X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Палеоценова епоха"

Завантажити презентацію

"Палеоценова епоха"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Палеогеновий період «Палеоценова епоха» Підготувала: учениця 7А класу НВК «Гімназія №14» м.Луцьк Горковчук Анна

Слайд 2

Зміст: Найголовніше про палеоцентову епоху Характерне для палеоценового періоду Фізико-географічні умови

Слайд 3

Найголовніше про палеоцентову епоху Від 65 до 55 млн. років тому. Палеоцен ознаменував собою початок кайнозойскої ери. У той час материки все ще знаходилися в русі, оскільки "великий південний материк" Гондвана продовжував розколюватися на частини. Південна Америка виявилася тепер цілком відрізаною від іншого світу і перетворилася у свого роду плавучий "ковчег" з унікальною фауною ранніх ссавців. Африка, Індія й Австралія ще далі відсунулися один від одного. Протягом усього палеоцену Австралія розташовувалася поблизу Антарктиди. Рівень моря понизився, і в багатьох районах земної кулі виникли нові ділянки суші.

Слайд 4

У палеоцені поступове місце вимерлих амонітів (найпоширенішої групи молюсків) у Світовому океані зайняли нові види черевоногих і двостулкових молюсків. З'явилися нові різновиди морських їжаків і форамініфер. Зникнення іхтіозаврів, плезіозаврів і інших морських форм життя, що вимерли наприкінці крейдового періоду, залишило в харчових ланцюгах морів і океанів безліч пробілів. Поступово ці пробіли заповнилися новими групами м'ясоїдних кісткових риб і акул, що прийшли на зміну вимерлим рептиліям — основним океанським хижакам.

Слайд 5

Раптова загибель динозаврів залишила без нагляду багато "харчових ніш". В результаті частина ранніх ссавців перейшла до денного способу життя і суттєво урізноманітнила свій раціон. З'явилися також схожі на гризунів тварини, іменовані багатогорбистими, які жили на деревах, ці примати були величиною з білку — як видно, всеїдні. Дуже швидко ранні ссавці еволюціонували в безліч груп тварин усілякого вигляду і розмірів, що дозволяло їм заселяти практично будь-яке середовище проживання. Самими маленькими, імовірно, як і раніше залишалися комахоїдні. Більш великі тварини стали активними мисливцями, які харчувалися падлом (мертвими тваринами). З'явилися і по-справжньому великі травоїдні і хижаки. Незграбні травоїдні ссавці, амбліподи, поїдали листя й іншу рослинність. Бивні і дивні роги служили для захисту від хижаків. Амбліпода був невеликий: не більше поні. Плоскостопі м'ясоїдні ссавці, креодонти, по розмірах були не крупніше горностая, або: більше самого величезного ведмедя.

Слайд 6

Палеоценова епоха Палеоце