X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Петлюра

Завантажити презентацію

Петлюра

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Симон Васильович Петлюра

Слайд 2

План: 1. Біографія. 2. Офіційні посади (1917 – 1920) р. 3. Стосунки з В. Винниченко. 4. Державотворча діяльність (1917 – 1920) р. 5. Стосунки з Польщею. 6. Другий зимовий похід в Україні. 7. Останні роки життя Петлюри. 8. Висновок. 9. Література.

Слайд 3

1. Симон Васильович Петлюра. Народився: 10 травня 1879 р. в Полтаві. Помер: 25 травня 1926 р. в Парижі. Походив із давніх козацьких і священицьких родин. Освіта: Після закінчення бурси у 1895–1901 рр. навчався у Полтавській духовній семінарії. Але закінчити семінарію Петлюрі не судилося, його відраховують з 6-го класу за те, що він запросив до семінарії М. Лисенка. Симон Петлюра був убитий 25 травня 1926 р. анархістом С.-Ш. Шварцбардом 31 грудня 1923 р. виїхав до Австрії, а згодом — Угорщини та Швейцарії.

Слайд 4

2. Офіційні посади (1917 – 1920) р. 15 червня 1917 р. входить до складу уряду на посаді генерального секретаря військових справ. Пізніше стає головою Українського Генерального військового комітету. Згодом після конфлікту з В. Винниченком залишає уряд й очолює Гайдамацький кіш Слобідської України У 1918 р. очолює Київське губернське земство, а потім – Всеукраїнський Союз Земств. Після звільнення з гратів, його обирають членом Директорії УНР. 9 травня 1919 р. Петлюра стає на чолі Директорії. Після заколоту отамана В. Оскілка стає ще й Головним Отаманом військ УНР. 14 лютого 1920 р. Рада міністрів УНР передала всі повноваження Петлюрі, що перетворює його на одноосібного керівника республіки УНР.

Слайд 5

3. Стосунки з В. Винниченко. Після того як Петлюру вибрали членом Директорії, він спрямовує свою енергію на формування республіканського війська. 15 грудня 1918 р. С. Петлюра, всупереч бажанню інших членів Директорії одноосібно на чолі армії УНР входить до Києва. Такі дії остаточно посварили С. Петлюру із главою Директорії В. Винниченком. Розбіжності між ними спостерігалися й щодо інших питань, зокрема системи організації влади. В. Винниченко (1880-1951) Після відставки В. Винниченка С.Петлюра розраховує стати головою Директорії, пише заяву про вихід з УСДРП, починає боротьбу за лідерство. 9 травня 1919 р. С. Петлюра стає на чолі Директорії та Головним Отаманом військ УНР.

Слайд 6

4. Державотворча діяльність. За надзвичайно складних умов того часу новий лідер Директорії намагається здолати постійно зростаючу анархію, але йому мало чого вдається досягти. Слід пам'ятати що державотворча діяльність відбулася в умовах військових дій на декілька фронтів, тому основна увага була прикута до військових питань. У 1920 р. С.Петлюра разом з польським військом залишає Україну. Протягом 1921 року він шукає зближення із Заходом, намагається пояснити останньому всю небезпеку загрози більшовизму. Велику надію покладав на об”єднання всіх поневолених Росією народів, відводячи особливу роль Кавказу.