X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ГДС

Завантажити презентацію

ГДС

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

* * Порядок розробки та затвердження гранично допустимих скидів (ГДС) речовин у водні об’єкти із зворотними водами 1.         Основні поняття та терміни. 2.         Методичні та організаційні основи встановлення ГДС речовин. 3.         Склад вихідних даних та розрахункових умов. 4.         Контроль за дотриманням встановлених обмежень на скид зворотних вод.

Слайд 2

* * Величини ГДС речовин встановлюються з урахуванням: заданих видів водокористування, відповідних норм вмісту і ГДК речовин у місцях водокористування, асимілюючої спроможності водних об'єктів, оптимального розподілу між водокористувачами маси речовин, що скидаються.

Слайд 3

* * Басейновий принцип встановлення ГДС речовин застосовується у таких випадках: для водокористувачів ділянки басейну ріки або водойми в межах області (основний варіант), де розгляд і затвердження ГДС проводиться єдиними контролюючими органами і при цьому передбачається дотримання норм якості води у створах на кордонах областей; для водокористувачів басейну в цілому при розробці басейнових екологічних програм, а також міждержавних басейнових екологічних програм, де враховується необхідність дотримання заданих норм якості води в прикордонних створах.

Слайд 4

* * Розробка, обгрунтування та встановлення ГДС включає такі етапи. Етап 1. Підготовка вихідних даних для розрахунку ГДС речовин. Етап 2. Правове та методичне обгрунтування схеми і моделі роз рахунку ГДС речовин. Етап 3. Визначення розрахункових умов та розробка проекту (розрахунок) ГДС речовин. Етап 4. Визначення величин ТПС речовин, оцінка водоохоронної ефективності досягнення ТПС і ГДС речовин. Етап 5. Розробка пропозицій до плану заходів щодо досягнення ГДС речовин, підготовка документів — проектів ГДС, ТПС речовин і плану заходів. Етап 6. Узгодження і затвердження документів.

Слайд 5

* * Розробниками ГДС є: спеціальні підрозділи Міністерства охорони навколишнього природного середовища; інші організації, що отримали дозвіл Міністерства охорони навколишнього природного середовища на засаді їх атестації.