X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Алхімік

Завантажити презентацію

Алхімік

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Алхімік Виконала: Діденко О.О.

Слайд 2

Мета: + ознайомити учнів з одним із найпопулярніших у світі письменників сучасності та його творчістю; + поглибити знання учнів про постмодернізм як літературну течію; + розвивати логічне мислення, критичне мислення,дослідницькі навички, творчі здібності школярів; + виховувати повагу до духовних цінностей людства, прагнення до самопізнання та самовдосконалення.

Слайд 3

ПОСТМОДЕРНІЗМ – це… цілісний, багатозначний, динамічний, залежний від соціальних і національних особливостей комплекс мистецьких, філософських, науково-теоретичних уявлень. Твір П. Коельо відповідає цим ознакам.

Слайд 4

ПРИТЧА – ЦЕ… невелика повчальна алегорична оповідь, у якій опосередковано, приховано (підтекстово) присутня мораль.

Слайд 5

ІСТИНА – це… моральний ідеал, справедливість (книжне); достовірне знання, що правильно відображає реальну дійсність у свідомості людей (філософське); положення, твердження, судження, перевірене практикою, досвідом

Слайд 6

«Алхімік» - це філософська казка про мандрівного молодого пастуха, що йде земними шляхами в пошуках досвіду і шляхами духу в пошуках самовдосконалення. Це філософська казка про пошуки своєї дороги в житті. «Ким би ти не був, чого б не хотів, проте якщо чогось дуже сильно бажаєш, то неодмінно отримаєш, бо бажання народилось в душі Всесвіту. Це твоє призначення на Землі».

Слайд 7

Ключове поняття, що лежить в основі розповіді про мандрівку пастуха Сантьяго, - це поняття «Власна Доля». Що ж таке «Власна Доля»? Чи може людина сама обирати собі долю? Чи може змінити її? Що означає слідувати своїй долі?

Слайд 8

ПОМІРКУЙТЕ… Як історія пастуха Сантьяго розкриває поняття людської долі, сили Всесвіту над бажаннями, діями людини? Які моральні уроки нам дає книга, у чому її повчальність? Чи може книга підтримати людину у тяжкі для неї часи?

Слайд 9

«Усе у світі має свою ціну» Яку плату називають циганка і Мелхіседек? Що вона означає? Чи варто обіцяти те, чим ще не володієш? Чи не ризикуєш ти у такому випадку самим правом на володіння? Чи варто було Сантьяго вирушати у небезпечну подорож, щоб кінець кінцем повернутися на попереднє місце?

Слайд 10

І група “СКЕПТИКИ” Завдання: Вибрати з тексту вислови, у яких робляться висновки цілком реальні, що відповідають реаліям нашого сучасного життя. Скласти п’ять запитань до мрійників, які могли б спростувати їх філософські переконання. Створити комп’ютерну презентацію текстуального дослідження «Є лише один шлях осягнути розумом — діяти».

Слайд 11

«Ніколи не відмовляйся від своєї мрії» Що у творі символізує чорний кришталь? Що символізують Провідник каравану та Пустеля? Який висновок зробив Сантьяго, прочитавши книги, що їх дав йому Англієць? Яку роль відіграє зустріч Сантьяго з Блакитними Вершниками?

Слайд 12

ІІ група “МРІЙНИКИ Завдання: Вибрати з тексту вислови, у яких робляться висновки цілком реальні, що підтверджують думку всемогутності та всесильності людського бажання. Скласти п’ять запитань до психологів, які могли б спростувати переконання, що любов – це велика рушійна сила у житті людини. Створити комп’ютерну презентацію текстуального дослідження «Життя насправді щедре до того, хто йде слідом за Своєю Долею».

Слайд 13

«Любов – це сила, яка трансформує і вдосконалює Світову Душу» Що зрозумів юнак при зустрічі з Фатьмою? Що таке любов за розумінням Сантьяго? Чи може людина бути щасливою без почуття любові?

Слайд 14

ІІІ група “ПСИХОЛОГИ” Завдання: Вибрати з тексту вислови, у яких робляться припущення всесильності людської лобові. Скласти п’ять запитань до «релігієзнавців», які могли б спростувати думку, що книга «Алхімік» про релігійні переконання автора. Створити комп’ютерну презентацію текстуального дослідження «Люблять, тому що люблять. Любов доказів не визнає».

Слайд 15

«Усі ми частинки Світової Душі» Пункт відправлення Сантьяго в мандрівку — зруйнована церква. Що вона символізує? Де Алхімік порадив Сантьяго шукати скарби? Де, на вашу думку, може заплакати серце людини? Чому саме з ризниці виросло дерево, під яким знайшов скарби Сантьяго?

Слайд 16

IV група “РЕЛІГІЄЗНАВЦІ” Завдання: Вибрати з тексту вислови, які підкреслюють релігійні переконання автора і спростовують думку, що твір «Алхімік» є антирелігійним. Скласти п’ять запитань до скептиків, які могли б спростувати їх філософські переконання. Створити комп’ютерну презентацію текстуального дослідження «Душа Світу — частина Душі Бога, а Душа Бога — моя власна душа».

Слайд 17

ПІДВЕЛЕННЯ ПІДСУМКІВ… Домашнє завдання: Написати твір-мініатюру «Моя істина через призму істини Сантьяго». Прочитати інші твори Пауло Коельо («Щоденник мага», «Бріда», «П’ята гора», «Вероніка вирішує померти» та ін.) за власним вибором.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література