X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вітамін В12

Завантажити презентацію

Вітамін В12

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Вітамін В12 як і інші вітаміни групи В відноситься до водорозчинних.  Він відносно стабільний на світлі і при впливі високих температур. B12 - єдиний водорозчинний вітамін, що здатний акумулюватися в організмі, накопичуючись у печінці, нирках, легенях і селезінці.

Слайд 3

Вітамін В12 називають ціанокобаламін, молекула якого складається з двох частин: - кориноїдно-порфіриноподібної, яка містить кобальт; - нуклеотидної. Тому він відноситься до групи кобальтовмісних кориноїдів, відомих як кобаламіни.  Активними формами вітаміну В12 є аденозилкобаламін і метилкобаламін. Вперше вітамін В12 був синтезований у 1955 р. 

Слайд 4

Вітамін В12 ще називають «червоним вітаміном» так як основні його джерела - печінка і нирки. Кишкові бактерії синтезують вітамін В12, але в тих областях, де всмоктування не відбувається.

Слайд 5

Вітамін В12 запобігає появі анемії та відіграє роль у регуляції функції кровотворних органів. Підсилює імунітет та збільшує енергію. Підтримує нервову систему, покращує концентрацію, пам’ять і рівновагу, знижує дратівливість. Важливий для нормального росту і поліпшення апетиту. В12 є необхідним для здоров'я репродуктивних органів, бо здатний коректувати зниження вмісту сперматозоїдів у насіннєвій рідині.

Слайд 6

Він також бере участь: у метаболізмі жирів і вуглеводів; у процесах переносу водню; підсилює синтез і здатність до нагромадження білків; попереджає жирову інфільтрацію печінки; підвищує споживання кисню клітинами при гострій і хронічній гіпоксії.

Слайд 7

Рекомендованою добовою нормою вітаміну В12 є: для дорослих 2,0-3,0 мкг; для вагітних 3,0-4,0 мкг; для грудних дітей 0,3-0,5 мкг; для мам, які годують немовлят 3,0-4,0 мкг; - для дітей, у залежності від віку і статі 1,0-2,0 мкг; - для людей, що зловживають алкоголем, курців і вегетаріанців необхідний додатковий прийом вітаміну В12.

Слайд 8

Вітамін В12 міститься переважно в продуктах тваринного походження і майже відсутній в рослинній їжі. Основні харчові джерела - це печінка, м'ясо (хоча у ньому кобаламіну в 20 разів менше, ніж у печінці), серце, мозок, нирки, домашня птиця, морські продукти (краби, лососеві, сардини), яйця, молоко і молочні продукти. Із рослинних джерел відомі морська капуста, соя і соєві продукти, дріжджі, хміль.

Слайд 9

Джерела вітаміну В12.

Слайд 10

Ціанкобаламін всмоктується в кишечнику після сполучення в шлунку з так званим «внутрішнім фактором» і нагромаджується в печінці. Нестача ціанокобаламіну в організмі спостерігається при вживанні переважно рослинної їжі, тому у педантичних вегетаріанців, які виключають з їжі не лише м'ясні, але і молочні продукти, врешті решт розвивається В12-дефіцитна анемія.

Слайд 11

Недостатність вітаміну В12 часто не є наслідком недостатнього його споживання з їжею, а зумовлена «неповноцінністю» шлункової секреції. Для ефективного всмоктування вітаміну В12, який надходить з їжею, необхідний внутрішній фактор, або фактор Кастла глікопротеїнової природи, котрий продукується обкладовими клітинами шлунка. Тому при недостатності шлункової секреції або частковій резекції шлунка чи кишечнику, при тяжких формах ентероколіту можливий вияв гіповітамінозу.

Слайд 12

Недостатність кобаламінів проявляється у вигляді мегалобластичної анемії - порушення дозрівання нормобластів і перніціозної анемії (хвороба Аддісона-Бірмера). Крім цього, з'являються скарги на порушення функцій травного тракту, порушення нервової діяльності, серцево-судинної системи.

Слайд 13

Вітамін В12-це водорозчинний вітамін групи В, який допомагає трансформувати жири і білки з продуктів харчування в енергію і разом з фолієвою кислотою бере участь у створенні нормальних червоних клітин крові.  Адекватне забезпечення організму vit В12 також необхідне для забезпечення нормального функціонування кровоносної системи, травної системи, нервової системи та вищої нервової діяльності.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія