X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
синій птах

Завантажити презентацію

синій птах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Раціональне харчування Роботу підготувала: учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №19 м. Черкас Пономаренко Анжела

Слайд 2

Елементози – хвороби, що виникають при неправильному вживанні хімічних елементів в їжі. Людський організм для забезпечення життєдіяльності, розвитку та росту потребує поживних речовин, вітамінів мінеральних солей та хімічних елементів (мікро-, макро-, ультрамікроелементів та органогенів). При порушенні раціонального харчування у людини розвиваються різні хвороби.

Слайд 3

Вітаміни Вітаміни не синтезуються в організмі людини або накопичуються в недостатній кількості. Мікрофлорою тонкої кишки здійснюється синтез деяких із них, що не може задовольнити потребу організму у вітамінах і тому потрібне постійне надходження їх з продуктами харчування. Вітаміни, крім вітаміну В12, входять до складу великої кількості продуктів; антиоксиданти — допомагають організму нейтралізувати вільні радикали, що постійно ушкоджують його молекули. Найбільшу кількість антиоксидантів, серед всіх фруктів, у розрахунку на одиницю ваги, містить чорниця.

Слайд 4

Мінеральні речовини Мінеральні речовини є структурною та функціональною основою існування живих систем, забезпечують нормальний перебіг метаболічних й енергетичних процесів, підтримання показників гомеостазу організму, стимулюють нормальне функціонування серцево-судинної, нервової, м'язової, кровотворної систем. Значення цих речовин для організму людини полягає в тому, що вони беруть участь у побудові тканин (кісток), підтримуванні кислотно-лужної рівноваги, нормалізаціїї водно-сольового обміну, діяльності центральної нервової системи, входять до складу крові, є складовими ферментів та гормонів.

Слайд 5

Мінеральні речовини Макроелементи Мікроелементи До групи макроелементів входять кальцій, фосфор, магній, натрій, калій, хлор і сірка. До мікроелементів належать залізо, мідь, кобальт, цинк, йод та ін.

Слайд 6

Макроелементи Натрій разом з Калієм регулює водний обмін, затримуючи воду в організмі, підтримує нормальний осмотичний тиск у тканинах. Оскільки у харчових продуктах натрію мало, його вводять з кухонною сіллю. Хлор бере участь у регулюванні осмотичного тиску в тканинах і в утворенні соляної кислоти у шлунку. Надходить в організм з кухонною сіллю. Сірка входить до складу деяких амінокислот, вітаміну В, гормону інсуліну. Міститься в вівсяних крупах, яйцях, сирі, м'ясі, рибі.

Слайд 7

Кальцій необхідний організму для побудови кісток, зубів, для нормальної діяльності нервовоі системи й серця. Солі кальцію відіграють важливу роль у регуляції процесів скорочення м'язів, згортанні крові, у формуванні опірних покривних тканин. Він впливає на ріст й підвищує опірність організму проти інфекційних захворювань. На солі кальцію багаті молоко й молочні продукти, жовтки яєць, риба, салат, шпинат, петрушка.

Слайд 8

Фосфор входить до складу кісток, впливає на функції центральної нервовоі системи, бере участь в обміні білків і жирів. Найбільше фосфору в молочних продуктах (особливо у сирах). Він міститься також в яйцях, м'ясі, рибі, бобових, хлібі. Магній впливає на нервову м'язову й серцеву діяльність, розширює судини. Міститься у всіх продуктах рослинного походження, молоці, м'ясі, рибі.

Слайд 9

Мікроелементи Входять до складу великої кількості продуктів. Наприклад, кальцій (Ca) є в молоці і капусті броколі, йод (I) — в морепродуктах, залізо (Fe) — у печінці й зелені. До мікроелементів належать залізо, мідь, кобальт, цинк, йод. Залізо в числі мікроелементів відіграє важливу роль в організмі людини, яка зводиться до участі його в кровотворенні й тканинному диханні, входить до гемоглобіну. Мідь і кобальт беруть участь у кровотворенні. Містяться у незначній кількості в печінці яловичій, рибі, жовтку яйця, буряках, моркві, картоплі.

Слайд 10

Йод бере участь у побудові і роботі щитовидної залози. В разі недостатнього надходження йоду в організм розвивається базедова хвороба. Найбільше йоду в морській воді, морській капусті і морській рибі, а також в яйцях, цибулі, салаті, шпинаті, хурмі. Фтор бере участь у формуванні зубів і кісткового скелета, міститъся у питній воді. Цинк є необхідним елементом у формуванні поведінки реакцій людини, йому належить важлива роль у процесах утворення кісток, заживленню ран, регуляції синтезу колагену, пролонгуванні дії інсуліну, входить до складу багатьох ферментів (більш ніж 200), які беруть участь в обмінних реакціях.

Слайд 11

Мікроелемент селен як есенціальний компонент їжі почали розглядати в середині ХХ сторіччя. Селен характеризується вираженими антиоксидантними властивостями; стимулюючи утворення антитіл, селен підвищує імунну реактивність організму. Добова потреба дорослої людини у селені складає — 150—200 мкг. Головним джерелом селену в харчуванні людини є зернові, особливо пшениця (зародки).

Слайд 12

Патології при нестачі хімічних елементів у організмі людини При нестачі Магнію в людини розвивається ряд патологій. Можна виділити наступні основні ознаки дефіциту Магнію: - порушення роботи серцево-судинної системи; - депресивний стан, що супроводжується зниженням концентрації уваги і пам'яті, швидкої втомлюваності, запамороченням, головними болями; - м'язові спазми і судоми; - втрата апетиту, нудота, блювота. Гостра нестача Магнію зустрічається досить рідко, а ось незначне зниження вмісту магнію в організмі широко поширене. Найчастіше в зоні ризику опиняються вагітні жінки та жінки в післяпологовому періоді, літні люди, хворі з тривалими проносами і блювотою.

Слайд 13

Кількість натрію в організмі зменшується внаслідок гострого зневоднення. При нестачі натрію людина відчуває сильну спрагу. У неї стають сухими слизові оболонки і шкіра. У важких випадках може підвищитися температура і навіть настати помутніння свідомості. Калій також вимивається з організму в результаті його зневоднення. Від нестачі калію знижується тонус м'язів і працездатність, з'являється сонливість. Кальцій є частиною кісток і зубів. Його нестача призводить до остеопорозу, коли збіднюється мінеральний склад кісток. Через це вони стають дуже крихкими. Від нестачі кальцію можуть з'явитися м'язові спазми, а також конвульсії.

Слайд 14

Наслідки нестачі йоду. Наслідком недостатнього вмісту йоду є збої у функціях щитовидної залози. Це пояснюється тим, що йод - незамінний компонент гормонів цієї залози. Оскільки ці гормони в основному керують енергетичними процесами організму, то їх недолік проявляється зниженням вироблення енергії в тканинах і органах. Особливо несприятливо дефіцит йоду позначається у дітей. У них спостерігається помітне відставання у розвитку як розумовому, так і фізичному. У дорослих недостатність йоду виражається появою зоба. На недостатність йоду в крові організм відповідає збільшеними розмірами щитовидної залози. Окрім зростання зоба, спостерігається зниження температури тіла, апатія, загальмованість, випадання волосся, набряки по всьому тілу.

Слайд 15

При нестачі фосфору в організмі розвиваються різні захворювання кісток. Надмірне надходження фосфору призводить до розвитку підвищеного вмісту фосфору в крові, що провокує розвиток сечокам'яної хвороби. Цей факт має велике значення у дітей молодшого віку, у них органи ще не сформовані до кінця і не можуть забезпечити його повноцінне виведення. При порушеннях обміну фосфору виникає розм'якшення кісткової тканини у дорослих і розвивається рахіт у дітей.

Слайд 16

Більша частина симптомів дефіциту заліза пов'язана з гіпоксією (кисневим голодуванням), оскільки саме залізо сприяє виробленню еритроцитів і синтезу гемоглобіну, який приєднує до себе кисень і транспортує його в тканини. Причини нестачі заліза різноманітні. Вони пов'язані або з недостатнім надходженням заліза, або з порушенням його засвоєння, або з крововтратою. До основних відносяться неповноцінне харчування, зловживання чаєм та кавою, підвищене споживання кальцію, дефіцит вітамінів С і В12, крововтрати, гастрит зі зниженою кислотністю, глистні інвазії, порушення функцій щитовидної залози, пухлини, опромінення, інфекції, ревматизм, хвороби печінки, селезінки, вагітність , донорство. Дефіцит заліза викликає: • Хвороби крові - анемію, гемохроматоз; • Зниження імунітету - часті простудні та запальні захворювання; • Порушення роботи центральної нервової системи - головний біль, запаморочення, безсоння, зниження пам'яті та уваги; • Серцево-судинні хвороби; • Захворювання шлунково-кишкового тракту - хронічний гастродуоденіт, запалення слизової шлунка; • Сухість шкіри і волосся, а також вугровий висип; • Запалення слизової оболонки рота і носа.

Слайд 17

Режим харчування Велике значення для кращого засвоєння їжі має правильний розподіл її на окремі прийоми. Для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту необхідно твердо встановити години прийому їжі і правильно розподілити її як по калорійності, так і по продуктах, які входять до неї. Найкращим режимом харчування слід вважати чотириразовий прийом їжі. Перший, ранковий, сніданок повинен містити 25-30% всього добового раціону, другий сніданок - 10-15%, обід - 40-45% і вечеря 15 - 20%.

Слайд 18

Продукти, багаті на білок (м'ясо, риба, яйця), а також бобові раціонально використовувати для сніданку та обіду. Білки тривалий час затримуються в шлунку і вимагають значної кількості травних соків; перетравлення і засвоєння продуктів, багатих білком (м'яса, риби), відбувається тому вдень краще, ніж вночі. На вечерю слід залишати овочеві і круп'яні страви.

Слайд 19

Висновок Здоров'я людини забезпечується правильним функціонуванням органів і систем організму. Вітаміни та мінеральні речовини беруть участь у багатьох метаболічних процесах організму та забезпечують його здорове функціонування. У раціональному харчуванні мінеральні речовини відіграють таку ж роль, як білки, жири і вуглеводи. Кожен мінеральний компонент в організмі людини виконує свою власну функцію, тому тут неможлива взаємозамінність. Нестача необхідних хімічних елементів в організмі впливає на наше здоров’я та життєдіяльність. Виниклі нездужання часто є наслідком браку того чи іншого мінералу, що можна з'ясувати при медичному обстеженні.

Слайд 20

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література