Донецька обл
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Площа – 26,5 тис. кв. км Населення – 4622,9 тис. осіб Обласний центр – Донецьк Донецька область утворена 17 липня 1932 року (до 1961 року – Сталінська область). Розташована область на південному сході країни. Межує на заході з Запорізькою та Дніпропетровською, на північному заході – Харківською, на північному сході та сході – Луганською областями України та на південному сході – Ростовською областю Росії; з півдня омивається Азовським морем. Протяжність області з півночі на південь – 240 кілометрів, із заходу на схід – 170 кілометрів. Область поділяється на 18 районів, має 52 міста (з них міст обласного значення – 28), 131 селище міського типу, 1121 сільський населений пункт. Обласний центр регіону – місто Донецьк з населенням 994 тис. жителів. Найбільші міста – Донецьк, Маріуполь, Макіївка, Горлівка, Краматорськ, Єнакієве, Слов’янськ, Артемівськ, Харцизьк.
Центральне місце в гербі Донецької області займає “Пальма Мерцалова”. Історична довідка: “Пальма Мерцалова” – унікальний витвір рук коваля “Новоросійського товариства кам'яновугільного, залізного і рейкового виробництва” Олексія Мерцалова, що викував її в 1896 році спеціально для Всеросійської виставки в Нижньому Новгороді. На цій виставці Пальма була відзначена вищою нагородою. У 1900 році “Новоросійське товариство” брало участь у Всесвітній виставці в Парижі. Його виставковий павільйон, до складу якого входила і Пальма Мерцалова, був визнаний гідним вищої нагороди – Гран-прі. В даний час Пальма зберігається в Гірничому інституті Санкт-Петербургу.Основними кольорами герба є: Золото (поле щита) - символ багатства, справедливості і великодушності. Чорний (край) – символ багатства надр. Блакитний (пальма) – символ краси і величі. Зелений – символ надії, радості, достатку, розвитого сільського господарства. Корона підкреслює те, що герб є обласним. Дубове листя – символ величі і надійності. Девіз: “Возможность доказана делом” підкреслює історично сформовані трудові корені Донбасу, його цілеспрямованість у досягненні мети.
Прапор Донецької області є символом, що відображає історію і традиції області. Верхнє поле блакитного кольору з золотим (жовтим) сонцем, що сходить, символізує схід України. Нижнє поле чорного кольору символізує вугілля, землю, нічне Азовське море з золотими (жовтими) відблисками. Автором прапора є Щербак Ніна Григорівна (жителька міста Донецька).
Вода десь точить білий камінь, кує зозуля у гаю. Де б я не був, а все ж думками лечу в Донеччину свою Промисловість області представлена в першу чергу двома галузями: вугільною та металургійною. Машинобудування, головним чином важке, спеціалізується на випуску устаткування для гірської й металургійної промисловості, важких верстатів, енергетичного устаткування, машин для хімічної промисловості та сільського господарства. В хімічній промисловості працюють 15 підприємств різної спеціалізації, які виробляють широкий спектр продукції, включаючи мінеральні добрива, кислоти, соду, пластмаси. На долю хімічної промисловості припадало 4,5% сукупного промислового виробництва області. Лідером є ВАТ «Концерн «Стірол». Значна частина продукції, що ним виробляється, експортується до країн СНД, Європи, Азії. Експорт хімічної продукції складає 7% загального об’єму експорту Донецької області. Харчова промисловість області налічує понад 120 підприємств і близько 700 підприємств малого бізнесу. Виробляються практично всі види харчової продукції, за винятком цукру, спирту, продуктів дитячого харчування. Легка промисловість. Виробництво непродовольчих товарів народного споживання для населення області здійснюють біля 300 підприємств. В області виробляються майже всі види товарів повсякденного попиту (тканини, швейні, трикотажні вироби, взуття, меблі, посуд, миючі засоби, лакофарбна продукція тощо).
Донецький край - це великий спортивний регіон. Спортивна історія Донеччини йдеться з початку ХХ в., коли в Юзовці започаткували велоспорт, тяжку атлетику, гімнастику, боротьбу та, звичайно, футбол. Наразі спортивні традиції продовжують футбольні клуби «Шахтар», «Металург» та «Іллічьовіць», баскетбольний клуб «Азовмаш», клуб настільного тенісу «Норд», хокейний клуб «Донбас», команда Equicentre та інші. В Донецькій області знаходяться відділення Українського степового природного заповідника: • Хомутовський степ, який не знає плуга і щириться навесні всіма кольорами веселки; • Заповідна територія «Кам’яні Могили» - ареал ендеміків; • Унікальний заповідник «Крейдяна флора», що береже скам'янілі доісторичні рослини.
За даними Донецького обласного управління статистики на 5 грудня 2011 року в Донецькій області мешкало 4 млн 841 тис. чол. Це майже 10% мешканців України. В регіоні найбільша щільність населення. Якщо в середньому по Україні на 1 кв. км. припадає 80 чол., то на Донеччині — 183. В 7 містах області мешкають біля 100 тис. чоловік. Донецьк залишився одним з п'яти українських „мільйонників“, його населення — 1016 тис. чол., що, на жаль, складає лише 91% від кількості мешканців шахтарської столиці в 1989 році. За Донецьком іде Маріуполь — 492 тис., Макіївка — 390 тис., Горлівка — 292 тис., Краматорськ — 181 тис., Слов'янськ — 125 тис., Єнакієве — 104 тис. чоловік. За січень–травень 2012 року загальний обсяг промислової продукції області збільшився порівняно з аналогічним періодом попереднього року на 0,4%. В травні порівняно з травнем 2011 року виробництво зменшилося на 1,4%, порівняно з попереднім місяцем, тобто квітнем 2012 року, – на 3,4%. Серед основних видів промислової діяльності області обсяг виробленої з початку року продукції збільшився порівняно з січнем–травнем 2011 року у виробництві та розподіленні електроенергії – на 1,2%, у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 1,6%, в машинобудуванні – на 6,1%, у вугільній промисловості – на 11,3%, в хімічній та нафтохімічній промисловості – на 13,6%.
Многие считают, что предыдущее имя города Сталино, было присвоено в честь "отца народа" - Иосифа Сталина. А город действительно назвали в честь вождя, но другого. В 1924г. после смерти В.И.Ленина, исполком Юзовки решает, что символом, характеризующим великого вождя – будет «Сталь» и переименовывают г. Юзовку – городом Сталиным. Оказывается, в этом же году, когда Юзовку переименовывали в Сталино и определялись с названием, город пару недель назывался Троцк. В Донецкой области существуют своя Ялта, Гурзуф (Урзуф) и еще ряд населенных пунктов с "крымскими" названиями. Это память о массовом переселении православных греков в эти места, которое произошло более двух столетий тому назад. А вот о множестве немецких сельскохозяйственных экономий, существовавших до Второй мировой войны, сейчас напоминает разве что название одного из районов — Тельмановского. А с легкой руки писателя Антона Чехова в Донецкой области появилась и собственная Швейцария. Жемчужина нашего края Святогорье носит неофициальное название “Донецкая Швейцария”. Курортне місто Святогірськ знамените своїм унікальним печерним монастирем, висіченим у білосніжній крейдяній скелі, що височить над Сіверським Донцем. За легендою, скит заснували монахи Києво-Печерської лаври, які чудом урятувалися під час навали Батия. З легкої руки письменника Антона Чехова Святогір’я носить неофіційну назву «Донецька Швейцарія». Неподалік від обласного центру розташовується найбільший у країні штучний ліс — Великоанадольський (2543 га). Його заклав понад півтора сторіччя тому видатний науковець Віктор Графф, ділом довівши можливість займатися лісорозведенням у посушливому степу. Нині в центрі зеленої оази ховається озеро з цілющими радоновими джерелами. Попри усталену думку, що Донеччина — «деукраїнізований» край, більшість мешканців індустріального регіону визнає себе саме українцями. Навіть в обласному центрі Донецьку, згідно з результатами останнього перепису населення, таких понад 56 відсотків.
Схожі презентації
Категорії