X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Злочини та проступки. Як не стати жертвою злочину

Завантажити презентацію

Злочини та проступки. Як не стати жертвою злочину

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Злочини та проступки. Як не стати жертвою злочину Злочини та проступки. Групи злочинів. Співучасники злочину. Основні типи злочинів. Як уберегтися від злочину. Якщо ви стали свідком злочину.

Слайд 2

Злочини та проступки Злочин – це порушення людиною заборон кримінального закону чи, навпаки, невиконання нею того, що вимагає закон. За такі дії чи бездіяльність передбачено кримінальну відповідальність. Проступок – це протиправні дії чи бездіяльність, за які настає адміністративна відповідальність

Слайд 3

Групи злочинів Злочини невеликої тяжкості – це такі злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років та більш м'які покарання, оскільки наслідки від таких дій є незначними (шахрайство, крадіжка, експлуатація дітей тощо). Злочини середньої тяжкості – злочини, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років (наруга над могилою, вимагання, вбивство через необережність, тощо).

Слайд 4

Тяжкі злочини – цє такі, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років (розбій, захоплення заручників, торгівля людьми). Це також злочини, які привели до втрати потерпілим органу чи його функцій, психічної хвороби, знівечення обличчя. Особливо тяжкі злочини - за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад 10 років або довічне позбавлення волі (умисне вбивство двох і більше осіб, бандитизм, терористичний акт тощо).

Слайд 5

Співучасть у злочині Співучасть у злочині – це умисна спільна участь декількох суб'єктів злочину у вчиненні умисного злочину. Співучасником злочину буде, наприклад, той, хто намовить інших обікрасти квартиру, і той, хто за домовленістю з іншими слідкуватиме за тим, щоб не було випадкових свідків, і той, хто виготовлятиме ключі або відмички до чужої квартири, і той, хто скуповуватиме крадені речі, переховуватиме крадіїв, чи здобуте злочинним шляхом майно тощо. Співучасниками злочину вважаються : Виконавець; Організатор; Підбурювач; Пособник.

Слайд 6

Надання неправдивої інформації правоохоронним органам Стаття 383. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину 1. Завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу дізнання про вчинення злочину - Виправні роботи на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 2 років Стаття 383. Завідомо неправдивепоказання 1. Завідомо неправдиве показання свідка чи потерпілого … - Виправні роботи на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до2 років

Слайд 7

Злочини, які найчастіше скоюють неповнолітні Злочини проти людей (їх життя та здоров'я) Вбивство – заподіяння смерті іншій людині; Нанесення тілесних ушкоджень; Побої та катування; Сексуальні злочини (зґвалтування, сексуальне зловживання, розбещення неповнолітніх); Злочини проти власності Крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, шахрайство тощо Злочини (проступки) проти громадського порядку Хуліганство, дрібне хуліганство, порушення громадського порядку, наруга над могилою та інше.

Слайд 8

Як уберегтися від злочину Як уберегтися від квартирних крадіжок Міцні засуви, міцні двері, не залишати відкритими вікна, особливо на першому поверсі, поруч із пожежними східцями; Більше світла в під'їзді, на сходових майданчиках в коридорах, обладнання усіх дверей дверними вічками; Увага – на ключі : не зберігайте ключі разом із документами, під килимом біля дверей, в іншому умовленому місці; Не давайте незнайомцям інформацію про себе; Уважно відчиняйте двері, не приводьте випадкових або малознайомих людей додому; Якщо ви, входячи до квартири, виявили щось підозріле (зламані двері, шум у квартирі) – нічого не торкайтеся, краще подзвонити до міліції від сусідів. Не варто рватися в бій – здоров'я дорожче майна

Слайд 9

Як уберегтися від грабежів і насильства Не ходить поодинці Будьте уважними до нових знайомств Не вживайте алкоголь або наркотики Не панікуйте Дійте спокійно Якщо вас переслідують – прямуйте до людних місць, перейдіть на біг, кричить: пожежа! Горимо!”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство