X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тип Молюски

Завантажити презентацію

Тип Молюски

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тип Молюски

Слайд 2

Тип молюски До цього типу належать близько 130 тисяч видів. Переважна більшість молюсків у процесі еволюційного розвитку пристосувалася до життя у воді – морській і прісній. Близько 100 тисяч видів веде паразитичний спосіб життя. Вони поширені в усіх кліматичних зонах, населяють практично всі глибини до 10 тис. м. Перші представники з`явилися в кембрійський період.

Слайд 3

Характерні ознаки типу: молюски (від лат.moluscus – м`ягкий) – нечленисті тварини, тіло яких складається з голови, тулуба та ноги. На спинній стороні у тулуба шкіра утворює складку – мантію, вона виділяє речовини, які будують захисний утвір – черепашку. Черепашка складається з вапняку, зверху вкрита рогоподібною речовиною. Між мантією і тулубом розташована з`єднана з зовнішінім середовищем мантійна порожнина.

Слайд 4

Характерні ознаки типу: Органи дихання – зябра або легеня. Кровоносна система незамкнена, є серце. Органи виділення – нирки. Нервова система розкидано-вузлового типу, має вигляд пари або кількох пар нервових вузлів, з`єднаних стовбурами, від яких відходять нерви.

Слайд 5

Характерні ознаки типу: Кишечник наскрізний, є печінкова залоза та шлунок, часто язик із зубчиками (“терка”.) Роздільностатеві або гермафродити, розвиток прямий або з перетворенням.

Слайд 6

Різноманітність молюсків До типу Молюски належать класи: Черевоногі, Двостулкові, Головоногі.

Слайд 7

Черевоногі