X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
4 стихії

Завантажити презентацію

4 стихії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бог вирішивши створити Світ, призвав 4 стихії

Слайд 2

Повітря Вода Земля Вогонь

Слайд 3

На аверсі монети із золота розміщено коло, діагонально поділене на сектори, які символізують чотири стихії: землю, повітря, воду, вогонь; у центрі кола – стилізоване зображення сонця. Пам'ятні та ювілейні монети України,серія "Знаки зодіаку"

Слайд 4

Вого нь у міфології найбільший добродій людства, справжній творець цивілізації, що дає світло і тепло, два головні джерела життя, із найдавніших часів був об'єктом культу і СИМВОЛОМ БОЖЕСЬКОЇ СИЛИ. Юпі тер – це родовий відмінок латинізованої вимови грецького імені Зевс, що виник через невміння італійців вимовляти грецький звук "з". Італьський бог неба з його атмосферними явищами — дощем, громом та блискавкою, творець достатку, врожайності, перемоги, зцілення; охоронець порядку, вірності, чистоти; верховний цар богів і людей.

Слайд 5

Тому не дарма в різних міфологіях присутні “Боги Вогню” Аґні (санскр. अग न , «вогонь») — бог вогню в індуїзмі, охоронець південно-східної частини світу. Гефе ст (грец. Ήφαιστος, Hephaistos) — кульгавий син Зевса й Гери (за деякими переказами, син самої Гери), бог вогню та ковальства, на відміну від інших богів не цурався фізичної праці. Перу н — божество в давньоруській язичницькій міфології, покровитель князя і дружини, ймовірно, бог війни. Також, судячи з лінгвістичних даних, бог-громовержець, бог грози, грому і блискавки.

Слайд 6

Також нам відома легенда про ПРОМЕТЕЯ Промете й (грец. Προμηθεύς, лат. Prometheus — провидець) — у грецькій міфології віщий і добрий син титана Япета й німфи Клімени (варіанти: Асії, Феміди), брат Атаманта, Менетія та Епіметея, батько Девкаліона. Допоміг Зевсу подолати титанів і здобути владу над світом. Під час суперечки про зменшення жертв богам став на бік людей, які жили надголодь і були безсилі проти могутніх олімпійців. Прометей поділив забитого бика на дві частини. В одну купу склав усе м'ясо й накрив шкурою тварини, а в другу — самі кістки, поклавши на них шматки жиру. Зевс, уведений в оману, вибрав купу, яка лисніла смачним жиром. Відтоді люди стали приносити в жертву богам кістки, тобто гіршу частину вбитої тварини, а самі їли м'ясо. Зевс розгнівався на людей і забрав у них вогонь, однак Прометей викрав вогонь з Олімпу і приніс його людям у тростинці. Так людський рід було врятовано від голоду й холоду. Прометея за протидію богам Зевс звелів прикути до однієї із скель Кавказу і пробити йому списом груди. Щоранку на скелю сідав орел і гострим дзьобом рвав печінку.

Слайд 7

О, не журися за тіло! Ясним, вогнем засвітилось воно, чистим, палючим, як добре вино, вільними іскрами вгору злетіло. Легкий, пухкий попілець ляже, вернувшися, в рідну землицю, – стане початком тоді мій кінець. Будуть приходити люди, вбогі й багаті, веселі й сумні, радощі й тугу нестимуть мені, їм промовляти душа моя буде. Я обізвуся до них шелестом тихим вербової гілки, голосом ніжним тонкої сопілки, смутними росами з вітів моїх. Ле ся Украї нка 13 (25) лютого 1871 - 19 липня (1 серпня) 1913

Слайд 8

Першим в історії правильно визначив явище горіння як процес з'єднання речовин із киснем видатний французький хімік Антуан-Лоран Лавуазьє (1743 - 1794). Горіння виникає за одночасної наявності трьох основних складових Умови виникнення горіння ("трикутник вогню"). На цьому "трикутнику вогню" заснована низка спеціальних заходів щодо запобігання пожежам і ґрунтуються способи ліквідації горіння.

Слайд 9

Подальшу розробку теорії процесів горіння вивчав академік М.М. Семенов, за що йому у 1956 р. було присвоєно Нобелівську премію. Семенов(праворуч) і Капіца(зліва) Мико ла Микола йович Семе нов 3 (15 квітня) 1896— 25 вересня 1986 радянський хімік - фізик, один із засновників хімічної фізики, єдиний радянський лауреат Нобелівської премії з хімії (отримав в 1956 році спільно з Сирілом Хиншелвудом).

Слайд 10

Фізико-хімічні властивості вогню Горіння – це фізико-хімічний процес взаємодії горючої речовини з киснем повітря, внаслідок чого виділяється тепло і випромінюється світло.

Слайд 11

Вого нь — як найбільший добродій людства: Вогонь – опалює наші оселі ( за допомогою теплотехніки, усі теплоелектростанції працюють за принципом спалювання енергоносіїв) Вогонь – допомагає у приготуванні їжі ( за принципом теплової обробки продуктів) Вогонь – допомагає нам подорожувати по різним містам нашої планети Земля (усі двигуни автомобілів працюють за принципом внутрішнього згоряння) Вогонь – допомагає нам на виробництві (виплавка металів, зварювання металевих конструкцій, тощо…)

Слайд 12

Вого нь — як найбільша небезпека людства Необережне поводження з вогнем призводить до великих небезпек: Лісових пожеж; Техногенних катастроф ; Пожеж та вибухів на підприємствах та в оселях, тощо …

Слайд 13

Знизити рівень пожежної небезпеки можна шляхом застосування негорючих матеріалів, обмеженням маси та об'єму горючих матеріалів і речовин, ізолюванням горючого середовища (наприклад, застосуванням ізольованих негорючих відсіків, кабін), вогнезахистом. Вогнезахист - це зниження рівня пожежної небезпеки матеріалів і конструкцій шляхом спеціальної обробки. Для такої обробки часто застосовують спеціальні речовини - антипірени Нанесення антипірену на деревину

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія