X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проста модель освітлення

Завантажити презентацію

Проста модель освітлення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проста модель освітлення Виконав студент 4 курсу кафедри ІТП Групи БІТ 1-09 Магдибор Олександр .

Слайд 2

Об'єкти навколишнього простору стають видимими для ока завдяки світловій енергії, що може випромінюватися поверхнею предмета, відбиватися або проходити крізь неї. У свою чергу, відбиття світла від поверхні залежить від фізичних властивостей матеріалу, з якого вона виготовлена, а також від характеру й розташування джерела світла. Яскравість (або інтенсивність) висвітлення залежить від енергії світлового потоку, що обумовлюється, по-перше, потужністю джерела світла, а по-друге, властивостями об'єкта, що вказують на можливість об’єкта відбивати і пропускати світло.

Слайд 3

Спочатку ми розглянемо модель освітлення, що враховує тільки відбиття. Властивості відбитого світла залежать головним чином від напрямку променів і характеристик поверхні, що відбиває.

Слайд 4

Відбиття може бути двох видів: дифузійне (дифузне або розсіяне) й дзеркальне. Перше з них виникає в ситуації, коли світло ніби проникає під поверхню об'єкта, поглинається, а потім рівномірно випромінюється у всіх напрямках. Поверхня в цьому випадку розглядається як ідеальний розсіювач. При цьому виникає ефект матового світла, а видима освітленість тієї або іншої ділянки поверхні не залежить від положення спостерігача.

Слайд 5

Дифузне відбиття є протилежним процесом до дзеркального відбиття. Поверхні, для яких властиве дифузне відбиття, називаються матовими. Поверхня, яка розсіює світло рівномірно у всі напрямки називається абсолютно матовою. Людина бачить різні предмети саме завдяки розсіяному відбиттю світла від них. Концепція дифузного відбиття світла використовується у тривимірній графіці для створення враження просторовості об'єкта. На відміну від дзеркального, дифузне відбивання відбиває промені не прямолінійно(як при дзеркальному) , а розсіяно .

Слайд 6

Дзеркальне відбиття, навпаки, походить від зовнішньої поверхні, інтенсивність його неоднорідна, тому видимий максимум освітленості залежить від положення ока спостерігача.