X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мєндєлєєв"

Завантажити презентацію

"Мєндєлєєв"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ДИТИНСТВО ТА ЖИТТЯ Д.І. МЕНДЕЛЄЄВА Підготував Учень 8-Б класу Воротинцев Артем

Слайд 2

Д.І.Менделєєв народився 27 січня(8 лютого за новим стилем) 1834 року в сім’ї директора Тобольської чоловічої гімназії. Дмитро був сімнадцятою дитиною у сім’ї, «мізинцем», як він себе називав. У тому ж році його батько за станом здоров’я змушений був залишити службу, виклопотавши собі невелику пенсію.

Слайд 3

  Цих грошей катастрофічно не вистачало на утримання великої сім’ї,і тому матері Марії Дмитрівні довелося потурбуватися про додаткові прибутки. Оскільки жінкою вона була рішучою,розумною і з сильним характером,то, опинившись у скрутному становищі,прийняла рішення переїхати із сім’єю в село Аремзянку,де вдалося відновити господарство невеликого склозаводу,що раніше належав братові. Жити стало легше.

Слайд 4

Дмитрик часто потайки пробирався на завод і з захопленням спостерігав за робітниками,які варили скло. Йому страшенно хотілося самому потримати довгу трубку,закласти її в піч,витягти звідти гарячу масу і видути з неї величезну скляну кулю.

Слайд 5

Марія Дмитрівна не забувала про духовне виховання своїх дітей. У сім ’ї любили читати. У спадок Марії Дмитрівні залишалася одна з найбагатших бібліотек у Сибіру,з якої навіть у найскладніші для сім’ї дні не було продано жодної книги. 

Слайд 6

1841 рік. Семирічний Дмитро поступив у Тобольську гімназію,де захопився фізико-математичними науками. Крім того,він захоплювався історією та географією,полюбляв замислюватися над питаннями будови Всесвіту,а вдома «екзаменував» своїх старших братів і сестер. 1847 рік-помирає батько Дмитра.1848-згорів завод. Сім’я повертається в Тобольськ. Весною 1849 року Дмитро закінчує гімназію.

Слайд 7

Менделєєви переїжджають до Петербургу де він поступає у Головний педагогічний інститут на природниче відділення фізико-математичного факультету. В інституті Дмитро захоплюється хімією. У травні 1855 року він закінчує інститут з золотою медаллю. Вчена рада присвоїла йому титул «Старший учитель». Після