X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електромонтажні роботи

Завантажити презентацію

Електромонтажні роботи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

5 клас. Тема 3 Електричний струм. Джерела електричного стуму. Електричне коло. Проста електрична схема. Будова і призначення електричних проводів. Правила електробезпеки. Лебедівська загальноосвітня школа І-ІІІступенів Кам’янської районної ради Черкаської області Запісочний Олександр Гарійович

Слайд 2

Електричний струм. Джерела електричного стуму. Електричне коло. Проста електрична схема. Будова і призначення електричних проводів. Правила електробезпеки

Слайд 3

Електричний струм Електричний струм – це напрямлений рух заряджених частинок в металах або розчинах деяких речовин.

Слайд 4

Для здійснення направленого руху заряджених частинок потрібно: Джерело електричного струму Споживач електричного струму; З’єднувальні електричні проводи; Вимикач.

Слайд 5

Джерело електричного струму – пристрій, що виробляє струм (перетворює певний вид енергії у електричну)

Слайд 6

Споживач електричного струму – пристрій, що використовує електричний струм (перетворює електричну енергію в інші види енергії)

Слайд 7

З’єднувальні електричні проводи сполучають між собою джерело та споживач струму

Слайд 8

Вимикач призначений для переривання подачі струму від джерела до споживача струму

Слайд 9

Електричним колом називають систему, що складається із джерела, споживача струму, з’єднувальних проводів та вимикача 1. Джерело струму; 2. Споживач струму; 3. Вимикач; 4. Електричні проводи

Слайд 10

Для схематичного зображення електричного кола використовують умовні позначення:

Слайд 11

За допомогою умовних позначень найпростіше електричне коло можна зобразити так: 1. Вимикач; 2. Лампа розжарення; 3. Джерело живлення; 4. Лінія електорзв'язку

Слайд 12

По відношенню до електроструму всі матеріали можна поділити на: Провідники струму – речовини, які проводять електрострум ( всі метали, графіт, розчини деяких речовин). Ізолятори – речовини, які при звичайних умовах практично не проводять електрострум (гума, скло, порцеляна та ін.).

Слайд 13

Електричні проводи Електричні проводи – металеві провідники, що складаються з одного або кількох дротів, призначені для передавання і розподілу електроенергії, електричних сигналів, виготовлення електричних машин, різних приладів.

Слайд 14

Електричні проводи можуть бути: Ізольовані – покриті шаром ізоляційного матеріалу. Ізольований провід складається з струмопровідної жили (одно або багатодротової) і зовнішньої ізоляційної оболонки. За конструкцією проводи бувають одно-, дво-, три- і багатожильні. Крім зовнішньої ізоляційної оболонки проводи можуть мати обмотку з шовку, бавовни або скловолокна, спільну ізоляційну і захисну оболонку з гуми, пластмаси, тканинне або металеве обплетення.

Слайд 15

Електричні проводи можуть бути: Неізольовані: ізоляційне покриття відсутнє (використовують головним чином для повітряних ліній електропередачі і в контактній мережі електричного транспорту).

Слайд 16

Маркування електричних проводів: А – струмопровідна жила алюмінієва (якщо цієї літери немає, жила мідна); П – провід; ПП – провід плоский; Ш – шнур (на початку марки), в середині марки – обмотка шовкова. Б – побутовий; В – ізоляція поліхлорвінілова; Н – ізоляція наіритова; Р – ізоляція гумова; М – монтажний; Г – гнучкий (струмопровідна жила складається з кількох тоненьких дротинок); Цифра після марки проводу означає кількість струмопровідних жил у проводі. Через знак множення може зазначатись переріз жили в квадратних міліметрах, наприклад: АППВ – 3х1,5.

Слайд 17

Залежно від призначення ізольовані проводи поділяються на: Установочні – застосовують для монтажу електричного обладнання, для прихованої й відкритої проводки у виробничих і житлових приміщеннях. Це проводи марок: ПВ, ПН, ППВ, АПВ, АППВ.

Слайд 18

Залежно від призначення ізольовані проводи поділяються на: Монтажні – використовуються для рухомого і фіксованого монтажу електропроводок на щитах, панелях. При фіксованому монтажі для цього застосовують проводи марок: ПВ, ПН, АПВ, МГШВ. Якщо частини електропроводів переміщуються без порушення електричного кола, застосовують тільки гнучкі проводи (МГШВ та ін.).

Слайд 19

Залежно від призначення ізольовані проводи поділяються на: Шнури – гнучкі ізольовані проводи для приєднування побутових електроприладів або радіоапаратури до мережі з напругою 220 В. Марки таких проводів можуть бути: ШБПВ, ШБВВП, ШБРО, ШБВВП, ШР.

Слайд 20

Залежно від призначення ізольовані проводи поділяються на: Обмотувальні – застосовують для намотування трансформаторів, обмоток генераторів, двигунів.

Слайд 21

Правила безпечної праці при виконанні електромонтажних робіт Перед початком роботи: правильно надіти спецодяг. розмістити на робочому місці потрібні інструменти в установленому порядку. На робочому місці не повинно бути нічого зайвого. перевірити інструменти. Ручки електромонтажних інструментів повинні мати ізолююче покриття. Користуватись інструментами можна тільки за призначенням. підготувати матеріали й розмістити їх на робочому місці.

Слайд 22

Правила безпечної праці при виконанні електромонтажних робіт Під час роботи: монтувати або складати електричні схеми, робити в них перемикання тільки при відсутності напруги. складати схему так, щоб проводи не перехрещувались, не були натягнуті й не скручувались петлями. стежити, щоб руки, одяг, волосся не доторкались до обертових деталей і оголених проводів. вмикати складену монтажну схему тільки після того, як її оглянув учитель. перевіряти наявність напруги тільки за допомогою приладів. вимкнути схему при виявленні пошкоджень електропроводки, обладнання, приладів і повідомити про це вчителя.

Слайд 23

Правила безпечної праці при виконанні електромонтажних робіт Після закінчення роботи: від'єднати схему від джерела електроенергії. покласти на місце інструменти, електроарматуру, споживачі, інші матеріали й перевірити їх. прибрати робоче місце від відходів, пилу та інших деталей. привести себе і спецодяг у порядок. не виходити з майстерні без дозволу вчителя.

Слайд 24

ПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ: Що така електричний струм? Що таке електричне коло? Що називають джерелом електроструму? Що називають споживачем струму? Які умовні позначення для електричних схем ви знаєте? Накресліть схему найпростішого електричного кола. Що називають провідником струму? Що таке ізолятор? Що таке електричні проводи? Які бувають електричні проводи? Назвіть основні правила електробезпеки.

Слайд 25

Використані джерела: 1.http://texnolog.ucoz.ua/dir/sajti_dlja_uchiteliv_praci/trudove_navchannja 2.http://revolution.allbest.ru/pedagogics/00280360_0.html 3.http://metodportal.info/aggregator/sources/38

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання