X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ФІЗИКО-ХІМІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ЯВИЩ

Завантажити презентацію

ФІЗИКО-ХІМІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ЯВИЩ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ФІЗИКО-ХІМІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ЯВИЩ Лекція 4 ТЕМА

Слайд 2

Слайд 3

Поверхневий натяг - запас поверхневої енергії даної системи. Відношення надлишку вільної поверхневої енергії до одиниці поверхні S називається поверхневим натягом : G S =-------- S Величина поверхневого натягу дорівнює вільній енергії, що припадає на одиницю площі поверхні поділу фаз. Поверхневий натяг можна визначити як роботу при оборотному ізотермічному процесі, яку треба виконати для збільшення поверхні поділу фаз на 1 м2. Поверхневий натях вимірюється або в одиницях сили на одиницю площі (Н/м), або величиною енергії на одиницю поверхні (Дж/м2).

Слайд 4

Методи визначення поверхневого натягу Метод капілярного підняття рівня рідини; Максимального тиску бульбашок газу на рідину (метод Рібендера); Підрахунку краплин (сталагмометричний метод); Відриву кільця; Втягування пластинки (метод Вільгельмі).

Слайд 5

Слайд 6

Визначення сталагмометричним методом ґрунтується на підрахунку числа крапель еталонної рідини (nо), що витікають з резервуара сталагмометра, поверхневий натяг її відомий рівний о , а потім число крапель розчину (nх) з невідомим поверхневим натягом ( х). Крапля, відривається від поверхні сталагмометра з силою, яка чисельно дорівнює величині поверхневого натягу рідини. Сталагмометр являє собою пряму трубку, яка має розширення (резервуар),вище і нижче якого нанесе мітки (А, В). Нижній кінець трубки - капіляр з горизонтальною добре відшліфованою поверхнею. При вимірюванні слід пам’ятати: вимірювання починають з розчину з меншою концентрацією до розчину з більшою концентрацією.

Слайд 7

Схематично поверхневі явища можна поділити на дві групи Значення поверхневого натягу – величина постійна, а зменшення поверхневої енергії ΔGs обумовлено зменшенням поверхні поділу фаз ΔS. адгезія, змочування, когензія. Зменшення величина поверхневого натягу: адсорбція. Адсорбція – довільна зміна концентрації компонентів у поверхневому шарі сs, в стані рівноваги порівняно з концентрацією в об’ємній фазі сυ на межі поділу фаз розчин – газ, розчин – розчин.