і щиро за ним наглядали - то по всій землі калина розселилася, біля кожної хати.

Слайд 6

Завдання для групи № 2 Прочитайте словосполучення. Подумайте і з’ єднайте ліву і праву частини так, щоб склалися прислів’ я про калину. Пишна та красива, Червона калина Любуйтеся калиною, коли цвіте, Мамина калина росте біля хати – Без верби і калини Весною калина білим цвітом квітує, Запишалася калина, Нема цвіту білішого, як цвіт на калині, сюди прилітають зозулі кувати. наче красная дівчина. від 100 хвороб лікує. а восени червоні ягідки дарує. нема України. нема в світі ріднішого, як мати дитині. мов червона калина.

Слайд 7

Завдання для групи № 3 Пригадайте вірші українських поетів, де розповідається про калину.