X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Авангардизм"

Завантажити презентацію

"Авангардизм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

АВАНГАРДИЗМ Заголовок фотоальбома Щелкните, чтобы добавить дату и прочие сведения

Слайд 2

Авангардизм (від фр. Avant – попереу та garde – охорона) - Термін на означення так званних “лівих течій” у мистецтві, радикальніших, ніж модернізм. Заголовок раздела Подзаголовок слайда

Слайд 3

ПЕРЕДУМОВИ ТА ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ

Слайд 4

Передумови та історія виникнення: Поява авангардизму була зумовлена низкою історико-політичних, філософських і соціо-культурних причин. З історико-політичного погляду – це ідея докорінної перебудови світу, і як її реальний прояв — російська революція 1917 p., аналогічне прагнення до перетворення мистецтва та світова війна, яка зумовила їхнє трагічне світовідчуття. Росія, Україна, Білорусь дали світові видатнихтеоретиків і практиків авангардизму

Слайд 5

Передумови та історія виникнення: З соціокультурного погляду, кардинальні зміни в науці (теорія відносності, квантова теорія, розщеплення атомного ядра), техніці та побуті (нові засоби пересування та зв'язку), прискорений темп і напруженість життя вимагали адекватного відображення в мистецтві.

Слайд 6

Передумови та історія виникнення: У філософських та психологічних аспектах теорії авангарду Шопенгауера, Ф.Ніцше, А.Бергсона, К.Маркса, З Фройда, К. Г. Юнга суттєво змінили погляд на природу, сутність і призначення людини, а також роль та функції мистецтва в суспільстві.

Слайд 7

Передумови та історія виникнення: Основним естетичним принципом авангардизму стала відмова від так званого традиційного мистецтва, що розвивалось з доби Відродження до кінця XIX ст., в якому домінували засади наслідування природи, відображення дійсності й більш-менш виражена моральна ідея. Це виявилось у навмисній формотворчості, нежиттєподібності,епатажі (хеппенінги дадаїстів).

Слайд 8

Авангардизм У мистецтві:

Слайд 9

Слайд 10

Авангардизм в образотворчому мистецтві

Слайд 11

Слайд 12

Російське мистецтво 1-ої чверті XX ст зробило значний внесок у розвиток авангардизму. Надпись Надпись Надпись

Слайд 13

В образотворчому мистецтві, авангардизм тісно переплітається з такими поняттями:

Слайд 14

Авангардизм В ЛІТЕРАТУРІ

Слайд 15

Авангардизм в літературі: Термін авангардизм щодо літератури вперше був використаний 1845 Г. Д. Лаверданом У літературі сформувався принцип мозаїчності, колажу, монтажу У поезії авангардистські тенденції найяскравіше проявились в Аполлінера, Л.Арагона. П.Елюара, В.Маяковського, В.Хлебнікова, та ін.

Слайд 16

Щелкните значок, чтобы добавить фотографию размером со всю страницу

Слайд 17

Слайд 18

Авангардизм в літературі: Авангард в сучасних умовах набув вигляду неоавангарду. Породжений недолугими стереотипами імітат-літератури періоду соцреалізму, він спромігся розкрити потворні, нежиттєздатні її аспекти, цілком очевидну творчу безплідність. У цьому напрямі епатажна функція представників «Бу-Ба-Бу», «ЛуГоСаду», «нової літератури» та ін. досягла своєї мети. Однак невдовзі перетворилася на словесну, зумисне заземлену звульгаризовану гру, яка привертає увагу своїми парадоксальними формами.

Слайд 19

Авангардизм У МУЗИЦІ

Слайд 20

Музичний авангардизм: Музичний авангардизм бере свій початок у 1920-х роках. В 1940-х роках авангардизм став відправною точкою конкретної і стохастичної музики і серіалізму, в 1950-х для алеаторики і сонористики, авангард вважається витоком і для таких специфічних жанрів як інструментальний театр і геппенінг.

Слайд 21

Музичний авангардизм: Найважливіші центри авангардної музики — Берлін, Варшава, Донауешінген, Заґреб, Київ, Краніхштайн, Париж, Стокгольм та інші міста. Представники повоєнного музичного авангардизму -  Л. Беріо, Б. Мадерна, Л. Ноно (Італія), А. Пуссер (Бельгія), П. Булез, П. Шеффер (Франція), Д. Кейдж (США), Я. Ксенакіс (Греція), К. Пендерецький, Б. Шеффер (Польща), К. Штокгаузен, М. Каґель (Німеччина) та інші.

Слайд 22

Музичний авангардизм: В українській музиці 20 ст. вирізняються 2 періоди активного захоплення ідеями авангардизму; 1920-ті — поч.1930-х та 1960-ті В 1930-х - 1950-х роках музичний авангардизм в Україні не мав можливостей для розвитку Лише в середині 1960-х років українські композитори отримують можливість вивчати авангардні здобутки західно-єворопейських композиторів.

Слайд 23

Музичний авангардизм: До групи Київський авангард входили – Л. Грабовський, В. Годзяцький, В. Сильвестров, Євген Станкович, Іван Карабиць. Серед композиторів-авангардистів кінця XX - початку XXІ століття – В. Загорцев, В. Рунчак, К. Цепколенко, О. Щетинський, Л. Юріна та інші.

Слайд 24

Щелкните значок, чтобы добавить фотографию размером со всю страницу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література