Література і світ природи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Пейзажна лірика Алкмана, Й.В.Гете, М.Ю.Лермонтова Люби природу не для себе, Люби для неї, Вона – не тільки тема вірша Або картини, - В ній є висоти незміримі Й святі глибини. М. Рильський
Алкман (серед. VII ст. до н. е.). Давньогрецький ліричний поет, який складав пісні для хору.
Теорія літератури Пейзаж літературний – це опис краєвиду, загального виду якоїсь місцевості, природи. Пейзаж вказує на місце і час дії, підкреслює настрій героїв твору Виділяють пейзажі степові, лісові, гірські, морські та ін.
Алкман “Сплять усі верховини гірські …” Сплять усі верховини гірські й стрімчасті скелі, Всі байраки, всі провалля, Нори, де плазуни, що їх чорна земля зростила, Робуче плем'я бджіл, хижий звір у пущі, Страховищ у глибинах моря сон пройняв, Крила поскладавши, в вітах поснуло птаство... (Переклад - Г. Кочура)
Словникова робота Верховина – верхня частина чого-небудь (гори, дерева). Плазуни – тварини, що пересуваються на животі, тобто плазують (змії, ящірки). Робучий (робочий) – той, хто живе за рахунок своєї праці, працьовитий.
Лірика Ф.Тютчева. “Я знаю в праосені пору” Не то, что мните вы, природа: Не слепок, не бездушный лик – В ней есть душа, в ней есть свобода, В ней есть любовь, в ней есть язык… Ф.Тютчев
Словникова робота Метафора – один з різновидів тропів; слово або словосполучення, яке переносить ознаки одного предмета чи явища на інші на основі подібності чи контрасту. Уособлення – перенесення властивостей живих істот на предмети, явища природи чи абстрактні поняття.
Література 1. Коваленко В.О. П’ятикласниками про поетичний пейзаж. 5 клас. Всесвітня література в навчальних закладах України.- 2010. - № 2. - с.36 - 39. 2. Сипко Л.Г.Елементи компаративного аналізу на уроках світової літератури. 5 клас. Всесвітня література в навчальних закладах України. - 2010.- № 11-12. с.12-15.
Схожі презентації
Категорії