X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Софіївка

Завантажити презентацію

Софіївка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Національний дендрологічний парк “Софіївка”

Слайд 2

У старовинному місті Умань, що розташоване в Черкаській області, знаходиться одна з найвизначніших пам’яток ландшафтного мистецтва в Європі – Національний дендрологічний парк Софіївка.

Слайд 3

Заснував парк у 1796 р. польський магнат Станіслав Потоцький на честь своєї дружини красуні-гречанки Софії, та подарував його у день її янгола, в травні 1802 р. Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, каскади, фонтани, кам’яні гроти – все це гармонійно поєднується і створює неповторну атмосферу казки. Цей шедевр вражає відвідувачів своєю красою вже понад 210 років.

Слайд 4

Загальна площа Софіївського парку в Умані становить 179, 2 га. Його прикрашають статуї стародавніх богів (Аполлона, Амура, купальниці-Венери), героїв (Орфея та Паріса), філософів (Сократа, Гомера, Еврипіда, Аристотеля), мальовничі містки, альтанки, водойми. У «Софіївці» є Єлисейські поля, Партерний амфітеатр, та багато іншого. 

Слайд 5

Фонтан Змія – найкрасивіший з усіх софіївських фонтанів. Він влаштований посеред Нижнього озера. Стовп води заввишки до 20 метрів виривається з широко розкритої пащі гігантської змії.

Слайд 6

Головна композиційна вісь парку проходить по річищу Кам’янки, де споруджено ряд штучних басейнів та ставів: Верхній став (понад 8 га), Нижній став (близько 1,5 га), водоспади (один з них 14 м висотою), шлюзи, каскади, підземну ріку Ахеронт (завдовжки 224 м), водограї (найбільший до 20 м).

Слайд 7

Софіївський парк – загальний план

Слайд 8

Цікаві факти: Софіївка є другою за площею в Україні (179,6 га) і поступається тільки Олександрійському парку (400,61 га). У свій час тут відпочивали Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Максим Рильський та Володимир Сосюра. У 1996 році оригінали мармурових скульптур перенесли до музею, а на їх місці установили копії з гіпсокартону. Ідея створити парк у стилі римських та давньогрецьких міфів належала особисто Софії.

Слайд 9

Можна з упевненістю сказати, що Софіївка – уманське диво, яке варто відвідати хоча би раз у житті, щоб поринути у загадковий світ любові, містики та давнього світу.

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна