X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
КАЗКОВИМИ СТЕЖИНАМИ

Завантажити презентацію

КАЗКОВИМИ СТЕЖИНАМИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Казковими стежинами Огляд-презентація дитячих книг Підготувала бібліотекар ЗОШ № 5 м. Токмака Симоненко Галина Вікторівна

Слайд 2

Цікавий, чарівний світ казки. Казка захоплює і веде у незвичайний і дивовижний світ, де всі розмовляють зрозумілою людською мовою: дерева і квіти, звірята і птахи, навіть камінь оживає і дерево дає пораду, аби тільки добре придивитися та прислухатись до рідної землі. Вона веде у далекі і дуже цікаві світи, де завжди перемагає добро, а зло зникає. Бо ж так і треба, тому що людина приходить на білий світ для добра і любові, для щастя і радості. Казка захоплює і розвиває фантазію та народжує мрію. А мрія — це велике щастя, вона дає крила для польоту у житті людини. Дуже хочеться, щоб мрія, а значить і казка ніколи не зникала, щоб не черствіла дитяча душа, а розквітала чарівною квіткою і вічно жила в душі.

Слайд 3

На сторінках цієї казкової книжки ви познайомитеся зі сміливим та мужнім Покотигорошком, який у тяжкому двобої переміг змія. Разом із Черепашкою та Ховрашком відправитесь у подорож і зрозумієте, що коли ви разом з друзями, то ніякі незгоди не страшні. А ще вам цікаво буде дізнатися, чому у зайця довгі вуха та чому їжачок носить колючий кожушок. Казка збирає друзів Казка збирає друзів : казки. – Х. : Белкар-книга, 2012. – 64 с. : іл. – (Веселка).

Слайд 4

Разом з героями цієї збірки ви відправитесь у подорож казковими стежинками. Ця стежинка веде нас до лісу. І, що ми бачимо: хитра лисиця хоче з’їсти півника. Їй таки вдалося б це зробити, але у півника є добрий друг - собака. Собака так трусонув лисицю, що на цьому й кінчились усі лисиччині хитрощі. А це що за біг наввипередки? Та це заєць тікає від вовка, а вовк від зайця. Чому заєць щодуху втікає від вовка зрозуміло. А ось чому вовк від зайця? Цікаво… Назустріч нам іде мисливець. За спиною у нього велика мотузка повна птахів. Чому стільки птахів попали в мисливські тенета, чому не змогли врятуватися? Виявляється, що причина в пташиній суперечці. Коли у громаді немає згоди, коли кожен вважає себе головним, тоді і трапляються всілякі неприємності. Подорожуючи казковими стежинками ми стали свідками ще багатьох пригод. Раділи, коли маленькому Ягняті вдалося перехитрити величезного, зубастого, страшного Вовка і втекти додому. Співчували Вороні, якій Лисиця заморочила голову, та й відняла її здобич. Здивувалися винахідливості зайця, якому вдалося заманити у пастку грізного лева, за що всі звірі лісу йому були дуже вдячні. Сподіваюсь, що все, що ви бачили і чули під час казкової подорожі, допоможе стати вам мудрішими. Казковими стежинками Казковими стежинками : казки. – Х. : Белкар-книга, 2010.- 64 с. : іл. – (Веселка).

Слайд 5

Казки веселого лісовичка До збірки увійшли авторські та народні казки. Спочатку ви прочитаєте про лісові пригоди хлопчика Юрка, який заблукавши в лісі, зустрівся та потоваришував з лісовичком Тимофієм. У лісі мешкають лісовички, а в будинках та квартирах домовички. Дівчинка Марійка дуже боялася темряви. Домовичок Федір взявся допомогти дівчинці перебороти її страх. Для цього він пообіцяв познайомити Марійку з доброю і красивою феєю Темрявою. А ще на вас чекають захоплюючі казки про людину, яка перемогла царя звірів лева; про війну між собакою та вовком. І, звичайно ж, вам буде цікаво дізнатися, чому кіт тільки після сніданку вмивається. Казки веселого лісовичка. – Х. : Белкар-книга, 2012. – 64 с. : іл. – (Веселка).

Слайд 6

До збірки ввійшли відомі українські народні казки. Читаючи ці казки, ви дізнаєтеся: що цінніше: хліб чи золото; як бідній дівчинці дісталися золоті черевички, за допомогою яких вона знайшла свого судженого; чи вдасться дівчині Парасинкі, яку ще в дитинстві зачарувала відьма, перетворивши її в свинку, знову стати чарівною дівчиною і хто їй у цьому допоможе; яка любов до батька найліпша: як вино, як хліб, чи як сіль?; як зла ворожка зробила сліпою дівчину Зіну, а її наречений Роман, долаючи безліч небезпечних перешкод, розшукав фею з підземного царства , бо тільки вона могла допомогти дівчині; чому кривенька дівчина не залишилася жити з бабою і дідом, а зробилася качечкою й полетіла з табуночком качечок. чому гадюка відмовилася давати чоловікові червінці за те, що він поїв її молоком. Золотий черевичок Золотий черевичок : казки. – Х. : Белкар-книга, 2011. – 64 с. : іл. – (Веселка).

Слайд 7

До збірки ввійшли казки відомих українських письменників. Казка Івана Франка “Фарбований Лис” розповість вам про те, як Лис Микита за допомогою хитрощів став царем звірів. Але правда рано чи пізно стає відомою всім. То ж, прочитайте цю казку до кінця і ви дізнаєтеся, як поплатився Лис Микита за те, що одурив лісних звірів. Казка Романа Завадовича “Як кущик і павучок віддячилися мишці” навчить вас тому, що за добро треба завжди віддячуватись добром. З казки Оксани Іваненко “Бурулька” ви дізнаєтеся звідки беруться взимку бурульки, що звисають з дахів будинків. Багато цікавих історій розповіла бурулька хлопчику про своїх подруг – краплинок води. З невеличким жучком з казки Оксани Іваненко “На добраніч” ви відправитесь у веселу мандрівку по зеленим лісам та галявинам, а також дізнаєтесь, що роблять маленькі жучки, коли настає пізня осінь. Казка Миколи Вінграновського “Гусенятко” розповість про те, як дорослі птахи вчать своїх маленьких діточок виживати в світі природи, щоб не потрапити в пастку до сильніших звірів чи людей. Фарбований лис Фарбований Лис : казки / упоряд. Г. М. Кирпа. – Х. : Белкар-книга, 2012. – 64 с. : іл. – (Веселка).

Слайд 8

Ця книга – золота криничка українських народних казок, з якої ми черпаємо скарби народної мудрості. На прикладах казкових персонажів діти можуть осягнути складний світ людських взаємин, навчитися відрізняти добро від зла, а також робити гарні вчинки. Лисиччині казки Лисиччині казки : українські народні казки. – Х. : Сінтекс, ЛТД, 2012. – 64 с. : іл. – (Сонечко).

Слайд 9

Розпочнемо подорож цією збірочкою з “Казки про трьох метеликів”, яка навчить вас, що друзів не можна залишати в біді, треба жити за девізом: “Один за всіх і всі за одного!” Прочитавши казку “Горобчик та бадилинка”, дехто з вас у горобчику-вередулі впізнає і себе. Казка “Зміїв перстень, котик і собачка” розповість вам про те, як за допомогою чарівного персня бідний хлопець став багатим та ще й на царевій дочці одружився. З інших казок ви дізнаєтеся: чим лікує хвору голову ведмідь; що для кожної матері її діти найкращі та найкрасивіші; як миші хотіли позбутися кота та чи вдалося їм це зробити; як віл бігав наввипередки з конем; як вдалося Покотигорошку визволити від змія своїх двох братів та сестру. Мишача рада Мишача рада : українські народні казки. – Х. : Сінтекс, ЛТД, 2011. – 64 с. – (Сонечко).

Слайд 10

Були собі дід та баба. Такий початок має чимало казок. Але в кожній з них є своя історія. Давайте прочитаємо деякі з них. Раз у неділю баба спекла пиріжків з маком, поставила їх на віконці, щоб прохололи. А лисичка бігла повз хату, підкралась до вікна тихенько, вхопила пиріжок моторненько та й подалась. Ну, а далі на нас чекають веселі пригоди лисички-сестрички. Її винахідливості та хитрощам немає кінця-краю. Кого їй тільки не вдається одурити. У хлопців вона виміняла бичка на пиріжок зі сміттям, з возу чумаків наскидати риби. Та найбільше дісталося вовку-панібрату. Із-за неї у вовка хвіст примерз в ополонці, його побили селяни, та ще й побитому довелося на собі везти хитру лисичку-сестричку. Був собі чоловік та жінка, мали вони цапа й барана. І були ті цап та баран великі приятелі. Цап на город по капусту – і баран туди, цап у сад – і баран за ним. Прогнали їх за це з двору. Все б нічого, але найголовніші вороги для цапа та барана – це вовки. Чи вдасться нашим героям позбавитися вовків, та чи будуть вони жити в безпеці, а може повернуться знову до дому? Прочитайте про це у казці “Цап та баран”. Був собі дід та баба, та не було у них дітей. Одного разу пішли вони в ліс по гриби. Знайшли у гніздечку качечку та й взяли її до себе жити. Після цього і почалися різні дива: хтось у них прибрав у хаті, хліб напік, борщик зварив, води наносив. Сусіди бачили якусь гарну дівчину. Хто ж ця дівчина і чи залишиться вона у діда і баби назавжди? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши казку “Кривенька качечка”. Кривенька качечка Кривенька качечка : українські народні казки. – Х. : Сінтекс, ЛТД, 2009. – 64 с. : іл. – (Сонечко).

Слайд 11

До цієї книжки ввійшли кращі казки відомих українських письменників Юрія Ярмиша і Олени Пчілки. Разом з героями цих казочок ви поринете у світ неймовірних пригод; дізнаєтеся, як звірі та птахи піклуються про своїх малят; зрозумієте, що треба жити в мирі і злагоді, щодня радіти вранішньому сонечку; за добро віддячувати добром; не ображати слабшого; вміти бути хорошим товаришем; дбайливо відноситися до живої природи та її мешканців. Мудра Курочка Ряба навчить вас: Що і люди, і звірі понад усе люблять життя. Що гостріше від ножа – думка розумної людини. Ведмежаткове сонечко Ведмежаткове сонечко : казки. – Х. : Белкар-книга, 2012. – 48 с. : іл. – (Промінець).

Слайд 12

До збірочки увійшли народні казки та дві казки, написані Валентиною Гуріною – “Гном Хома” та “Чому у зайця довгі вуха?” У казці “Гном Хома” розповідається про дівчинку Тетянку. Була вона неслухняною та вередливою, навіть іграшки після себе не хотіла поскладати на місце. Та, якось до Тетянки завітав гном Хома і погодився допомагати дівчинці, але не безкоштовно. За кожну надану послугу він мав отримувати по одній іграшці. Не відомо, скільки б ще так тривало, та одного дня іграшки у Тетянчиній скрині скінчилися. А вам, діти, не доводилося часом зустрічатися з отим чарівником, гномом Хомою? Більшість казочок вчать нас народної мудрості. На прикладі гордої качки ви побачите, що гордість не одному шию скрутила. Прочитавши казку “Лисичка та журавель” ви зрозумієте, що коли когось запрошуєш до себе в гості, то треба дійсно бути гостинним господарем. Щоб після цього ваші гості залишалися для вас друзями, а не ворогами. Казка “Рукавичка” вчить нас, що краще жити в тісноті, але з друзями, завжди приходити друзям на допомогу, не залишати їх у біді. Коли ви раптом посваритеся з друзями, чи когось випадково образите, то обов’язково навчіться вибачатися. Прочитавши казку “Мавпа та її діти”, ви зрозумієте, що життя – це не тільки пестощі та забави. Щоб прожити – треба працювати. Без трудів нема плодів, - каже народне прислів’я. Гном Хома Гном Хома : казки. – Х. : Белкар-книга, 2010. – 48 с. : іл. – (Промінець).

Слайд 13

До збірки ввійшли відомі народні та авторські казки у віршах та прозі. Спочатку ви довідаєтеся для чого баба заставила свого діда зробити солом’яного бичка та ще й осмолити його смолою. Яка з того бичка була користь для діда і баби та чи живе і досі солом’яний бичок з дідом і бабою? Мораль цієї казки така: “За добро треба завжди віддячувати добром”. Наталя Забіла написала для вас казочку “Зайчикова хатка”. Жив у хатці сірий зайчик. Та вигнала з хатки зайчика лисичка. Вовк, ведмедик і собака намагалися допомогти зайчику. Та у них нічого не вийшло. Тільки півник не злякався лютої злодійки хвостатої. Як побачила лисиця розлюченого півника, так мерщій і втекла у ліс. А зайчик знову став жити у своїй хатці. Ця казка вчить, що не можна ображати слабших від себе. Іван Франко розповів вам казочку “Лисичка і Рак”. Здибалася Лисичка з Раком. Стала насміхатися над Раком, що той помаленьку лізе. Ось і вирішив Рак провчити Лисичку, щоб не глузувала з нього. Побилися вони об заклад, хто швидше до корчика пробіжить. Та чи вдасться Раку обхитрити Лисичку? Згадайте народне прислів’я: “Сміється той, хто сміється останнім”. Казочка “Півник і двоє мишенят” нагадає вам прислів’я: ”Хто не працює – той не їсть”. Прочитавши казочку “Мишеня, Кіт і Півень”, ви зрозумієте, що не завжди той лихий, хто видається нам зловісним. А той, хто видається нам добрим, не завжди буває добросердним”. Зайчикова хатка Зайчикова хатка : казки / упоряд. Г. М. Кирпа. – Х. : Белкар-книга, 2010. – 48 с. : іл. – (Промінець).

Слайд 14

Казки, що ввійшли до цих збірок, по праву вважаються золотим скарбом українського народу. Не одне покоління дітей охоче лине в оповитий чарами світ казки, де на них чекають улюблені герої та цікаві й повчальні пригоди. І кожна така нова зустріч – це завжди радість. Адже казка вчить добра, мудрості, сміливості, чесності – усього найкращого, що повинно бути притаманним кожній людині. Діти, приходьте в бібліотеку! Герої казок чекають на вас!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання