X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Джеймс Олдрідж. “Останній дюйм”. Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей

Завантажити презентацію

Джеймс Олдрідж. “Останній дюйм”. Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Джеймс Олдрідж. “Останній дюйм”. Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей.

Слайд 2

Епіграфи уроку … Або все почнеться, або остаточно урветься… Дж. Олдрідж На це варто витратити час. Дж. Олдрідж

Слайд 3

Розповідь учителя Коли ми говоримо про людські стосунки, нас, безперечно, хвилюють перш за все взаємини між близькими людьми, скажімо, між батьками і дітьми. Проблеми складних людських стосунків, роздуми про суттєві сторони життя людини завжди привертали увагу відомого англійського письменника Джеймса Олдріджа. З одним із його творів – оповіданням “Останній дюйм” – ми познайомимося на наших уроках.

Слайд 4

Слово про письменника Джеймс Олдрідж народився 1918 р. в Австралії. Батько Джеймса був журналістом, і син вирішив продовжити його справу. У 1938 р. Джеймс переїжджає до Англії і вступає до Лондонського університету. Після успішного його закінчення працює в редакції газети. Він поринув у політичне життя і брав участь у громадянській війні в Іспанії. Під час радянсько-фінської війни працював військовим кореспондентом. З початком Другої світової війни Олдрідж був на різних її фронтах. Протягом війни письменник тричі приїздив до Москви. У післявоєнні роки він багато подорожував. Особисті враження від побаченого і почутого лягли в основу творів письменника. Герої творів Олдріджа – люди сильного характеру та нелегкої долі, які борються і перемагають.

Слайд 5

Проблема батьків і дітей в оповіданні “Останній дюйм” Коментар учителя Оповідання “Останній дюйм” є одним із шедеврів Джеймса Олдріджа. У ньому письменник досить своєрідно порушує важливу проблему “батьків і дітей”, ставлення до якої буває різним. Кожне нове нокоління по-своєму вирішує це питання. Багато людей вважають, що між батьками і дітьми неминучим є конфлікт, який неможливо вирішити, бо сторони ніколи не зможуть зрозуміти одна одну. А інші стверджують, що такої проблеми не існує взагалі, адже батьки і діти – це два покоління, що приходять на зміну одне одному. Батьки передають естафету життя дітям і йдуть з ними однією дорогою. Як вирішує цю проблему Дж. Олдрідж, ми дізнаємося, проаналізувавши оповідання “Останній дюйм”.

Слайд 6

Сюжет і герої оповідання “Останній дюйм” Запитання для учнів за змістом прочитаного Ким за фахом був герой оповідання? Скільки Бену років? Що відомо про його сім’ю? Як звали його сина? Скільки років було хлопчику?

Слайд 7

Робота з текстом Переказ тексту Розкажіть, що вам відомо про Бена. Усне словесне малювання Якими ви уявляєте собі героїв твору? Виразне читання Зачитайте, що автор говорить про батьків Деві. Чи можна сказати якими вони були?

Слайд 8

Робота в групах Запитання до 1-ї групи експертів Чи розуміє Бен, що він несправедливий до Деві? Чи намагається він змінити їхні стосунки? Що найстрашніше у цій ситуації? У чому виявляється відсутність звички турбуватися про сина? Про що говорять такі цитати з твору: Деві “у десять років відчув, що мати ним не цікавиться, а батько – чужа людина”. “Бен пожалів, що взяв його з собою”; “Бен знав, що не вміє розмовляти з хлопцем”; “Коли Деві про щось запитував у батька, голос у нього ставав похмурим: він заздалегідь був готовий до різкої відповіді”.

Слайд 9

Слайд 10

Робота в групах Запитання до 2-ї групи експертів Чи була небезпечною ця поїздка? Чому Бена дратували запитання сина? Як поводився батько, коли побачив, що хлопчик “мав дуже нещасний вигляд” під час польоту? Чого Бен навчив сина під час “одного з нападів великодушності”? Яким учнем виявився Деві? Який досвід спілкування з батьком має хлопчик?

Слайд 11

Слайд 12

Творча робота. Психологічне спостереження Запитання та завдання для учнів Що можна сказати про стосунки в сім’ї героїв, виходячи з прочитаного? У чому причина таких стосунків? На вашу думку, чи можна героїв оповідання вважати самотніми? Аргументуйте свою думку. Як ви думаєте, чим можна пояснити внутрішній стан Бена? А Деві? Спробуйте це зробити. Як Бен говорив з Деві? Відповідь підтвердіть цитатами з тексту. Як ви думаєте, чому?

Слайд 13

Слайд 14

Самотність героїв твору Коментар учителя Герої оповідання дуже самотні. Вони не розуміють одне одного і нічого не роблять, щоб змінити таке становище на краще. Цей стан викликає у них депресію. Самотній Бен, у 43 роки він припинив літати, втратив будь-яку надію знайти пристойну роботу. Від нього пішла дружина. Він залишився віч-на-віч зі своїми проблемами. Мати Деві, Джоанна, що повернулася додому у місто Кембридж, хоча й живе так, як сама бажає, навряд чи дуже щаслива. Її абсолютно не цікавить син. Самотній Деві, якому було найважче, адже він ще дитина. А будь-яка дитина не може почуватися щасливою без батьківського піклування, материнської ласки, спокою в домі.

Слайд 15

Бесіда з елементами текстологічного аналізу Чим займався Бен, коли припинив літати? Що він думав робити далі? Чиїми очима ми бачимо підводне царство? Що підштовхує Бена до небезпечних підводних зйомок? Що ми можемо сказати про Бена як про льотчика, кінооператора, людину? Чи можемо ми зробити висновки, що перед нами неординарна особистість? Чому ж так сталося, що він навчився за життя багато, але не навчився розуміти власного сина?

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 19

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 20

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 21

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 22

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 23

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 24

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 25

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 26

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 27

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 28

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 29

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 30

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 31

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 32

Заочна подорож у підводне царство

Слайд 33

Робота кінооператора під водою

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Акули – хижаки морських глибин Повідомлення учнів- “біологів” Акули – це велике сімейство хрящових риб, яке включає 8 рядів, 20 родин і близько 350 видів. Більшість видів відносяться до так званих справжніх хижаків. Небезпечними для людини є близько 50 видів акул, що полюють на велику здобич. Із них найвідоміші велика біла акула завдовжки до 12 м та риба-молот, названа так тому, що її голова розширена в боки на подобі молота. Акула-кішка – належить до сімейства котячих акул, яке налічує дуже багато видів, що водяться в усіх морях і океанах світу. Довжина тіла не превищує 1 м. Живе у прибережних водах біля дна і рідко опускається на глибину більше 400 м. Харчується вона дрібною рибою.

Слайд 41

Велика біла акула – найнебезпечніший морський хижак

Слайд 42

Китова акула – найбільша риба на Землі. Досягає у довжину до 20 м

Слайд 43

Акула-молот

Слайд 44

Акула-кішка

Слайд 45

Гострі зуби – жахлива зброя акули

Слайд 46

Робота з текстом Запитання та завдання для учнів Самотність – синонім свободи. Чому? Що підштовхує Бена до небезпечних підводних зйомок? Яку помилку зробив Бен під час зйомок акул? Що в описі акул говорить про ставлення до них оповідача? У тексті відсутня детальна розповідь про те, як Бен урятувався від акул. Яке враження це справляє на тебе? Яке порівняння вказує на виснаженість Бена?

Слайд 47

Бесіда з елементами текстологічного аналізу Запитання для учнів Що трапилося з Беном під час останньої поїздки? Що керувало вчинками Деві, коли він побачив свого батька закривавленим? Як поводився Бен? Що змінилося в їхніх стосунках? Як про це говорить автор? Чи вдалося врятуватися Бенові і Деві?

Слайд 48

Слайд 49

Проблемні запитання Як ви гадаєте, невже можна жити з сином і “не розгледіти його обличчя”? Що не розгледіли батьки у своєму хлопчикові? Бен у критичній ситуації вперше вибачився перед сином за те, що, можливо, буде гримати на нього. Як це характеризує батька? Чи є майбутнє у стосунках батька і сина? Робота з епіграфами Запитання для учнів Як ви розумієте слова епіграфів до уроку? Що має на увазі автор?

Слайд 50

Підсумки уроку Бесіда з учнями Як на вашу думку, чи зробили герої висновки з усього, що сталося? Які уроки вони отримали? Чи можна сподіватися, що стосунки Бена і Деві тепер стануть нормальними? Від кого більше залежить, як складуться стосунки між батьком і сином? Чи згодні ви з думкою про те, що найстрашніше у стосунках між людьми – це байдужість, холодність, стіна непорозуміння, незнання одне одного?

Слайд 51

Домашнє завдання Дібрати цитати до образу Деві, що свідчать про його змужніння. Подумайте, до яких способів слід вдаватися батькам і дітям, що краще розуміти одне одного.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література