X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бджола. Велика користь маленької комахи

Завантажити презентацію

Бджола. Велика користь маленької комахи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Якось під час екскурсії ми вирішили відпочити під розквітлою акацією та тільки цього нам не вдалося, бо навколо дерева роїлися бджоли. Не звертаючи уваги на наші невдоволення, класний керівник запитала: “ А ви знаєте скільки користі від цієї маленької непримітної комахи ? Ні ?! А спробуйте дізнатися! А чия інформація буде найцікавішою? “. В своїх пошуках ми розділилися на групи: історики, біологи, медики, і навіть синоптики та кулінари. Ця презентація – підсумок нашої роботи.

Слайд 3

Здавна бджола на Україні вважається священною комахою. Це створіння і справді не може не викликати в кого цікавість, в кого здивування, в кого, навіть, острах. Спостерігаючи за життям бджолиної сім’ї людина знаходила в ньому багато повчального і для себе. Не дивно, що в народі стільки приказок про бджолину працьовитість, рішучість, з якою вони захищають своє житло від сторонніх посягань і, звичайно ж, про мед. Слово “бджола” дуже давнє. Перші звуки цього слова нагадують дзижчання бджоли, тому й назвали цю комаху за характером дзижчання під час польоту. У народі бджолу називають святою, тому що в Біблії вона згадується понад 60 разів.

Слайд 4

Медоносні бджоли – найдавніші мешканці нащої планети. Бо саме бджоли чи не найперші на нашій планеті (за 56 млн. років до появи первісної людини) вміли жити сімями (роями) та будувати собі житло з воску. Археологічними розкопками було встановлено, що бджоли зявились на Землі 60-80 млн. років тому. Древні словяни спочатку руйнувалигнізда диких бджіл, збираючи мед. Але вже у 7-10 століттях стали робити спеціальні бортні-житло для бджіл, яке робили із дуплистого обрубку дерева і вішали на певній висоті. У єгептян були вулики, виплетені із лози і вимазані мулом, а також великі горшки з випаленої глини.

Слайд 5

Бджола важить 100 міліграмів, а бере квіткового пилку 20 міліграмів. За літо бджолина сім’я назбирує 150 кг меду. 100кг меду використовує на власні потреби, а щоб мед не зіпсувався, бджоли літають над ним і вентилюють його. Бджоли живуть великими сім’ями. Між членами існує чіткий розподіл доручень. Наймолодші бджоли, яким минуло 3-4 дні від народження, прибирають у вулику. А коли трішки підростуть, зміцніють, починають годувати маленьких діток, навчають