X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Трансперсональна культурологія. Погляд на зв’язок змінених станів свідомості та культури людства

Завантажити презентацію

Трансперсональна культурологія. Погляд на зв’язок змінених станів свідомості та культури людства

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Трансперсональна культурологія Погляд на зв’язок змінених станів свідомості та культури людства

Слайд 2

Привіт із минулого. Що ж відбулося в 60-х?

Слайд 3

Слайд 4

1960-ті. Назад до Едему

Слайд 5

Бунт проти міщанства. Америка 50-х – країна достатку

Слайд 6

Психоделічна революція. Кен Кізі та «Веселі бешкетники».

Слайд 7

Тімоті Лірі, ідеолог психоделічної революції

Слайд 8

Олдос Хакслі, автор книги «Двері сприйняття»

Слайд 9

Карлос Кастанеда і «Вчення дона Хуана»

Слайд 10

Аллен Гінзберг

Слайд 11

Радикальна культура як пошук Іншого.

Слайд 12

Слайд 13

Художник Маті Кларвейн

Слайд 14

Пошук прориву в Трансцендентне

Слайд 15

Глибоке дослідження внутрішнього світу і зацікавлення вченнями Сходу

Слайд 16

Карл Густав Юнг (1875-1961) Без пізнання трансцендентного повнота існування неможлива «На жаль, цілком очевидно: якщо індивід не відродиться духовно, цього не відбудеться і з цілим суспільством, тому що суспільство – це сукупність індивідів, які потребуть виправлення»

Слайд 17

Станіслав Гроф (1931), засновник трансперсональної психології

Слайд 18

Трансперсональна психологія Спирається на базу гуманістичної психології Засновники С.Гроф, А.Маслоу, К.Уілбер Вивчає змінені стани свідомості, трансперсональні стани, релігійний досвід

Слайд 19

“Трансперсональне” (Transpersonal) Термін введений Вільямом Джеймсом (1905-1906) Те, що виходить за межі інливідуальної свідомості. Вихід за межі звичного переживання часу, простору, індивідуальності, де стає доступним досягнення граничних людських можливостей і розкриття власної глибинної природи.

Слайд 20

Спектр свідомості Від екстрасенсорного сприйняття до зустрічі з Божественною реальністю. Перегукування з традиційними філософськими текстами Новий виток розуміння духовних текстів, перекладених зрозумілою європейцеві мовою психології та психодинаміки

Слайд 21

Зміна парадигми Що таке парадигма? Зміна парадигми в науці у 30-х роках. Парадоксальні відкриття в квантовій фізиці Звернення ряду вчених до філософії сходу у пошуках відповідей на запитання щодо природи реальності та свідомості Д.Бом, Н.Бор, Р.Оппенгеймер Упанішади, Дао-де-Цзин, І-Цзин, Бхагавад Гіта. Підсумок – зближення Сходу і Заходу. «Дао фізики». Завдяки рядові дослідників (М.Еліаде, К.Г.Юнг) виникає глибше розуміння таких явищ як шаманізм, алхімія, хатха-йога, даоських енергетичних практик і т.д.

Слайд 22

Трансперсональна культурологія Вивчає вплив трансперсональних переживань, змінених станів свідомості, релігійного досвіду на формування людської культури від найдавніших часів до наших днів.

Слайд 23

То що ж таке свідомість? «Найбільша загадка Всесвіту» Шопенгауер Величезна кількість теорій – жодної задовільної відповіді

Слайд 24

Перелік актуальних теорій свідомості. Стенфордська енциклопедія філософії, 1997

Слайд 25

Патанджалі. «Йога Сутри». ІІ ст. до н.е.

Слайд 26

«Йога-Сутри» Патанджалі. 1.2 य गश च त तव त त न र ध ॥२॥ Yogaścittavṛttinirodhaḥ||2|| «Йога – це припинення модифікацій свідомості»

Слайд 27

«Йога-Сутри» Патанджалі. 1.3 तद द रष ट स वर प ऽवस थ नम ॥३॥ Tadā draṣṭuḥ svarūpe'vasthānam||3|| «Тоді свідок перебуває у власній формі»

Слайд 28

«Йога-Сутри» Патанджалі. 1.4 व त त स र प यम तरत र॥४॥ Vṛttisārūpyamitaratra||4|| «Інакше – ототожнення з діяльністю»

Слайд 29

Розвиваємось ми чи деградуємо? Про прогрес в культурі людства починають говорити тільки в 16 столітті. До цього переважає наратив деградації. «Наоборот, люди стремились быть бедными, хотя бы потому, что уровень жизни начиная с IX и по XVI век был раз в 100 повыше, чем сегодня где-нибудь в Америке» Королі-чудотворці. Шляхи науки і магії, алхімії і медицини розходяться приблизно в XVII ст. З XVII ст. єдність пізнання природи зруйнована. Два світи: світ чуттєво-емоційний і світ «фізичної реальності» (реальність, яку можна поміряти, зважити, вичислити). Діяти не на благо окремої людини, а на благо «людства».

Слай