X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Молодіжні субкультури. Їх вплив на свідомість підлітків

Завантажити презентацію

Молодіжні субкультури. Їх вплив на свідомість підлітків

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Молодіжні субкультури. Їх вплив на свідомість підлітків Г.ЛЯЛЬЧУК

Слайд 2

Субкультура соціальне угрупування, кожен з його представників сам себе до нього зараховує (тобто ідентифікує). Члени такого угрупування можуть формувати групи безпосереднього спілкування (компанії, клуби, тусовки), але їхній зв'язок одне з одним може відбуватися і віртуально, завдяки захопленню одним героєм.

Слайд 3

Характеристики молодіжних субкультур:  Специфічній стиль життя і поведінки;  Наявність власних норм, цінностей, картини світу, які відповідають вимогам певних соціальних категорій молоді;  Нонконформізм, протиставлення собі решті суспільства;  Зовнішня атрибутика, яка має символічне значення;  Ініціативний центр. 

Слайд 4

Причини появи молодіжних субкультур: "Шок – протест" Соціальний підтекст – неадекватність суспільства потребам молоді Царина соціалізації Духовна самотність Молодіжні субкультури андеґраунду формуються з тих, хто "випав" із суспільства Ідейні витоки молодіжного бунту – традиції мистецтва європейської богеми початку XX століття та лівоналаштоване академічне інтелектуальне середовище та досвід шістдесятників.

Слайд 5

Причини виникнення: Криза суспільства та його основних інститутів. Яке суспільство – така і молодь. Криза інституту сім'ї і сімейного виховання. Комерціалізація ЗМІ

Слайд 6

Класифікація молодіжних субкультур: романтико-ескапітські субкультури (хіппі, толкієністи, байкери); гедоністично-розважальні (мажори, рейвери, репери); кримінальні (гопники, скінхеди); анархо-нігілістичні (панки та інші). 

Слайд 7

Субкультури, засновані на прихильниках різних жанрів музики: Джанглісти – прихильники джангла, драм енд бейса та його різновидів Інді – прихильники інді-року Металісти – прихильники хеві-металу та його різновидів Панки – прихильники панк-року та панк-ідеології Растамани – прихильники регбі, а також прихильники релігійного руху Растафарі Ріветхеди – прихильники музики в стилі індастріал Рейвери – прихильники рейву, танцювальної музики та дискотек Репери – прихильники репу та хіп-хопу Традиційні скінхеди – любителі ска та регбі Емо – прихильники емо та пост-хардкору Готи

Слайд 8

Субкультури, що виокремлюються за стилем одягу та поведінкою: Кібер-готи Моди – субкультура Нудисти Стиляги Тедді-бої – субкультура Мілітарі Фріки Visual kei

Слайд 9

Субкультури, що виокремлюють за суспільними переконаннями: Анархо-панки Антифа Редскіни SHARP-скінхеди (шарпскіни) Битники Неформали Нью-Ейдж Стрет-еджери (відгалуження хардкор-панку) Хіпі Яппі

Слайд 10

Субкультури хуліганів: Ред-бої Гопники Любери Ультрас – високоорганізовані, дуже активні члени фан-клубів Футбольні хулігани

Слайд 11

Субкультури, які сформувалися завдяки хобі: Байкери – любителі мотоциклів Райтери – прихильники графіті

Слайд 12

Субкультури, засновані на літературі, кіно, мультиплікації, іграх та ін.: Отаку – прихильники аніме Падонки Рольовики Фуррі

Слайд 13

Неформали загальна назва для представників різних молодіжних рухів. Визначення “неформал” походить від терміна “неформальне об'єднання молоді”. Характерними аксесуарами неформалів вважаються фенечки (браслети з ниток або бісеру), бандани, рвані джинси.

Слайд 14

Слайд 15

Металісти металістів об’єднує їх любов до важкої музики. Та якщо металісти, готи та емо залюбки розповідають про своє життя, то інші неформали намагаються бути у "підпіллі" і не афішують свого існування. Серед них, зокрема, панки, скінхеди, растамани, репери, рейвери.

Слайд 16

Представники метал-груп пропагують незалежність, самостійність і впевненість в собі, культ "сильної особи". Серед прихильників блэк-метал зустрічаються язичники і сатаністи, але для інших різновидів це є нехарактерним. Характерний жест металістів – “коза” - підкинутий вгору кулак з мізинцем і вказівним пальцем і направлений стороною долоні вперед.

Слайд 17

Стиль одягу Типовий ремінь металіста Довге волосся у чоловіків Шкіряна куртка “косуха”, шкіряний жилет. Чорні футболки або балахони з логотипом улюбленої металевої групи. Напульсники — шкіряні браслети із заклепками і/або шпильками (прочуханки), колючі ремені, ланцюги на джинсах. Нашивання на одязі і інших предметах із зображеннями метал-груп. Грубе взуття — “камелоти”, “гриндерси”, звичайні високі черевики. Короткі чоботи з ланцюгами. Туфлі (як правило, гостроносі, “готичні” штиблети).

Слайд 18

Слайд 19

Байкерство Основне для них - їзда на шаленій швидкості, без певної мети і підтексту. Завжди одягнений у старий червоний светр Дін на своєму “Харлей-Девідсон” із максимальною швидкістю. Для них байк — стиль життя, а не просто швидкий та зручний спосіб пересування. Всіх байкерів об'єднує віра в одного кумира Швидкість. У цьому байкери схожі на спортсменів. В певній мірі байкінг є спорт, але спорт екстремальний.

Слайд 20

Реперська субкультура. Репері і хіп-хопери Першооснову складає такий музичний напрямок, як ріпи. Одяг репера - широкі штани, що спущені нижче пупа, спортивне взуття, простора футболка, вони носять широкий і вільний одяг, більшість захоплюється баскетболом, бітбоксом і, звичайно, написанням репу. 

Слайд 21

Плюси: людина-репер не лише займається спортом (що вже є плюсом), вона проявляє себе творчо. А прояв таланту завжди спричинює зростанню особистості. Мінуси: все ніби добре, але є така підтечія як “Ганста”. Ось саме тут "в моді" агресивний стиль поведінки. Такі люди можуть володіти вогнепальною зброєю, оскільки вважають, що світ жорстокий, і лише вони самі можуть себе захистити. Вони вважають себе за королів і не визнають нікого і нічого вище за себе.

Слайд 22

Слайд 23

Хіп-хоп субкультура, яка окрім репу вбирає в себе ще і ді-джеїнг, графіті, специфічну форму одягу, деякі види спорту, брейк-данс, а відповідно є значно ширшим поняттям. аніж просто "репи".

Слайд 24

Рейв Ця субкультура демонстративно спрямована на відпочинок, танець, вихід в "інші сфери". Оскільки в рейвах "ходить", як правило, "золота молодь", яка має гроші, то рейв-вечірки - досить дорогий вид відпочинку. "Рейв-культура" має і свій власний наркотик – екстазі.