Подорож до країни Байхоа
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«Чай... Це коротке співзвуччя вмістило в себе зміст легенд і наукових праць, народних приказок і державних документів. Історичне життя чаю... регламентували імператори і богослови, лікарі і гурмани, поети і купці, філософи і художники, вчені і політики, уряди і контрабандисти...» М.Д. Давіташвілі
Запрошуємо в захоплюючу подорож по країні Байхоа, під час якої зробимо 6 тематичних зупинок: історичну, літературну, мовну, географічну, біологічну, кулінарну. На кожній зупинці ми дізнаємось багато нового і цікавого про традиційні напої різних народів, а також про улюблений напій багатьох із вас — чай.
Історія чаю З давніх-давен люди готували різні освіжаючі напої для бадьорості й утамовування спраги.
У кожного народу є свій улюблений напій, який вживає один народ і не вважає пити за потрібне житель іншої країни. Але існує напій, який набув широкої популярності серед народів усіх країн світу — це чай.
Легенди та перекази Чай пить – не дрова рубить. За чаем не скучаем – по шесть чашек выпиваем. Выпей чайку – забудешь тоску. С чая лиха не бывает. Чай не хмельное – не разберет. Чай крепче, если он с добрым другом разделен. Приходите к чаю – пирогами угощаю. Рыбак душу не морит: рыбы нет, так чай варит. Самовар кипит, уходить не велит. Чай пить – долго жить.
Руки в боки, как начальник, Раньше всех на стол встает, Сам себе плита, и чайник - Сам заварит, сам нальет. Смесь из листьев и цветов Заварил, и он готов!
Походження слова “чай” Відоме нам слово чай прийшло до нас уперше як «цай». Японці називають чай «тья» або «тя» — звідси й пішов латинський ботанічний термін «теа».
Географія чаю Батьківщина чаю - гірські ліси Південного Китаю та Індокитайського півострова. Вирощують чай в Грузії, Азербайджані, Краснодарському краї. На території Закарпаття чайна плантація розташована в районі Червоної гори м. Мукачево.
Чай вирощують у 33 країнах світу на плантаціях, які займають понад 1 млн. га землі. Загальне виробництво чаю в світі – 1 млн. тонн на рік. Найбільше чаю виробляє Індія – 1 місце, Китай – 2 місце, Шрі-Ланка – 3 місце, Японія – 4 місце. ... Саджають чай у Грузії, Азербайджані, Казахстані, Краснодарському краї, а також в Україні.
Найпівнічніша місцевість у світі, де вирощують чай— гора Красна Горка, біля міста Мукачева.
Чай як рослина Чай як рослина, вивчається вже протягом сторіч. Наприкінці минулого сторіччя вважали, що чай містить б-7 основних речовин, а 15 років тому число виявлених у чаї речовин і з'єднань складало 130. Нині їх біля 300. Отже, чай це складна за своїм хімічним складом рослина...
Тонізуючий ефект чаю досягається, завдяки вмісту кофеїну. Кофеїн чаю пов'язаний з таніном, тому його дія м'яка і чай не викликає залежності.
Кулінарні поради Самий високосортний чай щирі цінителі п'ють в чистому вигляді. Той, хто хоче смакувати чай у всій його чистоті, не додає цукор. Так пробують чай дегустатори чаю - тітестери. Деякі сорти чаю наприклад, «Нингчоу» або «Церемоніальний» чай призначені для вживання без цукру.
Поради щодо заварювання чаю Одна чайна ложка дається на одне горнятко чаю. Якщо заварювати чай в чайнику тоді можна досипати ще одну ложку чаю на чайник
Якщо заварювати чай в чайнику, необхідно його підігріти, тобто налити в нього на кілька хвилин окріп. Потім вилити з нього гарячу воду, всипати чай і ще раз залити гарячою водою з відповідною температурою.
Найкращий чайник, для заварювання чаю, – круглої форми. Оскільки він сприяє вільному розкриттю чайних листків в процесі заварювання.
Як подавати чай Чай повинен подаватися у відповідній посуді. Рекомендується подавати чай в фарфорових чашках, які протягом багатьох століть супроводжували кращі чаї світу.
Використання у парфумерії косметиці Екстракти чаю широко використовують як стимулюючий та змоложуючий засіб для шкіри, для виробництва тоніків, кремів, лосьйонів для обличчя, а також, як компонент сонцезахисних, антицелюлітних, депіляційних засобів.
В медицині Чай є цінною сировиною для виробництва кофеїну та вітаміну P. Препарати на основі чаю використовують при кровотечах, променевій хворобі, безсонні, як знеболююче.
У народній медицині Завдяки вмісту кофеїну та дубильних речовин, чайний настій знайшов широке застосування як зовнішній засіб у народній медицині.
Інші способи використання чайного листа В Китаї висушену заварку (листя з завареного чаю) використовують для набивання подушок. Аромат чаю у подушці, як вважають, покращує сон та заспокоює. В Тибеті на основі чаю готують суп. В багатьох країнах Азії сухий чай використовують у якості спеції.
Схожі презентації
Категорії