X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Явище кросинговеру в генетиці

Завантажити презентацію

Явище кросинговеру в генетиці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Явище кросинговеру в генетиці

Слайд 2

Кросинговер Кросинговер - явище обміну ділянками гомологічних хромосом після кон'югації у профазі 1 мейозу. Власне перенесення ДНК відбувається, коли гомологічні регіони на відповідних хромосомах розриваються, а потім приєднуються до іншої хромосоми. Результат цього процесу - обмін генетичної інформації, відомий як гомологічна рекомбінація.

Слайд 3

Ілюстрація кросинговера

Слайд 4

Кросинговер Процес кросинговера вкрай важливий для підвищення різноманітності серед нащадків. Кроссинговер був також помічений Т.Морганом і його учнями, тому його теорію спадковості, що складається з трьох основних пунктів, можна доповнити ще одним положенням: в процесі формування гамет гомологічні хромосоми кон'югують, і в результаті обмінюються алельними генами.

Слайд 5

Закономірності Гени розташовані в хромосомі по її довжині в лінійному порядку, тобто один за одним. Сила зчеплення між двома генами, розташованими в одній хромосомі, обернено пропорційна відстані між ними. Чим більша ця відстань, тим частіше відбувається кросинговер.

Слайд 6

Закономірності Частота кросинговеру між двома генами, розташованими в одній хромосомі, є величиною відносно постійною для кожної конкретної пари генів. Величина кросинговеру вимірюється відношенням кількості кросоверних особин до загальної кількості особин у потомстві від аналізуючого схрещування.

Слайд 7

Морганіда Морганіда – одиниця відстані між генами у хромосомі, одна морганіда = 1% кросинговеру. Якщо відстань становить 50 морганід і більше – стани ознак успадковуються, незважаючи на розміщення генів в одній хромосомі.

Слайд 8

Кросинговер Явище кросинговеру було доведено за допомогою введення в різні ділянки гомологічних хромосом ізотопних атомів (міток). Після завершення кросинговеру такі мітки, введені в одну з гомологічних хромосом, виявляли у відповідних ділянках іншої.

Слайд 9

Вплив на кросинговер Хоча частота кросинговеру між різними парами зчеплених генів є величиною відносно постійною, на неї можуть впливати деякі фактори зовнішнього й внутрішнього середовища (зміни в будові окремих хромосом, які ускладнюють або унеможливлюють процес кросинговеру, висока або низька температура, рентгенівські промені, деякі хімічні сполуки тощо). У деяких організмів виявлено залежність частоти кросинговеру від віку (наприклад, у дрозофіли) або статі (миші, кури).

Слайд 10

Одноточковий кросинговер Випадковим чином визначається точка всередині хромосоми (точка розриву), в якій обидві хромосоми діляться на дві частини і обмінюються ними. Такий тип кросинговеру називаються одноточковим, так як при ньому батьківські хромосоми розділяються тільки в одній випадковій точці.

Слайд 11

Двоточковий кросинговер В ньому хромосоми розглядаються як цикли, які формуються з'єднанням кінців лінійної хромосоми разом. Хромосома, що розглядається як цикл, може містити більшу кількість стандартних блоків, так як вони можуть здійснити «циклічне повернення» в кінці рядка. Вважається, що двоточковий кросинговер кращий, ніж одноточковий.

Слайд 12

Кросинговер Отже, при кросинговері порушується виконання закону Моргана. Гени однієї хромосоми не успадковуються зчепленно, т.к. деякі з них замінюються алельними генами гомологічної хромосоми.

Слайд 13

Кросинговер Кросинговер – взаємний обмін гомологічними ділянками гомологічних хромосом внаслідок розриву і сполучення в новому порядку їхніх ниток – хроматид. Він зумовлює комбінації-рекомбінації. Це найважливіший механізм забезпечення комбінативної мінливості, що дає матеріал для природного добору. Кросинговер використовують у генетичному аналізі для розв’язання багатьох проблем генетики.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія