X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Жанрова палітра музичного мистецтва"

Завантажити презентацію

"Жанрова палітра музичного мистецтва"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Жанрова палітра музичного мистецтва

Слайд 3

Кожне мистецтво прагне своєю «мовою» відобразити повноту й багатогранність дійсності Музика - найпоетичніше, наймогутніше, найважливіше з усіх мистецтв. Гектор Берліоз

Слайд 4

Музика – не просто звуки, це – гармонія – створена людиною, яка виражає глибокі й складні людські почуття.

Слайд 5

Музика – дзеркало, у якому кожна людина може побачити свою душу.

Слайд 6

Музичний жанр – (фр. Genre – рід, вид, тип, манера) – це тип музичних творів, характерні ознаки яких сформувались із огляду на їх походження, умови виконання, сприймання й інші ознаки Жанр – різновид твору в межах одного виду мистецтва Вокальний, інструментальний, театральний

Слайд 7

Вокальна музика (спів) Мистецтво передавання художнього змісту музичного твору засобами співацького голосу.

Слайд 8

Інструментальна музика Музика, призначена для виконання на музичних інструментах

Слайд 9

Театральна музика Синтетичний жанр, в якому поєднується музика, спів, слово, хореографія та сценічна дія.

Слайд 10

народна авторська Види авторської музики?

Слайд 11

Співочі голоси високі середні низькі чоловічі жіночі дитячі Бас, сопрано, дискант, тенор, мецо-сопрано, баритон, альт, контральто розрізняють за висотою

Слайд 12

Основні групи вокальних голосів Жіночі – сопрано, альт, контральто Чоловічі – тенор, бас, баритон Дитячі – дискант, мецо-сопрано Залежать від тембру, діапазону, відтінків особливостей голосу

Слайд 13

Федір Шаляпін (бас) Соломія Крушельницька ( сопрано) Микола Басков ( тенор) Дмитро Гнатюк ( баритон)

Слайд 14

Виконання вокальної музики може бути Сольним Ансамблевим Хоровим

Слайд 15

За складом виконавців: Чоловічі Жіночі Дитячі Змішані Одноголосі Багатоголосі Наведіть приклади відомих вам колективів

Слайд 16

Пісня Найпоширеніший жанр вокальної музики види пісень: трудові, ігрові, обрядові, сімейно-побутові (колискові, весільні, похоронні, голосіння), хороводні, танцювальні, величальні, ліричні, героїко-епічні, жартівливі, сатиричні. Франц Шуберт

Слайд 17

Гімн (від грецького слова «славити», «хвалити») це величавий урочистий спів на чиюсь честь. Урочиста хвалебна пісня, найвищий прояв патріотичних почуттів народу.

Слайд 18

Романс - невеликий вокальний твір для одного голосу з супроводом відрізняється від пісні складнішою формою та більшою роллю супроводу. ( ліричний характер музики, високохудожній поетичний текст, інструментальний супровід, тісний зв'язок поезії і музики(співпадають інтонації, настрої).

Слайд 19

Хорова музика Хор – це твір для великого колективу співаків. Реквієм – вокальний або вокально-інструмен- тальний скорботно- патетичного звучання.

Слайд 20

Ораторія – великий музично – драматичний твір для хору, співаків – солістів та симфонічного оркестру, написаний на певний сюжет. Кантата – твір для співаків-солістів, хору й оркестру менших розмірів, ніж ораторія та має суто ліричний характер.

Слайд 21

Музика епохи бароко Слово «бароко» походить від португальського perola barroca – перлина химерної форми.

Слайд 22

Барокова музика наслідує музику епохи Відродження і передує класичній музиці. Вершина барокової музики – творчість Й. С. Баха і Г. Ф. Генделя.

Слайд 23

Риси барокової музики: трагічне світосприйняття розкриття світу душевних переживань людини

Слайд 24

Жанри барокової музики: Опера( Александро Скарлатті(1660 – 1725, Георг Фрідріх Гендель, Клаудіо Монтнверді, Жан Батіст Люллі та інші Ораторії(Й.С. Бах та Гендель) Меси і пасіони, мотети, кантати(Й.С. Бах) Концерти, сюїти, сонати

Слайд 25

Музичні інструменти: Орган, клавесин Щипкові і смичкові струнні - віоли, барокова гітара, віолончель, контрабас Духові інструменти: флейта, кларнет, гобой, фагот, лютня.

Слайд 26

Напрямки музики масових жанрів Джаз Рок - музика Поп – музика Блюз

Слайд 27

Джаз Джаз став міжнародним явищем, без якого не можна уявити музичну культуру XX століття. Він виник на півдні США, у Новому Орлеані в результаті взаємодії афроамериканської та європейської музичних культур. Значний вплив на формування джазу мали регтайм,спіричуел,блюз.

Слайд 28

Стилі джазу: Диксилент Свінг Бібоп

Слайд 29

Представники джазу: Луї Армстронг Д. Мортон К. Бейсі Ф. Гендесон

Слайд 30

Рок - музика Виникла у другій половині XX століття як нове явище музичної культури. Постійно оновлюється різними напрямками, стилями, жанрами.

Слайд 31

Жест «коза» Першим, хто ввів жест «коза» у вживання металістами і рокерами був соліст групи «Black Sabbath» Ронні Джеймс Діо. До цього піднятий вказівний палець і мізинець застосовувалися як магічний жест для відлякування злих духів.

Слайд 32

Перші напрямки Рок-н-рол Біг-біт Блюз-рок Фолк-рок Джаз-рок Хард-рок Арт-рок

Слайд 33

Рок-н-рол Танцювальна музика у швидкому жанрі. Провідна роль належить електрогітарі, на якій часто виконують сольні партії. Піонерами рок-н-ролу були Елвіс Преслі, Билл Хейлі, Чак Бері, Карл Перкінс.

Слайд 34

Слайд 35

Поп-музика Напрямок сучасної музики, вид сучасної масової культури. Є окремим жанром популярної музики, а саме, легко запам'ятовується пісня Основні риси поп-музики як масової культури - простота, мелодійність, вокал і ритм, з меншою увагою до інструментальної частини. Основна і практично єдина форма композиції в поп-музиці - пісня. Тексти поп-музики зазвичай немудрі і присвячені особистим почуттям. Поп-музика включає в себе такі піджанри, як европоп, латина, диско, синтіпоп, танцювальна музика та інші.

Слайд 36

Відомі групи

Слайд 37

Блюз Блюз - музична форма і музичний жанр, що зародилися в кінці XIX століття в афроамериканському співтоваристві на Південно-сходу США.

Слайд 38

Виконавці Співачки - Ма Рейні, Бесі Сміт Співаки, гітаристи та композітори – Джон Лі Хукер, Бі Бі Кінг

Слайд 39

Виконав: Савін Олег Перевірила: Оксана Володимирівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика