X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Календарний обрядовий цикл

Завантажити презентацію

Календарний обрядовий цикл

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

презентація вчителя початкових класів спеціалізованої школи № 244 ЗНЗ I ступеня з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва Сас Валентини Григорівни КАЛЕНДАРНИЙ ОБРЯДОВИЙ ЦИКЛ

Слайд 2

Слайд 3

Із того ми, друже, і горді, й щасливі, Що вельми шануємо звичаї давні І протягом року святкуєм красиві Та дуже врочисті свята православні. Вже знаєш, свята, що тобою побачені, Кожного роблять душею щедрішим... Тож розберися в їх суті, в їх значенні – Станеш дорослішим, станеш мудрішим... Виростеш – знатимеш дуже багато З Біблії, котра є книгою книг... Але зерниноньку кожного свята Добре, щоб зараз розгледіти зміг... Бойко В., Стельмах А.

Слайд 4

Календарна обрядовість українців є аграрно-магічною, пов’язаною із шануванням сонця, рослинності, предків. Один із її циклів – зимовий, пов’язаний зі святом народження сонця і початком нового року.   

Слайд 5

Календи – назва першого дня місяця в давньоримському календарі, фіксували певну ритмічність життя.

Слайд 6

Звичай – загальновизнаний порядок, традиційно встановлені правила поведінки певного народу, колективу на роботі, в побуті тощо. Виглянь, виглянь, зірко, Ми тебе чекаєм На вечерю з нами За старим звичаєм. Марія Хоросницька.

Слайд 7

Традиція – досвід, звичаї, норми поведінки, смаки і таке інше, що склалися історично й пере