X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оптимістичне ствердження

Завантажити презентацію

Оптимістичне ствердження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Оптимістичне ствердження у романі “Робінзон Крузо” можливості мирного співіснування людей, що належать до різних культурних світів. ©

Слайд 2

Епіграфи уроку Ми з тобою однієї крові. Ти і я. Дж. Р. Кіплінг Помиріться ж, мої діти, Будьте друзями, братами! Г. В. Лонгфелло

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Повідомлення “істориків” про послідовників Робінзона в реальному житті Своєрідним Робінзоном був Наполеон. Він прожив у засланні на острові Св. Єлени 6 років. Ф. І. Толстой (двоюрідний дядько Л. Толстого) був висаджений Крузенштерном на острів біля Аляски. Там він прожив серед алеутів кілька років. Після повернення його почали називати Толстим-американцем. Російський вчений О. Аквілєв збирав відомості про такі випадки і створив хроніку з 3 тисяч історій “робінзонів”.

Слайд 4

Поради юним мандрівникам “Географи” Звернути увагу на те, з якого боку росте мох на деревах (це буде північ), з якого боку у дерев більше гілок (це буде південь). Знайти Полярну зірку, яка завжди на півночі. Це буде найяскравіша зірка в хвості Малої Ведмедиці. “Біологи” Воду обов’язково кип’ятити на вогнищі. Якщо ви спіймали рибу, можна запекти її у вугіллі. Можна з безпекою для життя споживати яйця птахів. Ягоди і гриби краще не чіпати. Це збереже вам життя.

Слайд 5

Евристична бесіда Чи відомі вам твори, у яких порушується проблема стосунків людей різних рівнів цивілізації? Як вирішувалася ця проблема в житті і в літературі?

Слайд 6

Небезпечна зустріч

Слайд 7

Порятунок П’ятниці

Слайд 8

Аналіз образу П’ятниці Як відбулася зустріч Робінзона і П’ятниці? Чому Робінзон так його назвав? Як абориген виявив свою прихильність до Робінзона? Якими були стосунки між героями? Чому? Чого Робінзон навчив П’ятницю? Як П’ятниця сприймав навчання? Які “нові думки” з’явилися у Робінзона під впливом спілкування з аборигеном? Як Робінзон починає оцінювати своїх співвітчизників? Як склалася подальша доля П’ятниці?

Слайд 9

Довгоочікуваний порятунок

Слайд 10

Узагальнююча бесіда Як Робінзонові вдалося повернутися додому? Чим він займався після повернення з острова? Чи сподобався вам роман Д. Дефо? Чим саме? Які поради ви могли б дати шукачам пригод?

Слайд 11

Підсумки уроку Прочитайте вірш Ф. Кривіна, який присвячений героям Д. Дефо: Человек простой и неучёный, Всей душой хозяина любя, Пятница поверил в Робинзона, Робинзон уверовал в себя. Он уверовал в своё начало И в свои особые права. И – впервые слово прозвучало. Пятница произносил слова… И оно становится законом, Преступать который – смертный грех. Пятница – свободный человек, Но он хочет верить в Робинзона.

Слайд 12

Домашнє завдання Підготувати короткі повідомлення про французького письменника Ж. Верна. Прочитати перші розділи роману Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література