X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пропащий час

Завантажити презентацію

Пропащий час

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Переяславська Рада: «Пропащий час чи споконвічна мрія українців?»

Слайд 2

Переяславська Рада Переяслáвська Рада 1654 р. — загальна військова рада, скликана гетьманом Богданом Хмельницьким у м. Переяславі (нині Переяслав-Хмельницький) для вирішення питання про взаємовідносини між Військом Запорізьким та Московською державою.

Слайд 3

Історичні передумови Під час національно-визвольної війни українського народу під керівництвом Богдана Хмельницького 1648—1657 рр. уряд Гетьманщини підтримував дипломатичні стосунки і укладав воєнно-політичні союзи з багатьма державами — Кримським ханством, Туреччиною, Московією, Молдавією та ін. Постійні зради Кримського ханства, ненадійність з боку інших союзників штовхали гетьмана на підтримання тісних контактів з Московією, яка була зацікавлена у зростанні свого впливу в Україні.

Слайд 4

Наслідки переяславської Ради У результаті Переяславської Ради та наступних переговорів між гетьманським та царським урядами було укладено воєнно-політичний союз двох держав — України та Московії. Необхідність виходу з-під польської залежності спонукала Б.Хмельницького піти на визнання протекторату московського царя над Україною. Одночасно було дано царську гарантію щодо збереження державних прав України, яку згодом неодноразово порушували.

Слайд 5

Воєнні дії 1654-1655рр. Після укладення українсько-московського договору над Україною нависла загроза ударів 30-40-тисячного польського війська із заходу та 40-50-тисячної кримської орди з півдня. Але цар не поспішав надавати допомогу Україні, адже його турбувало вирішення військово-стратегічних питань, які б зміцнювали позиції московської держави. Тому в 1654р. він спрямував своє військо на територію Смоленщини й Білорусі, а Б. Хмельницький відрядив у західний похід 20-тисячний корпус на чолі з полковником Іваном Золотаренком. Дрижипільська битва. 19 січня 1655 р. на полі під селом Охматовим обидві сторони зійшлися в генеральному бою, який тривав 3 доби. Загалом на полі бою полягло 15 тис. чоловік, битва вкрай виснажила обидві армії і польське військо відступило на Брацлавщину, татари – на південь. Гетьман почав утрачати надію на активну допомогу Московії.

Слайд 6

Зв'язок з сучасністю 1954 року у зв'язку з трьохсотою річницею Переяславської угоди Росія подарувала Кримську область(сучасну автономну республіку Крим) Україні, яку вважали "вічним союзом" українців з росіянами. Саме тоді Росія передала всі проблеми Криму на плечі України: держава мала надавати землі татарському народові, а Чорноморський флот порушував Конституцію України.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України