X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Дія магнітного поля на провідник зі струмом"

Завантажити презентацію

"Дія магнітного поля на провідник зі струмом"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дія магнітного поля на провідник зі струмом. Сила ампера. ПІДГОТОВИЛА Хасанова В. 11-А клас

Слайд 2

Андре-Марі Ампер (1775 – 1836 ) Народився в м. Ліоні (Франція). Відкрив закон взаємодії електричних струмів, визна- чив дію магнітного поля на провідник з струмом. Запропонував першу теорію магнетизму. Праці з теорії імовірнос- тей. Дослідив застосування варіаційного числення в механіці.

Слайд 3

Що показує закон Ампера ? Між полюсами постійного магніту розміщено провідник зі струмом. Замкнемо ключ. Коли по провіднику проходить струм змінюємо напрям струму провідник виштовхується з проміжку між полюсами магніту провідник втягується у проміжок між полюсами магніту

Слайд 4

Змінимо напрям магнітних ліній поля Провідник втягується у проміжок між полюсами магніту Провідник виштовхується з проміжку між полюсами магніту Отже, на провідник зі струмом у магнітному полі діє сила. Напрям сили, з якою магнітне поле діє на провідник зі струмом, залежить від напряму струму в провіднику та напряму магнітних ліній поля.  

Слайд 5

Сила, з якою магнітне поле діє на провідник зі струмом, називається силою Ампера. FA=BI l sinα, де B – індукція магнітного поля (Тл); I – сила струму (А); l – довжина активної частини провідника (м); α – кут між В та I

Слайд 6

Напрям сили Ампера можна визначити за правилом лівої руки. Якщо ліву руку розташувати так, щоб лінії магнітного поля входили в долоню, а чотири витягнуті пальці вказували напрямок струму в провіднику, то відігнутий на 900 великий палець укаже напрямок сили Ампера.

Слайд 7

провідник розташований перпендикулярно до магнітних ліній провідник розташований паралельно магнітним лініям

Слайд 8

У результаті дії сили Ампера рамка зі струмом може обертатися в магнітному полі. Явище обертання рамки зі струмом у магнітному полі використовують у роботі електродвигунів.

Слайд 9

Практичне використання дії сили Ампера: 1) електровимірювальні прилади магнітоелектричної системи: - в цих приладах використовується взаємодія постійного магніту і котушки зі струмом (дротяної рамки, до якої прикріплені дві пружини, через які підводять струм до рамки); - прилади чутливі, добре захищені від впливу зовнішніх магнітних полів, споживають мало енергії, але придатні для вимірювання лише в колах постійного струму.

Слайд 10

2) електровимірювальні прилади електродинамічної системи: - в цих приладах використовується обертання однієї рамки зі струмом у магнітному полі другої; - дані прилади вимірюють в основному потужність у колах постійного ї змінного струмів.

Слайд 11

3) електровимірювальні прилади електромагнітної системи: в цих приладах використовується втягування осердя в електромагніт; прилади прості за конструкцією, придатні для постійного і змінного струмів, хоча менш точні.

Слайд 12

4) двигун постійного струму: - перетворює електричну енергію у механічну; - струм до рамки підводиться за допомогою ковзних контактів - щіток; спеціальний пристрій колектор періодично змінює напрям струму в рамці і забезпечує неперервне обертання рамки; в потужних двигунах для створення магнітного поля використовується електромагніт.

Слайд 13

5) гучномовець: - перетворює електричні коливання низької частоти у звукові хвилі; - звукова котушка з мідного дроту з’єднана з пружною мембраною і конічним дифузором, розміщена у зазорі сильного кільцевого постійного магніту; - під час проходження струму котушка коливається з частотою коливань сили струму; - коливання котушки разом з дифузором створюють звукові хвилі.

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика