X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Світло

Завантажити презентацію

Світло

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інтерференція світла Підготувала Софія Костицька, 32 група

Слайд 2

Поняття Інтерференція  — зміна в характері фізичних явищ, пояснювана коливальним рухом. Інтерференція світла — перерозподіл інтенсивності світла в результаті накладення (суперпозиції) декількох світлових хвиль, що супроводжується чергуванням в просторі максимумів і мінімумів інтенсивності.

Слайд 3

З латинського inter- між + ferir – удар, втручання

Слайд 4

1803 - Томас Юнг ввів термін «інтерференція» і виконав перший демонстраційний експеримент зі спостереження інтерференції світла, отримавши інтерференцію від двох щілинних джерел. Дослід Юнга став класичним.

Слайд 5

Дослід Юнга Світло від джерела, яким служила вузька щілина, падало на екран із двома близько розташованими щілинами. Проходячи через кожну із них, світловий пучок розходився внаслідок дифракції, тому на білому екрані спостерігалася інтерференційна картина у вигляді світлих і темних смуг, що чергуються.

Слайд 6

Слайд 7

Принцип суперпозиції Задача про інтерференцію хвиль зводиться до задачі про додавання коливань однієї й тієї ж частоти, але з різними фазами. Твердження про те, що хвилі від джерел S1 і S2 поширюються незалежно друг від друга, а в крапці спостереження вони просто складаються, є дослідним фактом і зветься принципом суперпозиції.

Слайд 8

Кольорові грані інтерферометра Майклсона

Слайд 9

Інтерферометр Багатопроменевий інтерференційний спектральний прилад з високою роздільною здатністю Принцип дії засновано на багатопроменевій інтерференції (багаторазове віддзеркалення створює когерентні хвилі, які різні за амплітудою та фазою).

Слайд 10

Слайд 11

Астрономічний інтерферометр Майклсона (телескоп Хукер, Каліфонія, США)

Слайд 12

Слайд 13

Цуги Фаза хвилі, випромінюваної реальним джерелом світла, залишається приблизно постійною тільки на інтервалах часу порядку τ - цугах. Цуги мають просторову довжину cτ, де c – швидкість світла. Реальна світлова хвиля являє собою послідовність хвильових цугів з безладно мінливою фазою. Прийнято говорити, що коливання в різних цугах некогерентні. Інтервал часу τ, протягом якого фаза коливань залишається приблизно постійною, називають часом когерентності.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика