X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НЕМИРІВСЬКЕ ШОСЕ

Завантажити презентацію

НЕМИРІВСЬКЕ ШОСЕ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

НЕМИРІВСЬКЕ ШОСЕ Могутні липи - чудова окраса Немирівського шосе. Дерева висаджені в два ряди, вони могутньою сторожею обступили асфальтівку і дарують людям медові пахощі навесні, чудовий затінок влітку і золоте багатство крислатих крон восени. Різні легенди розповідають про походження цих липових алей. Пов'язують їх з іменами Катерини II, Потоцького, Суворова... Але кому б не належала ідея прикрасити трасу з Літина на Немирів липами, а вони були висаджені наприкінці XVIII століття, маємо вклонитися тим людям, які подарували нам і зберегли це диво природи.

Слайд 2

НЕМИРІВСЬКЕ ШОСЕ Отож, неповторної краси Немирівське шосе пролягає повз Вороновицю. Тут у 1869-1876 роках мешкав Олександр Можайський. Поблизу Вороновиці він робив випробування перших літаючих апаратів. Тому й не дивно, що у старовинному палаці, де зараз розміщена місцева середня школа, відкрито Музей авіації і космонавтики ім.О.Можайського. Є тут матеріали не лише про життя і творчість винахідника першого в світі літака, а й експонати про підкорення космосу. До речі, перший космонавт Юрій Гагарін був почесним громадянином Вінниці, а космонавт Георгій Береговий свою першу Зірку Героя отримав у роки Великої Вітчизняної війни за мужність і відвагу, проявлені у повітряних боях над Вінницею.

Слайд 3

НЕМИРІВСЬКЕ ШОСЕ Продовжимо свою уявну мандрівку попід медоносними липами. Сірий рушник асфальту стелиться нам до Немирова. Археологів та істориків здавна приваблює славнозвісне Немирівське городище. У VI-V столітті до н. е. у трьох кілометрах від Немирова було велике скіфське поселення. Залишки його збереглися і досі. Воно займає значну площу, оточене земляним валом висотою 9-10 метрів, та глибоким ровом, довжина якого сягає п'яти з половиною кілометрів. Всередині є ще одне укріплення - «замчисько». На його території виявлено поселення трипільської культури.

Слайд 4

НЕМИРІВ У Немирові народився великий російський поет Микола Некрасов, вчителем малювання працював у Немирівській гімназії в 1846-1847 роках відомий український художник, друг Тараса Шевченка Іван Сошенко. У 1855-1859 роках у цій гімназії викладав географію український фольклорист і етнограф Опанас Марковий. Саме в Немирові його молода дружина Марія Вілінська збирала українські народні пісні, писала свої народні оповідання. У Немирові один зі своїх останніх концертів давав Ференц Ліст, сюди приїздив з Евеліною Ганською Оноре де Бальзак.

Слайд 5

НЕМИРІВ У палаці графині Щербатової в 1921 році відкрито Будинок відпочинку, нині санаторій «Авангард». Здравниця розташована в чудовому парку, площа якого - 85 гектарів. Санаторій має також літнє відділення в Сокільці. Тут тінисті алеї, затишні корпуси, Південний Буг зі своїми круточолими порогами, а навпроти - знаменита Печора з прекрасним парком, прибережними скелями і підземними ходами, з мавзолеєм Потоцьких.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Я і Україна