X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“ Умови існування біжучих хвиль в системі осциляторів, розміщених на цілочисловій решітці. ”

Завантажити презентацію

“ Умови існування біжучих хвиль в системі осциляторів, розміщених на цілочисловій решітці. ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“ Умови існування біжучих хвиль в системі осциляторів, розміщених на цілочисловій решітці. ”

Слайд 2

Нескінченновимірні гамільтонові системи широко використовуються в нелінійній фізиці для моделювання складних оптичних і квантових явищ. Зокрема, останнім часом значну увагу приділяють моделям, дискретним за просторовою змінною. Однією з найбільш популярних моделей є нескінченний ланцюг лінійно зв’язаних нелінійних осциляторів. Серед таких систем найбільш відома модель Френкеля–Конторової, вивчена в роботах Я. Френкеля та Т. Конторової 1938 року. Ця та близькі моделі з фізичної точки зору детально вивчені О. Браном, Ю. Ківшаром, Д. Хеннінгом, Г. Ціронісом та ін. Математична ж сторона питання досліджена досить слабко. Близький клас систем Фермі–Паста–Улама вивчено досить добре такими математиками як Г. Фрісек, Дж. Воттіс, Г. Аріолі, Ф. Газзола, О. Панков та ін. В значній мірі досліджено дискретні нелінійні рівняння Шредінгера такими математиками як П. Кеврекідс, К. Расмуссен, А. Бішоп, О. Панков, М. Вейнштей та ін.

Слайд 3

Подiбнi системи є цікавими з огляду на чисельні застосування у фiзицi. Досить важливим класом розв’язків таких систем є біжучі хвилі. Такі розв’язки виникають в багатьох задачах. * Досить детальні результати про біжучі хвилі в ланцюгах Фермі–Паста–Улама можна знайти в роботах О. Панкова. * В той же час для ланцюгів осциляторів відомі лише дві роботи Г. Йосса та К. Кіршгаснера, результати якої отримано методами теорії біфуркацій, а також дві статті С. М. Бака, в яких отримано умови існування періодичних та відокремлених біжучих хвиль. * В статтi американського вченого Srikanth P . вивчались перiодичнi розв’язки для системи осциляторiв розміщених на двовимірних решітках. * А бiжучi хвилi в таких системах вивчали грецькі математики Фекан М. і Ротос В. та американські математики Фрісек Ж. і Метьюс К. Зокрема, Фекан М. розглядав системи iз непарною - періодичною нелінійністю, а Фрісек Ж. взагалі розглядав лінійні осцилятори.

Слайд 4

В даній роботі вивчаються рівняння, що описують динаміку нескінченної системи лінійно