X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Російський балет ХХ століття

Завантажити презентацію

Російський балет ХХ століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Початок ХХст. Ознаменувався новаторськими пошуками, прагненнями перебороти стереотипи, умовності академічного балету XIXст. Великий внесок у російське балетне мистецтво вніс М.М. Фокін істотно розширивши коло ідей та образів у балеті, збагативши його новими формами та стилями. Його постановка для “Російських сезонів” балетів “Шопеніана”, “Петрушка”, “Жар-птиця” й інші принесли славу російському балету за рубежем. Завоювала світову популярність створена Фокіним для Анни Павлової мініатюри “Умираючий лебідь”(1907р.)

Слайд 3

У ХХст. У США балет розвивався завдяки зусиллям Джорджа Баланчина й американського балетного театру, а в Англії- завдяки впливу Марії Рамперт Радянські митці у своїй творчості пішли шляхом всебічної драматизації хореографічної дії, життєвості і народності сценічних образів. Художнє втілення в радянському балеті знаходять теми радянського патріотизму, творчої праці, визвольної боротьби трудящих наприклад: “Червоний мак”, “Полум”я Парижу”, ”Бахчисарайський фонтан”. Також яскравими виставами були “Золотий вєк”, “Ромео і Джульєта”, “Попелюшка”.

Слайд 4

Історія російського балету починається з 1738року. Саме тоді, завдяки прохання французького танцмайстера Жана-Батіста Ланде, з”явилася перша в росії школа балетного мистецтва- відома нині на весь світ Санкт- Петербурзька Академія танцю імені Агрипини Яківни Ваганової. Правителі російського престолу завжди дбали про розвиток танцювального мистецтва. Михайло Федорович першим з російських царів ввів у штат свого двору нову посаду танцюриста. Ним став Іван Лодигін. Він повинен був не тільки танцювати сам, але й навчати цьго ремесла інших.

Слайд 5

Тоді було заведено показувати між актами п”єси сценічний танець, який іменували балетом. Пізніше за спецільним наказом Імператора Петра Першого танці стали складовою частиною придворного етикету.

Слайд 6

У Петербурзі бальний танець став обов”язковою дисципліною в Шляхетському кадетському корпусі.