X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мавзолей в Галікарнасі

Завантажити презентацію

Мавзолей в Галікарнасі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

О, сизі й рожевії плити! Карійський мармур і кований граніт! Ви бездоганні, вічні й знамениті, Повік, повік, повік…! ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: «Мавзолей в Галікарнасі» Мавзолей - велика надмогильна споруда. Ім'ям ця споруда завдячує правителю Карії, Мавзолу ІІ-му, що царював у 377-353 роках до н. е.

Слайд 2

Ка рія (греч. Καρία) — історича область на східно-західному узбережжі Малої Азиї, де побутував народ карійців. В середині 2-го тисячоліття до н. е. Карію вибрали месцем поселення племена хеттів, змішавшись з месцевими жителями, і до Троянської війни (XII в. до н. е.) народ карійців уже існував. З початком грецької колонізації на узбережжі Карії з'являються грецькі міста. В 540-ві рр.до н. е. Карія, де місцеві племена не зуміли об'єднатися в єдину державу, опинилась під владою Персидскої імперії. Після походу Олександра Македонського територія Карії втратила чіткі кордони, а народ карійців втратив етнографічну ідентичність. На сьогоднішній день землі Карії є частиною Туреччини. КАРІЯ включає в себе великі прибережні міста Мілес, Галікарнас, Кнід, Кавн.

Слайд 3

Отже, галікарнаський мавзолей — надгробний пам'ятник карійському правителю Мавзолові II, збудований в середині IV століття до н. е. за наказом його дружини і ( рідної сестри) Артемісії III є одним з найграндіозніших пам'ятників грецької архітектури пізньої класики.

Слайд 4

Галікарнас (греч. Ἁλικαρνασσός) — давнє місто в Карії на середземноморському узбережжі Малої Азії. Заснований грецькими поселенцями приблизно в VIII ст. до н. е. і в середині IV ст. до н. е. стало на короткий час столицею Карії. Зараз на його руїнах разташоване турецьке місто-курорт Бодрум.

Слайд 5

Спорудження мавзолею почалося ще до загибелі Мавзола в 353 р. до н. е.

Слайд 6

В архітектурі Галікарнаського Мавзолею вперше поєднались всі три знамениті ордери: грецький доричний, іонійський, коринфський. Нижній поверх підтримувався 15 доричними колонами, середні колони верхнього поверху були коринфськими, а зовнішні - іонійськими. В Мавзолеї поєднувались строга ге