X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Довженко

Завантажити презентацію

Довженко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Творець поетичної кіноповісті до кіно прийшов своєрідний майстер…

Слайд 2

Кіноповість – специфічний літературний твір, якому притаманні всі якості повісті і в той самий час у ньому наявні драматургічні елементи, він створюється, щоб бути втіленим на екрані.

Слайд 3

Перші спроби у кіноматографії 1927р. – “Ягідка кохання” 1926р. – “Вася-реформатор” 1927р. – “Сумка дипкур”єра” Пригодницький фільм. Перша творча удача

Слайд 4

Фільм “Звенигора” (1928 рік) Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. Ці етапи, викладені у 12-ти епізодах, об'єднані однією постаттю діда, що є уособленням патріархального селянства з його вірою у минулі цінності та байдужого до революційних змін. Онуки діда — Павло і Тиміш — традиційно в дусі аґітпропу протиставлені один одному. Молодший — контрреволюціонер, націоналіст, у конфлікті з владою і законом, мігрує до Праги і отримує диверсійне завдання. Старший, Тиміш, приєднується до більшовиків, зрозумівши глибинну суть легенди про гайдамацький скарб — все багатство земля. Сам дід не впорається з завданням, що його доручає молодший онук — підірвати більшовицький потяг. Його підбирають молоді пасажири і він погоджується їхати з ними у непевне світле майбутнє.

Слайд 5

Німий фільм “Земля” (1930 рік) Фільм О. Довженка «Земля» є одним з найбільш відомих радянських фільмів. Цей гімн праці на землі, хліборобству та людині, яка працює на землі, є частиною космічного ритму буття. Довженко першим у світовому кіно виразив світогляд, якісно відмінний від досі зображуваного. Це світогляд нації хліборобської, в якої спокійна гідність зумовлена її способом життя. Середовище і люди — єдине і нероздільне, а їхній спосіб життя є споконвічним, світогляд непохитним. Символіка Довженка була тісно пов’язана зі світоглядом українського народу, з образністю народної поезії. Саме в цьому відмінність фільмів Довженка від фільмів російських авангардистів (формалістів) 20-х років.

Слайд 6

Фільм “Арсенал” (1929 рік) Зображення класової боротьби в Україні. “…завдання було… сугубо політичним, партійним”

Слайд 7

Фільм “Аероград” (1935 рік) У молодій Радянській республіці задумано будівництво аерограду на березі Тихого океану. Місцеві жителі розділилися на два табори : активісти: комсомольці, колгоспники герої громадянської війни та вороги:куркулі, білогвардійці, диверсанти. Розпочалася боротьба. Але перемагає…соціалізм.

Слайд 8

Звуковий фільм “Іван” (1932 рік) «Іван» — український радянський художній кінофільм (чорно-білий). Перший звуковий фільм Олександра Довженка. Фільм вийшов на київські екрани 06 листопада 1932 року.

Слайд 9

Кіноепопея “Щорс” (1939 рік) “я зробив його за його порадою…” Розповідає про героя громадянської війни, “українського Чапаєва” Героїко-біографічний фільм, але без інтимних подробиць і якихось людських слабкостей героя. Удостоєний Сталінської премії першого ступеня Ця картина про самого вождя.

Слайд 10

Кіноповість “Україна в огні” (1943 рік) Задум виник, коли довідався про здачу німцям Києва. Повний обсяг твору з”явився декілька років тому. Не потрапило багато сюжетів, які мали антирадянський та антисталінський характер. Вперше вводить у образах ворогів інтелектуальних, розважливих, хитрих, які знають, що саме є слабким місцем в українців, і мудро використовують цю мічену карту

Слайд 11

“Щоденник” (1941-1945 роки) Жорсткість оцінок українського режисера і письменника того, чому він був свідком. Війна, за Довженком, — багатошарова, багаторівнева, зовнішня та внутрішня. Здавалося б, за останні роки про ту війну стільки вже сказано раніше забороненого і крамольного. Сказано тепер, коли й сказати можна, і за це нічого не буде. А мужність — вона не лише в бою, не лише в окопах. Мати власну думку, вірити своїм очам, називати речі своїми іменами і не мовчати — також мужність.

Слайд 12

Фільм “Мічурін” (1949 рік) «Мічурін» — перший кольоровий фільм Олександра Довженка. Величний поетичний задум Довженка «Життя у цвіту» (1946-47) кінематографічними чиновниками було безжально спотворено в канонічний історико-біографічний опус: фільм про життя та діяльність російського вченого-біолога І.В. Мічуріна. Відкинувши пропозиції американців працювати за кордоном, Мічурін продовжує свої досліди у Росії, не зважаючи на те, що його ідеї не сприймаються царським урядом, церквою та ідеалістичною наукою. Мічуріна підтримують видатні вчені країни. Після Жовтневої революції маленький мічурінський садок у місті Козлові (батьківщині біолога) стає великим державним розсадником. Але попри все, фільм викликав щирий захват у сучасників. Остап Вишня написав: «"Мiчурiн" — це справжнє кiномистецтво»

Слайд 13

Кіноповість “Зачарована Десна” (1954-1956 роки) Зачарована Десна — автобіографічний твір, спогади Олександра Довженка про дитинство, перші кроки пізнання життя, про «перші радощі, і вболівання, і чари перших захоплень дитячих...», про діда і прадіда Тараса, прабабу, матір і батька, коваля діда Захарка, дядька Самійла — неперевершеного косаря. Спогади ці час од часу переростають у авторські роздуми — про «тяжкі кайдани неписьменності і несвободи», інші лиха й страждання трудових людей України і разом з тим — багатство їхніх душ, моральне здоров'я, внутрішню культуру думок і почуттів, їхній смак, їхню вроджену готовність до «найвищого і тонкого», про війнуч спалене фашистами село, про ставлення до минулого: відомий авторський монолог, який починається словами: «Я син свого часу і весь належу сучасникам своїм. Коли ж обертаюсь я часом до криниці, з якої' пив колись воду...» і в якому висловлено знамениту формулу: «Сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє». Письменник прекрасно знав духовний світ селянина, народний побут, звичаї, його психологію. Можна сказати, що «Зачарована Десна» — своєрідна енциклопедія сільського життя України кінця XIX і початку XX століть.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна