X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Геополітичне становище України"

Завантажити презентацію

"Геополітичне становище України"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Геополітичне становище України Підготовлено учнем 11-А класу Лейзеровичем Романом

Слайд 2

Тут перетиналися історичні шляхи й основні геополітичні осі Євразії, що давало широку можливість контактів як із Західною та Північною Європою,так і з країнами Близького та Середнього Сходу і Центральної Азії. Шлях із "варяг у греки" через Волхов, Двіну або Віслу виходив на Дніпро й далі прямував на Босфор "Шовковий шлях" однією з гілок виходив до узбережжя Азовського, Чорного морів та причорноморських степів. Історія

Слайд 3

По-перше: Україна, як і багато інших держав, розташована в глобальному геополітичному "кільці" Північної півкулі, утвореному територіями країн "тріади" та комунікаціями між ними. При цьому на заході територія України безпосередньо прилягає до європейських держав, які після розширення ЄС входять у найпотужніше інтеграційне угрупування світу. Значною мірою від самої України залежить, щоб її кордони (особливо західні) виконували контактну, а не бар’єрну функцію. Основні риси:

Слайд 4

По-друге: користуючись можливостями міжнародного співробітництва, суверенній Україні, з одного боку, зручно активізувати взаємодію з євроатлантичними структурами, сподіваючись на залучення технологій та капіталу країн Європи, США та Японії; з іншого – зберігати добросусідські стосунки з країнами євразійських структур (передусім з Рочією), які залишаються важливими ринками сировини (особливо енергоносіїв, лісу, кольорових металів, тощо) і не менш важливими ринками збуту.

Слайд 5

По-третє: за межами "кільця" Україна має широкі перспетиви контактів на південному та південно-східному напрямках – морський шлях веде у бассейн Середземномор'я та Атлантичний та індійський океани, розвиток суходільних шляхів (через Закавказзя – Центральну Азію або Росію – Казахстан) фахівці пов’язуть із відродженням історичного "Шовкового шляху".

Слайд 6

Україна має потенційно високий рівень транзитності в центральній частині Євразії.