X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Педро Кальдерон"

Завантажити презентацію

"Педро Кальдерон"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку. Педро Кальдерон – видатний драматург і поет іспанського бароко. Наташа - Письмо пришло от: Юсипович І.В. Київ irina_us@meta.ua ----------------------------------------------------------------- Куда вносить изменения: ІІІ Полные уроки В какой предмет: Зарубежная литература класс: 9 Тема: Педро Кальдерон – видатний драматург і поет іспанського бароко. “Життя – це сон” як втілення світоглядних і художніх принципів бароко. Урок: Опция: конспект уроку і опорний каркас Что не так: конспект і презентація уроку Поступившее предложение это: Улучшение текста Ссылка на лучшие учебники Юсипович І.В.:

Слайд 2

Поезія Педро Кальдерона Ті, що були веселістю й красою, прокинувшись на досвітку зі сну, під ніч обернуться в печаль марну, заснуть, обняті тьмою льодяною.   Веселка, що карміна й злота грою на мить просяє далеч грозяну - знак людського життя – все за одну – єдину днину пролетить стрілою.   Для розквіту троянда чарівна росте і розцвітає, щоб зів’яти, один бутон – колиска і труна.  

Слайд 3

ПЕДРО КАЛЬДЕРОН ДЕ ЛА БАРКА (1660-1681) 1600р. Народився у Мадриді в шляхетній родині. З 1609р. Навчається в королівській колегії. 1618-20 рр. Навчається в Саламанкському університеті. 1620р. Бере участь у конкурсах драматургів. З 1625р. Служить у королівських військах у Мілані та Фландрії. 1636р. Стає придворним драматургом короля Філіппа IV. 1642р.Іде у відставку, переживає складний період життя.

Слайд 4

1651р. Приймає духовний сан. 1653р. Призначений священником в капелі Нових Королів у Толедо, згодом стає почесним капеланом при королівському дворі у Мадриді. 1681р. Помирає, похований у Мадриді

Слайд 5

Доля Кальдерона відбиває суперечності його епохи. Письменник починав свій шлях як абсолютно світська людина, а завершував як палкий прихильник віри, служитель церкви. Живучи напруженим і складним життям своєї доби, митець усвідомив марність земного існування, що змусило його відати перевагу духовним потребам. Ель Греко “Св.Домінік на молитві”

Слайд 6

ТВОРЧІСТЬ КАЛЬДЕРОНА 120 п’єс, 78 ауто, 20 інтермедій П’єси Драми честі «Лікар своєї честі» «Живописець своєї ганьби» Проблематика: любов, релігія і честь Філософські драми : “Життя – це сон”, “Чарівний маг” Проблематика: питання буття, людської долі, свободи волі… Комедії інтриги «Пані - невидимка», «По секрету вголос» Заплутана і захоп лююча любовна інтрига, учасни ками якої стають жінки.

Слайд 7

«ЖИТТЯ – ЦЕ СОН» (1653) Платон стверджував, що люди живуть лише уві сні, Піндар вважав, що людина – сон тіні, Софокл писав, що всі, хто живе на землі, «лише привидів тіні легкі». Шекспір говорив: Як наші сновидіння, Так створені і ми, й життя нелегкі дні Огорнені всі сном. Над цією ідеєю замислювалися і філософи та митці XVIIст. Ця думка хвилювала іспанського художника Ель Греко та іспанського поета і драматурга Педро Кальдерона.

Слайд 8

Думки про те, земне життя не більше, ніж сон або мрія у порівнянні з реальністю вічного життя, втілили ці митці у своїх творах.   Згідно з традиціями іспанської драми, п’єса Кальдерона складається з трьох хорнад. Хорнада- давнє іспанське слово, що означає «шлях, пройдений людиною за один день». Дія у п’єсі охоплює три дні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література