X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Література і світ природи

Завантажити презентацію

Література і світ природи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Робота вчителя світової літератури Межиріцької ЗОШ І – ІІІ ст. Шиленко Лариси Миколаївни

Слайд 2

Пейзажна лірика Алкмана, Й.В.Гете, М.Ю.Лермонтова Люби природу не для себе, Люби для неї, Вона – не тільки тема вірша Або картини, - В ній є висоти незміримі Й святі глибини. М. Рильський

Слайд 3

Алкман (серед. VII ст. до н. е.). Давньогрецький ліричний поет, який складав пісні для хору.

Слайд 4

Давня Греція

Слайд 5

Алкман жив і працював у Спарті

Слайд 6

Теорія літератури Пейзаж літературний – це опис краєвиду, загального виду якоїсь місцевості, природи. Пейзаж вказує на місце і час дії, підкреслює настрій героїв твору Виділяють пейзажі степові, лісові, гірські, морські та ін.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Алкман “Сплять усі верховини гірські …” Сплять усі верховини гірські й стрімчасті скелі, Всі байраки, всі провалля, Нори, де плазуни, що їх чорна земля зростила, Робуче плем'я бджіл, хижий звір у пущі, Страховищ у глибинах моря сон пройняв, Крила поскладавши, в вітах поснуло птаство... (Переклад - Г. Кочура)

Слайд 12

Словникова робота Верховина – верхня частина чого-небудь (гори, дерева). Плазуни – тварини, що пересуваються на животі, тобто плазують (змії, ящірки). Робучий (робочий) – той, хто живе за рахунок своєї праці, працьовитий.

Слайд 13

Йоганн Вольфганг Гете (1749 - 1832) Поезія “Нічна пісня мандрівника” (1780) "

Слайд 14

Слайд 15

Переспів “Із Гете” (1840) Михайло Юрійович Лермонтов (1814 – 1841)

Слайд 16

Лірика Ф.Тютчева. “Я знаю в праосені пору” Не то, что мните вы, природа: Не слепок, не бездушный лик – В ней есть душа, в ней есть свобода, В ней есть любовь, в ней есть язык… Ф.Тютчев

Слайд 17

Словникова робота Метафора – один з різновидів тропів; слово або словосполучення, яке переносить ознаки одного предмета чи явища на інші на основі подібності чи контрасту. Уособлення – перенесення властивостей живих істот на предмети, явища природи чи абстрактні поняття.

Слайд 18

Слайд 19

Література 1. Коваленко В.О. П’ятикласниками про поетичний пейзаж. 5 клас. Всесвітня література в навчальних закладах України.- 2010. - № 2. - с.36 - 39. 2. Сипко Л.Г.Елементи компаративного аналізу на уроках світової літератури. 5 клас. Всесвітня література в навчальних закладах України. - 2010.- № 11-12. с.12-15.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література