ятява
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Цінувати час 2. Говорити по черзі 3. Говорити коротко і не часто, по темі 4. Говорити тільки від свого імені 5. Бути позитивними до себе та до інших (Бути +) 6. Правило додавання (Я + Ти + Ми) 7. Правило поваги до своєї і протилежної статі (♀ + ♂) Правила
Вправа “ Хронологія часу” 1837 ОПУБЛІКУВАННЯ ОКСФОРДСЬКОГО РУКОПИСУ 1770 ЗНАЙДЕНО ОКСФОРДСЬКИЙ РУКОПИС 778 ПОХІД КАРЛА ВЕЛИКОГО 15 серпня 778 БИТВА В РОНСЕВАЛЬСЬКІЙ УЩЕЛИНІ ХІІ – ХІІІ ст. РОЗКВІТ ГЕРОЇЧНОГО ЕПОСУ У СЕРЕДНЬОВІЧЧІ 768 – 814 РОКИ ПРАВЛІННЯ КАРЛА ВЕЛИКОГО Бл.1100 СТВОРЕННЯ ПОЕМИ « ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА» ІХ ст. НАПИСАНИЙ « ЖИТТЄПИС КАРЛА ВЕЛИКОГО» ІСТОРИКОМ ЕЙНХАРДОМ 1837 ВПЕРШЕ « ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА » БУЛА ОПУБЛІКОВАНА В ПАРИЖІ
Вправа “ Історична правда і вигадка” Дійсні історичні події 1. Похід Карла Великого до Іспанії 778 року тривав кілька тижнів. 2. Уночі 15 серпня на ар’єргард війська напали християни-баски. 3. Загинув нікому невідомий маркграф Хруотланд. 4. Битва в Ронсевальському міжгір’ї – незначний історичний епізод. Художній вимисел Похід Карла Великого до Іспанії 778 року тривав 7 років. 2. Уночі 15 серпня на ар’єргард війська напали сарацини. 3. Загинув нікому небіж Карла Великого Роланд. 4. Битва в Ронсевальському міжгір’ї – подія всенародного значення.
Вправа “ Розминка” Хто це? 1. ..Ви винуватець всьому! Розумна смілість - то не божевілля, Обачність важливіша, ніж завзяття. Згубила франків легковажність ваша! Ніколи вже ми не послужим Карлу, Послухали б мене, він був би з нами... 2. І друзі міцно й ніжно обнялися, Простилися з любов'ю. Так розстались... 3. Послав у місто тисячу він франків. Заходять в синагоги чи мечеті З сокирами, кувалдами важкими І крушать завзято ідолів поганських... 4.У гніві скинув він куничу шубу, Зоставсь на ньому лиш каптан шовковий. 5. Обличчя горде, променисті очі, Могутня постать і широкі груди - На нього задивилися присутні. Лицем рум'яний, вигляд має бравий, Якби ще й чесний, лицар був би справний.
6. ……володар наш славетний, Сім повних літ в Іспанії провів, Нема вже замку, що не покорився б, Нема ні міста, ні муру цілих, Крім Сарагоси на вершку гори. 1) Король Сарагоси — це а) Карл; б) Марсілій; в) Бланкандрін. 2) Як звали найкращого друга-воїна Роланда ? а) Найм; б) Вальянтіф; в) Олівє’р. 5) Як вчинив Карл, оплакавши загиблих ? а) повернувся до Франції б) загнав сарацинів до річки; в) Став королем Сарагоси. 6) Як був покараний зрадник Ганелон ? а) повішаний; б) загинув від меча; в) розірваний кіньми 3) Під час бою Роланда у Франції: а) була буря; б) було сонячне затемнення; в) почався паводок. 4) Скільки разів засурмив у ріг Роланд? а) один; б) два; в) три. Тести
Вправа “ Моделювання ситуації” Карл увійшов в тіснину Ронсевальську, Барон Одж'єр був разом з авангардом, Тож спереду загрози не боялись. Роланд лишивсь, щоб захищать тил війська З ним Олів'єр, і всі дванадцять перів, І двадцять тисяч юних мужніх франків. І скоро бій! Хай Бог їм допоможе! Про це лиш знає Ганелон зрадливий, Та за мовчання він отримав плату.
Вправа “ Літературне лото” Герой - патріот Мудрець - володар Лицар – патріот Зрадник - васал Роланд Карл Олів’єр Ганелон сміливий вірний благородний шляхетний товариський зухвалий запальний розважливий вірний доблесний розважливий поміркований мужній розумний видатний державний могутній справедливий шляхетний ідеальний відважний сміливий пихатий злий відважний лицемірний егоїстичний підступний
Вправа “ Бюро знахідок” Роланд – Карл – Турпін – Олів’єр – Дюрандаль Вельянтіф Оліфант Джойоз Альмас Альтеклер
Вправа “ Бюро знахідок” Роланд – Карл – Турпін – Олів’єр – Дюрандаль, Вельянтіф, Оліфант Джойоз Альмас Альтеклер
Вправа “ Творча лабораторія” “ Діаманта” Перший рядок. Перший герой твору – один іменник. Другий рядок.Опис першого героя – два прикметники. Третій рядок. Дії першого героя – три дієслова (дієприкметники, дієприслівники); Четвертий рядок. Фраза, що єднає двох героїв твору, встановлює їх стосунки (4 слова, але не обов'язково) - будь-які частини мови. П’ятий рядок. Дії другого героя – три дієслова (дієприкметники, дієприслівники); Шостий рядок.Опис другого героя – два прикметники; Сьомий рядок. Другий герой твору – один іменник (антипод першому героєві або його метаморфоза).
Вправа “ Творча лабораторія” “ Штрихи” 1-й рядок. 1 іменник. 2-й рядок. 2 прикметники. 3-й рядок. 3 дієприкметники. 4-й рядок. 4 дієслова. 5-й рядок. 5 прислівників (чи дієприслівників) 6-й рядок. Складносурядне або складнопідрядне речення по темі.
Вправа “ Захист міні – проектів” Скрапбук Створення скрапбуків і колажів Це «альбом» з фотографіями, фотоколажами, декорований елементами, картинками, малюнками, замітками, афоризмами та ін., для того, щоб розкрити сенс виучуваної теми. Колаж Це технічний прийом , який ґрунтується на введені у твір різних за фактурою та кольором предметів: шматків газет, афіш, шпалер тощо. включення за допомогою монтажу в твори літератури, театру, кіно, живопису, музики різностильових об'єктів або тем для посилення естетичного ефекту.
Схожі презентації
Категорії