Ідентичність
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Лекція 1 Соціальна ідентичність та її види з дисципліни “Громадянська освіта” Викладач Весельська Н.О.
План заняття 1. Людина, як біологічна та соціальна істота. 2. Ідентичність: сутність та її види. 3. Особиста гідність та совість.
Що таке людина? Людина – жива, наділена інтелектом істота. 1. Людина, як біологічна та соціальна істота.
Істота біологічна Біологічна – народжується, живе, потребує їжі та відпочинку. Істота соціальна Соціальна – виконує певні ролі у суспільстві, має певний статус у суспільстві. Має доступ до певних благ. Хто ж це людина?
Чим же людина відрізняється від тварин? Від самого народження дитинча тварин має інстинкти, які допомогають їй вижити, орієнтуватися що їстівне, а що ні, кого боятись, а на кого напасти.
А людина? Після народження – найбільш непристосована до життя серед усіх живих істот. Без допомоги старших не може рухатись, чи здобувати собі їжу.
Людина протягом всього свого життя формується та розвивається як соціальна істота, і водночас залишається частиною природи.
Людина – істота біологічна. Проте соціальне і біологічне в ній нерозривно поєднані. Індивід – окремий організм, який існує самостійно, зокрема людина, особа, одиничний представник людського роду.
Людина є істотою, що не може існувати поза суспільством. У будь-якому суспільстві є норми і правила, дотримання яких дають змогу людям співіснувати разом. Дотримуючись цих правил індивід стає – особою.
Людина, як особа завжди має свою індивідуальність. Індивідуальність – це сукупність психічних, фізичних та соціальних якостей, які відрізняють одну людину від іншої.
Якщо людина усвідомлює свою індивідуальність у суспільстві – то вона перетворюється на особистість.
Становлення ідентичності розпочинається від нашого народження і триває впродовж усього життя. Ідентичність — це усвідомлення власного Я, власної унікальності, індивідуальності та неповторності. 2. Ідентичність: сутність та її види.
Формування власної ідентичності – це справа усього життя кожної людини. Види ідентичності Особистісна Соціальна зовнішня індивідуальність, темперамент, задатки, що формуються життєвим досвідом та розумовими здібностями. ототожнення себе з іншими членами суспільства й соціальними групами.
Коли результат не задовільняє нас, то ми відчуваємо розчарування. Феномен тимчасової втрати особистості дослідники називають кризою ідентичності.
Прикладом ототожнення себе із групою, до якої об’єктивно не належиш, можна вважати відоме в історії України явище т. зв. «хлопоманство». «Хлопоманами» зневажливо називали поляки тих українців, які походили зі спольщених шляхетських родин, але в середині ХІХ ст. усвідомили, що потрібно служити «тому народові, серед якого живеш», а тому покинули польські студентські організації і заснували українську «Громаду».
Громадянин – це людина, яка належить до певної держави, користується її законами та правами, виконує її обов’язки. Громадянська ідентичність притаманна членам суспільства, орієнтованого на загальнолюдські, демократичні цінності і здатного до самоорганізації. Ми усі з вами — громадяни України, від нас залежить, чи стане наша держава економічно і соціально розвиненою, з високим рівнем життя її громадян. Для того, щоб життя наших близьких і друзів стало кращим а країна, в якій ми народилися і живемо – багатою і квітучою, потрібні зусилля кожного з нас.
3. Особиста гідність та совість. Ідентичність залежить від особистого вибору. Ми робимо свій вибір, спираючись на власний досвід, особисту гідність і совість. Гідність – це особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, у якому визнається цінність особистості. Совість – це усвідомлення особистістю своїх обов’язків і відповідальності перед людьми.
Готовність людини відстоювати свої законні права означає здатність виявляти свою громадянську гідність. Повстання українців у 2013 році проти брехні, корупції і маніпуляцій влади назвали Революцією Гідності. Совісна людина — це людина з гострим почуттям морального обов’язку, яка висуває до себе найвищі моральні вимоги. Вона ніколи не ставиться до себе поблажливо, а з усією суворістю, не шукаючи виправдань.
Схожі презентації
Категорії