X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Про воду

Завантажити презентацію

Про воду

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Вода - прозора рідина без запаху, смаку і кольору - оксид водню. Молекула води складається з одного атома Оксигену і двох атомів Гідрогену (Н2O).

Слайд 3

Відомо, що вода на планеті може знаходитися в трьох різних станах: - твердому; - рідкому; - газоподібному.

Слайд 4

Учені з Індії та Італії стверджують, що їм удалося виявити дві форми рідкої води, два нових стани води: «щільний» та «рихлий». Існування цих форм було передбачене теоретично, проте виявити їх експериментально поки нікому не вдавалося. На відміну від більшості інших рідин, щільність води при замерзанні зменшується, а не збільшується. Максимальну щільність рідка вода має при 4°C. Якби вода була "стандартною" рідиною, то її щільність була б максимальною при 0°C , безпосередньо перед переходом в тверду фазу.

Слайд 5

Автори нової роботи вирішили "замкнути" рідку воду у мікроскопічні кубики з льоду. За допомогою технології електронного парамагнітного резонансу вчені вивчали рухливість молекул води у них при температурі близько -183 °C. Дослідники спостерігали за переміщеннями спеціального зонду, поміщеного у кубиках і не здатного проникати в крижані стінки. "Щільна" фаза води є в'язкішою, відповідно рух зонду в ній повинен сповільнюватися. У "рихлій" фазі він повинен переміщатися швидше. За результатами експериментів учені зробили висновок, що при температурах від -140 до 0 °C у кубиках присутні обидві фази води. При зміні температури співвідношення "щільної" і "рихлої" води змінюється.

Слайд 6

Сніг - це тверді опади у вигляді шестикутних пластинок чи призм з кристаликів льоду. Переважно випадає з шарувато-дощових хмар. Сніг утворюється, коли мікроскопічні краплі води в хмарах притягуються до пилинок і замерзають.

Слайд 7

Вода присутня у всіх продуктах: молочних; м’ясних; овочевих; фруктах.

Слайд 8

Тіло людини складається на 65% із води. Циркуляція води в організмі так само важлива для існування, як і циркуляція води в природі. Підраховано, що за життя людина випиває близько 25 тонн води.

Слайд 9

Організм регулює кількість води в кожній системі, органі, клітині. Потреба дорослої людини у воді становить 40 мл/кг маси тіла на добу, немовляти – 150-150 мл/кг.

Слайд 10

Людина без води може прожити не більше 5-6 діб. Основні симптоми зневоднення: - сухість у роті і головний біль; - зниження об'єму сечі; - блідість і сухість шкіри; - западання очей, у грудних дітей можливе западання тім’ячка - простору між кістками черепа; - зниження кров'яного тиску; - почастішання пульсу та дихання.

Слайд 11

При втраті організмом 5% загального об’єму рідини підвищується температура тіла і прискорюється пульс. При втраті 10% відбувається дегідраційне отруєння, 15% – незворотні паталогічні зміни, 20-25% – настає смерть.

Слайд 12

Вода – універсальний розчинник. Вода визначає деякі фізичні властивості клітин – їхній об'єм, внутрішній тиск (тургор). Вода – середовище для фізіологічних і біологічних процесів. Розщеплення багатьох речовин відбувається за рахунок їх взаємодії з водою, що каталізується з ферментами (реакції гідролізу). Вода – терморегулятор. Вона має велику теплоємність, тобто здатна поглинати тепло без значних змін своєї температури. Вода – середовище транспортування речовин в організмі та клітині.

Слайд 13

Антропогенне забруднення води - це основні процеси, що викликають деградацію річок, водосховищ, озерних систем і погіршення якості води. Джерела забруднення води: населені пункти; промисловість; сільське господарство.

Слайд 14

Найбільш відомим джерелом забруднення води, якому традиційно приділяється головна увага, є побутові (або комунальні) стічні води. При повторному використанні недостатньо очищених фекальних стоків бактерії і віруси, що містяться в них, можуть викликати кишкові захворювання (тиф, холеру і дизентерію), а також гепатит і поліомієліт.

Слайд 15

В індустріально розвинених країнах головним споживачем води і найбільшим джерелом стоків є промисловість. Промислові стоки в річки за об’ємом в 3 рази перевищують комунально-побутові. Через зростаючий обсяг промислових відходів порушується екологічна рівновага багатьох озер і річок, хоча більша частина стоків нетоксична і несмертельна для людини.

Слайд 16

Другим основним споживачем води є сільське господарство, що використовує її для зрошення полів. Вода, що стікає з них, насичена розчинами солей і ґрунтовими частинками, а також залишками хімічних речовин, що сприяють підвищенню врожайності.

Слайд 17

Найбільш масштабне одноразове вживання води - виробництво електроенергії, де вона використовується головним чином для охолодження та конденсації пари, що виробляється турбінами теплових електростанцій.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія