X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Квітковий етикет

Завантажити презентацію

Квітковий етикет

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Уміння дарувати квіти - це велике мистецтво. Насамперед слід пам'ятати, що квіти, які ви даруєте, свідчать не тільки про ваш смак, але й підкреслюють ваше ставлення до того, кому ви їх даруєте. Тому перш ніж дарувати букет, необхідно згадати два основні правила квіткового етикету: перше пов'язане з особистістю того, кому вони призначені; друге — з обставинами вручення подарунка.

Слайд 2

Правила говорять: квіти як подарунок, слід вибирати дуже ретельно. Вони мають відповідати віку, статі та стану здоров'я того, кому ви хочете їх подарувати; вибираючи квіти, необхідно враховувати призначення букета, бо не кожна квітка відповідає будь-якому приводу. Крім того, подарунок у вигляді квітів принесе більше радості, якщо при їхньому виборі ви врахуєте любов до певних квіткових рослин особи, якій ви даруєте квітковий подарунок.

Слайд 3

Дітям дарують квіти дрібні й ніжні, складені в маленькі, округлі, різнобарвні, теплих радісних тонів букетики. Вони повинні являти собою гарне доповнення до барвистих іграшок або коробки цукерок.

Слайд 4

Молодим жінкам підносять так звані шляхетні квіти. Залежно від ступеня близькості фарби міняються від інтенсивно червоних до пастельних, відомих як нейтральні. Це можуть бути гвоздики, лілії і троянди.

Слайд 5

Орхідея доречна для подарунка дорослій жінці, а дарувати цю квітку дівчині недоречно. Жінкам старшого віку можна дарувати всі шляхетні квіти, у тому числі лілії і хризантеми. Краще, якщо вони будуть пастельних і спокійних тонів, зі смаком складені в букети.

Слайд 6

Раніше вважалося непристойним дарувати букети білих квітів людям старшого віку. І сьогодні деякі люди не люблять дарувати й одержувати квіти цього кольору. Білі хризантеми і кали вважаються квітами жалоби і суму.

Слайд 7

Чоловікам прийнято підносити букети з скромних строгих кольорів: гвоздик, гладіолусів, допускаються троянди, тюльпани, хризантеми, півонії. Букет повинен бути оформлений скромно, без зайвих деталей і декору.

Слайд 8

Усі квіти повинні бути упаковані в тонкий папір, пакет з целофану чи у коробку з картону. Але перед тим як вручити квіти, їх розпаковують. При даруванні букет треба тримати квітами догори, на вулиці ж його треба нести квітами вниз — у такий спосіб легше зберегти свіжість бутонів.

Слайд 9

Особливо обмовляється у квітковому етикеті сезонність і прив’язка до певних свят. Наприклад, навесні більше прийнято дарувати первоцвіти, тюльпани, мімози, гіацинти, нарциси, бузок. Традиційно, букет захисникам Вітчизни складається з гвоздик, білих або червоних. До дня всіх закоханих дарують троянди, тюльпани, ромашки.

Слайд 10

Існує умовний поділ квітів на чоловічі і жіночі. Так до жіночих відносяться більше - конвалія, орхідея, троянда, ромашка, тюльпан, фіалка, хризантема. До чоловічих - жоржини, ірис, гвоздика, гладіолус, півонія. Слід враховувати і кількість квітів в букеті. Одна квітка - це знак уваги, три - поваги, п'ять - визнання, сім - любові.

Слайд 11

Квітковий етикет встановлює не тільки правила підбору кольорів, але й правила підношення букета. Якщо сімейна пара підносить букет в гостях, робить це чоловік, вручаючи букет господині. Навіть якщо це день народження чоловіка, букет квітів все одно підносять господині – дружині іменинника. Якщо ви збираєтеся в гості до молодої дівчини, то квіти дарують не тільки їй, а й її матері, підбираючи такий же за цінністю букет. Чоловікам підносять квіти в особливих урочистих випадках: чоловічі свята чи ювілей.

Слайд 12

Звичайно, підібрати букет вам допоможуть професіонали, але все ж пам’ятайте, що краса букета перш за все складається з форми і кольору. Якщо відтінки кольорів погано поєднувані, то додайте в букет білих квітів, вони пом’якшують контрастність забарвлення в будь якому букеті.

Слайд 13

Зелень створює ефектний тон квітів, надає букету закінчені обриси і прикрашає його. Більші квіти слід розташувати ближче до центру, а дрібні – навколо них. Не намагайтесь зібрати всі квіти докупи, вільно розташовані в букеті, вони виглядатимуть теж дуже добре.

Слайд 14

Отримані квіти ставлять у воду і розташовують в помітному для всіх місці, щоб ними можна було милуватись. Ніколи не змішуйте букети, використовуйте для кожного букету окрему вазу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання